eşinizle kavgalarınız ne kadar büyüyor

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve filizxoxzcan tarafından 10 Şubat 2008 başlatılmıştır.

10 Şubat 2008
    Konu Sahibi : filizxoxzcan
  1. filizxoxzcan

filizxoxzcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    son zamanlarda eşimle kavga sebeblerimize bakıyorum incir çekirdeğini bile doldurmuyor ama maalesef etkisi büyük oluyor..çünkü eşim çok büyütüyor..
    zaten hemen küsüyor ve ben konuşmayana kadar asla konuşmuyor..adeta taş kesiliyor bana karşı onunla göz göz geldiğimiz zaman ben ister istemez gülümsüyorum ama o buz gibi sanki kinli kinli bakıyor hiç yumuşamıyor, alttan almıyor...:eek:klava:
    ne oluyor anlamıyorum evlendiğimiz ilk yılıyda böyledi hadi ozaman birbirimizi tanıma aşamsındaydık peki şimdi ne oluyor anlıyamıyorum..
    ama bu sefer bende konuşmıyacam okadar adım attım adamda tık yok yemin ettim o konuşmassa bende konuşmayacam:dilcikar::dilcikar:

2. 10 Şubat 2008
  3. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bizdede ufak tefek şeylerden hemen kavga çıkıyor ama bizde katı olan benim eşim ben konuştuğum gibi hemen konuşur dargınlık yapmaz be:1no2:n işte uzatırım biraz iyimi kötümü bende anlamadım biz insanlar belli bir yaştan sonra sabrımızı tüketiyoruz sanırım

4. 10 Şubat 2008
  5. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113

Bazen maalesef bizimde saçma nedenlerle sağlam tartışmalarımız oluyor. Genellikle eşimdir ilk adımı atan. Hatalı isem benim yanaştığımda oluyor(bunu yeni yeni başardım) Ama evliliğimin ilk zamanlarında tartışmalar çok yıpratıcı oluyordu. Zaman zaman ayrılmayı, yürütemiyeceğimizi bile düşündüm. Ama zaman geçtikçe sağduyulu davranmayı öğrendik.Eğer hatalı isen bence sen konuşmalısın ama değilsen bırak bu defada o çabalasın.
    Sevgiler....

6. 10 Şubat 2008
  7. pınarrrr

pınarrrr Guest

eşimle kavgalarımız o kadar büyüyorki anlatamam az önce durup dururken oyle önemsiz bir konudan dolayı kavga ettikki bide üstüne hiç istemedigim bir laf duydum cok kırıldım yaaa ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.

8. 10 Şubat 2008
  9. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    Ne söylediğini bilmiyorum ama sinirden ve ne söylediğini bilmeden söylemiştir muhtemelen. Kendini üzmemey ve yarın sakin kafa ile eşinle konuşmaya çalış.Çünkü sinirliyken yapılan her konuşma işi iyice içinden çıkılmaz hale getiriyor. Paylaşmak istersen biz buradayız.

10. 10 Şubat 2008
  11. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Eşimle kavgalarımız büyüyemiyor :))Ben söyleyeceklerimi söylerim, o söyler, birbirimizi dinleriz ve susarız.Kavga etmek değilde, tartışırız aslında.

12. 10 Şubat 2008
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    şu an gerçekten zor günlerden geçiyoruz,dün akşam konuştuk da gerçekten sorun edilmeyecek şeyleri sorun ettiğimiz ve gereksiz kavgalar ettiğimiz kanısına vardık..
    biz eşimle dışarda sinirlerimiz gerilmişse evde bir şekilde bunu yansıtmamaya çalışırdık ama patlardı tabi bir noktada.
    şükürler olsun yaşadığımız acı günlerden dolayı sanırım bir daha kavga etmeyiz..

14. 10 Şubat 2008
  15. filizxoxzcan

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    her evde mutlaka kavga var..ama evlilik fedakarlık değilmi kimi zaman kadın alttan alır kimi zaman ise erkek alır diye düşünüyorum...
    insan sevdiğine kıyamaz ya nasıl öyle katı duruyor anlıyamıyorum nasıl dayanıyor benle konuşmamaya bu kadar hiç denecek bir şey için...
    dün yemeğe oturmadı içime sinmedi ben kallkatım hadi aşkım gel dedim sofraya oturttum...ama sonra bir kelime dahi etmedi bumudur yani...
    çok kırgınım dayanamayıp konuşurum diye yemin ettim konuşmuyacam bakalım bu işin sonu nereye varacak..

16. 10 Şubat 2008
  17. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım gereksiz yere yapılan kavgalar hiç ummayacağın yere kadar varır..ve bireyleri ister istemez yıpratıyor..bu yüzden eğer çok sinirlenmişse o anda cvp vermeyeceksin...sakinleştikten sonra içini dök...eşinde bu zaman seni dinleyecek haklı veya haksız olduğunu eminim söyleyecektir..yani en azından ben böyle yapıyorum...a.s
    eşin anladığım kadar kaprisli bir insan sen üstüne düştükçede havaya giriyor..bence herşeyi oluruna bırak ve canını sıkma ..elbetteki eninde sonunda konuşacak..ama sen yeterince adım atmışsın şimdi sıra onda..bekle ve gör...a.s.

18. 10 Şubat 2008
  19. filizxoxzcan

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    anladığım kadar kaprisli bir insan sen üstüne düştükçede havaya giriyor..bence herşeyi oluruna bırak ve canını sıkma ..elbetteki eninde sonunda konuşacak..ama sen yeterince adım atmışsın şimdi sıra onda..bekle ve gör...

teşekkür ederim tatoş hakikaten aynene öyle....
    onun bu kaprisleri beni hem sıkıyor hem üzüyor seninde dediğin gibi bekliyip göreceğim..
    sizce bir erkeğin kaprisli olması ne kadar doğru arkadaşlar