Eski arkadaşlıklar,dostluklar kaldı mı?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve okypete tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : okypete
  1. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    eski arkadaşlıklar,dostluklar kaldı mı?....yeni tanıştığınız kişilerden ,o eski arkadaşlıkların lezzetini alabiliyor musunuz.?.. onlara da eski dostlarınız gibi güvenebiliyor musunuz.?...

2. 24 Kasım 2008
  3. EU2

EU2 Guest

Dost ne demekti..ne dememekti
    hayatta çok az karsılastıgınız insan türü.
    aslında karsılasmıyorsunuz. siz inşa ediyorsunuz dostluk denen seyi
    dost;verdiginin - aldıgının hesabını yapmayan ,sizi oldugunuz gibi kabul eden ,gerektiginde tartıstıgınız ,gerektiginde sarılıp aglastıgınız insan.bencillikten uzak bir kavram oldugu icin cogu insanın asla tatmayacagı bir duygu ve guvendir.
    Dost olmayan ise ilgisini ceken başka insanlar oldugunda sizi satan, anlattiklarinizi bir gün aramiz bozulursa lazim olur zihniyetiyle değerlendirendir.Kişileri tanımak lazım..
    Tecrübe etmeden de bilmek zordur..
    Nerede kaldı o bir kahve içimlik dostluklar..
    Son model cep telefonları bu dertleri kaldıramaz oldu.

4. 24 Kasım 2008
  5. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    kalmadı dersem nankörlük etmiş olurum...
    insanları kolay kolay sokmam dünyama
    ama çok kolay çıkarırım hiç vicdan azabı cekmeden
    önce arkadaş olurlar
    dost olmak öyle kolay değildir çünkü
    bilmediklerinizi boşverelim de bildiklerinizden bahsedeyim size...
    forumda sevdigim bi çok insan var ama "dost" diyebilecegim, durum ve koşullar ne olursa olsun asla sirtimdan vurmaz diyebilecegim sadece 7 kişi...

bilirim ki dardaysam beni feraha çıkarabilmek için her türlü işlerini bırakıp başıma üşüşürler
    mutlu oldugumda mutludurlar
    üzüldüğümde üzgün...
    oysa zor bi insanım ben
    kaprislerim nazlarım candan bezdirir insanı
    canım sıkkındır def ederim, küfrederim, saçma sapan konusur anlamalarını beklerim...
    buna rağmen "eeeh sıktın ama yeter" dememiştirler bir kez bile
    hep hissettirmislerdir onlar icin degerli ve onemli oldugumu...
    senin yaşin kucuk anlamazsin dememis bicak sirti konularda fikirlerimi almislardir...
    merak etmislerdir gormediklerinde
    ve merak etmisimdir goremedigimde...

kaç insan var ki cevrenizde sırrınızı verdiginizde "asla kimseye söylemez!" diye emin oldugunuz?
    geceleri "acaba??"lar düşürmeyen aklınıza??
    sizi bütün günah ve sevaplariniza karşin bagrina basmis "sen bensin" diyebilmiş?
    yeri geldiginde acımasızca eleştirdiginiz ve eleştirildiginiz ama buna ragmen en ufak bir kirginlik beslemediginiz?
    tamamen hatalı bile olsaniz, kızsanız asla intikam almak amacıyla paylaştiginiz özelinizi öc almak istercesine ilk firsatta ifşa etme küçüklüğünü göstermeyen??
    işte ben bu vasıfların tümünü ve hatta daha fazlasını kişilikleriyle harmanlamış insanlarla dostum...
    kimler geldi kimler geçti....
    ama onlar geçmez, onlardan geçilmez...

kim mi onlar?
    hemen söyleyeyim
    başta;
    tca
    iloş
    delikafadülden (namı diğer düldül)

waterlily (watoş)
    krdi
    nefertari
    ve tulişim....

her birini canım gibi seviyorum...
    ve dostlukları beni bazen saçmalayıp gitmelerini istedigim halde hiç yalniz birakmadiklari icin teşekkür ediyorum :asigim:

* dayaktan sonra gelen edit....
    foruma girdigimde ilk ona verdim msni
    ilk onunla samimi oldum
    hep demişimdir beni krocan keşfetti diye :lepi:
    vallahi ne dayaktan ne de yolladigi farfimlerden dolayı söylüyor değilim ama onu çok seviyorum :asigim:
    tuliş ben o çok kaynattık vaktiyle
    her kosulda sirtimi yaslayabilecegim delikanlı hatundur
    her zaman özel olmustur benim için....

*** arkadaşlar lütfen yanlış yorumlamayın ya :çok üzgünüm:
    burada ismi olmayıp çok sevdigim çok guvendigim bi çok insan var
    yazmaya kalksam inanın satirlar alir...
    hepiniz benim için çok degerlisiniz...
    n'olur sitem etmeyin kırılmayın...
    çok seviyorum herbirinizi....
    yazdigima pişman oldum cidden kimseyi kırmak değildi niyetim :çok üzgünüm:

Son düzenleme: 24 Kasım 2008
  6. 24 Kasım 2008
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    ben bazı yeni arkadaşlarım da o eski arkadaşlıklardan bile daha güzel lezzetler alıyorum. şunu anladım ki, eski yada yeni pekte farketmiyor. önemli olan tanıştığın kişinin,doğru ve dürüst olması..bana dokunmayan yılan bin yaşasın dememesi. sana yapılanı,görebilmesi.senin yanında olabilmesi. .bunlar arkadaşlıkta aradığım değerlerdi. ve çok şükür ki hem eski hemde yeni arkadaşlarımda bunu görebiliyorum..

8. 24 Kasım 2008
  9. NEFERTARi

NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    113
    Ben arkadaşlık ve dostluğu farklı değerlendiriyorum,,,
    Arkadaş olunur,bulunur ama dost???
    Dost farklı benim içinCADIARZU
    Bence dostunuzu da tıpki ilk görüşte aşk gibi ayırt edersiniz:asigim:
    O sıcaklık,o farklılık kendini belli eder
    Tamam dersiniz bu işte bu...:asigim:
    Aslında kermitim anlatmış bütün hislerimi zatenŞeniz Kalp kalbe karşymış atalar bilip de konuşmuşlar:asigim:
    Herşeyi paylaşıp endişe duymadan uyumak,görmediğinde aramak,konuşmadığında eksik hissetmek...
    Üniversiteden hala görüştüğüm arkadaşlarım var,dost dediğim...
    Ama inanırmısınız bazıları burada edindiğim dostlar kadar "CANIM" değiller...
    O kadar zamanı,anıyı paylaştığınız insanları gün gelip farklı yönleriyle tanıyorsunuz ve anlıyorsunuz ki aslında dost dediğiniz kişi için DOSTLUK farklı anlamlar yüklenmiş,oysa sizde bambaşka anlamı...
    İşte burada, bendeki anlamıyla kabul eden ,dostluğu bendeki gibi yaşayan dostlar edindim
    Hepinizi çoooooooook seviyorum:asigim:a.s.

10. 24 Kasım 2008
  11. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

Sağol bidenem emin ol sen de öylesin. Kızım ben hep iyi yere tezgah kurarım:nazar:
    Tabe insana tca, iloş düldenle aynı katagoride olmak ecük koyuyo ama napıcen:çok üzgünüm:
    Benim de burda gerçek dost dediğim özü sözü yüreği bir olan keşke aynı şehirde yaşasaydık dediğim elbette birkaç dostum oldu. Bu yüzden nadir de olsa bu formları ziyaret etmekten, onların yorumlarını okumaktan büyük keyif alıyorum.

Kronick (Gerçekten kronik arkadaşım) gurbaa prenses (gurbiş) (Yorumlarını okur okumaz dostluğuna göz koyduğum ve hakkında hiç yanılmadığım dünya şekeri dostum) taze anne ayn (Sonradan tövbekar olmuş eski kulağı kesiklerden:nazar:) TCA tabeki baştacımız evde kalmışımız hala nesini sevdiğimi anlamam ya o da ayrıfisfisfis KK'dan tanıdığım ve 'iyi ki tanımışım' dediğim dostlarım...

12. 24 Kasım 2008
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.596
    Ödül Puanları:
    363
    Dostluğun tarfi öyle zor ki..
    Aşk gibi aynen..:asigim:
    Yaşamak gerek,görmek gerek..
    Kimin dost olduğunu anlamak aslında hem çok kolay hem de çok zor..
    Dost dediğin; nasılsın arkadaşım diye yazdığında,karşındaki insanın senin canın sıkılmış,moralin bozulmuş olduğunu anlayıp telefona sarılmasıdır..:1hug:
    "Benim moralim çok bozuk,çok fenayım" diye ağlanmayı pek sevmem ben,bunu bilenler,nedenini,niçinini sormayanlardır benim can dediklerim..:1hug:
    Örnek vermiş arkadaşlar ben de vereyim kıskandım..
    Çirkin Betişim,Kelebeğim,Deli kızım,Sarı böceğim veeeee gecelerimin ortağı Elfidam!!!hihoyyyt

14. 24 Kasım 2008
  15. waterlily

waterlily evli,mutlu,çocuklu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım söylediklerine sonuna kadar katılıyorum
    bencede dürüstlük ön plandakaydirigubbakcemile5 girişken değilim çabuk kaynaşamam insanlarla
    seçiciyimdirde ama bir insanı yüreğime koyduysamda ailemden biri gibidir.
    Burada çok güzel dostluklar edindim reel hayatta bile zor bulunabilecek dostluklar
    çünkü reelde kurulan dostluklarda çıkar daha ön plana gelebiliyor
    sanalda bu böyle değil sanırım bu yüzden daha bağlayıcı...
    bu zamana kadar kolay kolay kimseyi dost etmedim kendime ama ;
    olanlardanda pişman olmadım.Her zaman söylediğim gibi onlar kendilerini biliyor.:asigim:
    adı lazım değil :1closedeyes:

16. 24 Kasım 2008
  17. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    eskiden daha farklıydı herbişey:1ninca:
    birinin elinden tutabilmek
    can yoldaşı olabilmek sımsıkı sarılabilmek ne kolaydı karşılıksızca çıkarsızca:1closedeyes:
    dostum derdim yaa işte dostum benim o:1rolleyes:
    küçüklüğümde yaşadığım dostluklar arkadaşlıklar küçüklükte kaldı keşke tekrar bulabilsem sizlerikaydirigubbakcemile5

şimdilerde sıradaşım canım bi tane birbirimizi arayamasakta hissederiz bizi bu yaşatır koşulsuzca sorgulamadan severiz :asigim:

kimi gönül kapımdan içeri almak istesem hep çıkarcı hep menfaatçi arkadan konuşan kuyu kazan iyi gün dostu adayı oldu:bbo:
    kapadım kapılarımı açacağım insan çıkarmı bilmem:çok üzgünüm:
    bunun yalnızlığınıda çok hissediyorum keşke böyle olmasa yada bana mı denk gelmiyo acaba:uhm:

18. 24 Kasım 2008
  19. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    eskiden çok dostum var. kk dan da birçok güzel arkadaşlığım var, bazıları dostluğa dönüştü bile.:1hug:
    ben hep iyi dost olmaya çalışmışımdır, bunun meyvelerini çok güzel aldığıma inanıyorum :nazar:
    dostlarımın geneline bakınca, dürüstlük ve samimiyet hepsinin ortak özelliği. bu yüzden kolay kolay yanıltmazlar beni diye düşünüyorum.

eski dostlarımla çok sık görüşemesem de, bir telefonda o sıcaklığı, samimiyeti veriyoruz birbirimize. eğer sitemler, tripler havada uçuşuyorsa dost olamadığının en güzel kanıtı budur bence.

kıssadan hisse; çok eski dostlukları bilemem ama ben şimdiye kadar çok dost edindiğime inanıyorum. dost dediklerim de beni bugüne kadar yanıltmadı.