ESİNTİ'den Seçmeler

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve siyah papatya tarafından 7 Şubat 2007 başlatılmıştır.

7 Şubat 2007
    Konu Sahibi : siyah papatya
  1. siyah papatya

siyah papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    Adamın biri yatırımlarını yönlendiren brokerlık firmasını arayarak yatırım danışmanı Micheal ile görüşmek istediğini söyler. Telefona cevap veren sekreter üzgün bir ses tonu ile,
    -Beyefendi Bay Micheal intihar etti ne yazık ki artık size yardımcı olamayacak der ve telefonu kapatır.
    Aynı adam tekrar aracı kurumunu arar ve yine yatırım danışmanı Micheal ile görüşmek istediğini söyler. Sekreter yine aynı cevabı verir. 5-10 dakika sonra adam tekrar telefon açıp Micheal ile görüşmek istediğini söylediğinde sekreter sinirlenir ve :
    -Anlamıyor musunuz beyefendi ? Size kaç defa söyledim. Bay Micheal intihar etti ve artık size yardımcı olamayacak der.
    Adam da:
    -Anlıyorum hanımefendi ama bu söylediklerinizi duymak hoşuma gidiyor." der.

2. 7 Şubat 2007
  3. siyah papatya

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    HIRSIZ
    İki hırsız, Londra'nın en büyük bankasını soyarlar. Soluk soluğa eve gelince, biri arkadaşına der ki: "Şu paraları bir sayalım bakalım, ne kadar paramız oldu?" Öbürü gayet sakin cevap verir: "Şunun merakına bak! Böyle zor işlerle kendini ne yoruyorsun? Yarınki gazeteler ne kadar olduğunu muhakkak yazacaklar, alırız bir gazete, olur biter!"

4. 7 Şubat 2007
  5. siyah papatya

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    TEMEL AMERİKA'DA
    Temel Amerika’ya yerleşmiş. Uzun yıllar çalışmış ve elinde belli bir birikim oluşmuş. Bu arada elindeki parayla New York’un en güzel yerinde bir arsa alıp buraya gökdelen dikmeye karar vermiş. Arsayı almış. Mühendisleri bulmuş. Tam 55 katlı bir gökdelen projesi çizdirmiş. Tam binanın yapımına başlanacak Temel mühendisler gitmiş ve 55 kat yerine 70 kat yapılıp yapılamayacağını sormuş. Mühendisler projede ufak tefek değişiklikler yapılırsa bunun mümkün olduğunu söylemişler. Bunun üzerine Temel projeyi değiştirtmiş ve 70 kata çıkarttırmış. Tam binaya başlanacak Temel yine proje değiştirtmiş 90 kata çıkarttırmış. Yine yapım başlayacak bu sefer de tutturmuş madem öyle 100 katlı olsun. Neyse kararı kesinlik kazanmış projeler çizilmiş bina yapımına başlanmış. Bina bitmiş. Mühendisler kontrol ediyorlar. Tek tek katları dolaşıp projeye uygunluğuna bakıyorlar. 60. Kat 72. Kat 86. Kat 96. Kat 97. Kat 98. Kat 99. Kat 100. Kat derken bakmışlar 101. Kat. Temel’e sormuşlar bu ne proje 100 kattı burası 101. Kat. Temel mahçup mahçup bakmış. “Ne yapalım biz memlekette hep böyle yapayruz

6. 7 Şubat 2007
  7. siyah papatya

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    MUZ
    Bir gün Temel ile Dursun Haydarpaşa garında tam trene binecekken oradan bir muz satıcısı geçer. Temel Dursun’a der ki:-Ula pu da ne olii?
    Dursun:-Haçen televisyonda gördim. Oaa muz diyiyler Temel, demiş.
    Temel:-O zaman tadına bi bakalım, demiş.
    İki muz alarak trene binmişler. İkisi de muzlarını soymuşlar tam Temel bir diş atmış ve tünele girmişler. Tünelden çıktıktan sonra Temel şok olmuş:-Haçen Dursun bu muz dedikleri demek böyle olii bir diş attum, kör oldum sanki!..

8. 7 Şubat 2007
  9. siyah papatya

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    MURAT 124
    Bir gün Temel dandik arabası ile yolda kalmış. Dursun Ferrari'siyle gelmiş ve Temel'in arabasını çekmeye başlamış. Biraz sonra yanlarından hızla bir Mercedes geçmiş. Dursun "ula sen misun benu geçen?!" demiş ve yüklenmiş gaza. Radar kontrolü yapan polis, amirine şöyle demiş; "Efendim bir Ferrari ile Mercedes yarışıyor. Arkadan da onları geçmek isteyen bir Murat-124 geliyor!"

10. 7 Şubat 2007
  11. EU1

EU1 Guest

ha ha haaahaaaahhhaaa çok güzell teşekkürler.

12. 7 Şubat 2007
  13. siyah papatya

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    İYİLİK MELEĞİ
    Adamın işi varmış, Ankara'ya gidiyormuş, tam uçağa binerken kulağında bir ses :
    -Binme, bu uçak düşecek!
    Dönmüş, bakmış, kimse yok, ama içine de bir kurt düşmüş, binmemiş.
    İkinci uçağı beklerken kara haber ulaşmış :
    -Uçak düştü kurtulan olmadı!
    Koşmuş Haydarpaşa'ya, bilet almış, tam trene binecek, aynı ses kulağında :
    -Binme bu trene, raydan çıkacak!
    Dönmüş, bakmış yine kimse yok, trene binmemiş, gelmiş eve, sabah gazeteyi açınca tüyleri ürpermiş :
    -Tren Eskişehir'de raydan çıktı şu kadar ölü, şu kadar yaralı...
    Allahına şükretmiş, koşup otobüse bilet almış, tam binerken yine o ses :
    -Bu otobüse binme, freni patlayacak!
    Dönmüş yine kimse yok! Dayanamamış, bağırmış :
    -Sen kimsin yahu?
    -Ben senin iyilik meleğinim!
    Adam iyice kızmış :
    -Ulan evlenirken neredeydin!

14. 7 Şubat 2007
  15. siyah papatya

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    CİMRİ
    Cimri bir kişi ölümü yaklaşınca oğullarını yanına çağırır.Üç oğlunada vasiyette bulunur . Ben ölünce hepinizin mezarıma tek tek birer milyar koymanızı istiyorum der. Adam öldükten sonra sırayla 1. ve 2. oğlu mezara gider ve birer milyar parayı mezara koyarlar daha sonra babası gibi parayı seven 3. oğluda mezara gider ve mezardaki paraları alır yerine babası adına bir 3 milyarlık çek koyar.

16. 7 Şubat 2007
  17. siyah papatya

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    Beğendinize Sevindim Be Teşekkür Ederim

18. 7 Şubat 2007
  19. siyah papatya

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    EŞ ARIYORUM
    Adamın teki bir gün gazeteye "eş arıyorum" diye ilan vermiş. Ertesi gün yüzlerce mektup gelmiş; "benimkini alabilirsin"