Eski eş ile yeniden nikah masasına oturmalı mı?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kulitta tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : kulitta
  1. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Güzel arkadaşlarım - boşandıktan bir süre sonra - çocuklar ve çevre tarafından
    boşanmanın sancılı sürecinde özeleştiri yapılarak sivriliklerin törpülemiş olacağı
    yönündeki ön yargılarla - eski eşlerin yeniden birlikteliği konusunda - iyi niyetli
    baskılar gelmeye başlıyor. Boşanmış olan pek çok kişinin bu baskıyla geçmişte
    takılı ve umutlu kaldığını hatta yeniden nikah masasına oturduğunu düşünüyorum.
    Elbette ben de zaman zaman bu yönde baskılara maruz kalıp kafa karışıklığı
    yaşayabiliyorum. Bu güne kadar - aynı kişi ile ikinci kez evlenen hiç yakınım
    olmadığı için artıları ve eksileri konusunda değerlendirme yapamıyorum. Yazılı ve
    görsel basında dikkatimi çeken bir iki sanatçının başarısız denemelerinden başka
    örnek bilmiyorum. İnternette yaptığım araştırmalarda da bu konu ile ilgili bir bilgi ve
    istatistik bulamadım.
    Bu konu ile ilgili varsa kendi tecrübelerinizi veya yakınlarınızın tecrübelerini paylaşırsanız
    çok sevinirim. Yardımlarınızla kafamdaki pek çok soru işaretine cevap bulacağıma
    inanıyorum.
    Dilerim tüm evlilikler ömür boyu saadet içinde devam eder.a.s.

2. 14 Nisan 2009
  3. Elis

Elis Guest

canim benim,,,
    benim halamin kizi kac senelik tam bilemiycem ama buyukce 2 oglu var iken artik dayanamadi ve ayrildilar,gecimsizlik,,,,

ve hani sonradan kiymetli olunur misali halamin kizi kiymetli oldu ve eniste ne yapti ne etti ikna etti 2.kez nikah masasina oturdular,,,,

ama gel gelelim hersey 2 bilemedin 3 ay surdu,,,hersey eski tas eski hamam,,,,
    son gene bosanma dairesinde oldu,,,,,,

yani huylu huyundan vazgecmiyo heralde,,,,tabi bunlarin icinde 2. baharinida yasayanlarda vardir eminim.....

herseyin hayirlisi olsun,,,bi kere degil bin kere dusunmek gerek,,,,mutluluklar seninle olsuna.s.

4. 14 Nisan 2009
  5. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    eşimin amcası ile yengesi ayrıldılar,tekrar evlendiler.mutlu olamadılar.yaşları da epey var.tekrar ayrılma noktasına geldiler ve zor barıştılar.bu bir örnek .ikinci kere aynı insanla evlenen ve mutlu olanları da duydum.tabii kimse evli kalan insanlar kadar birbirlerini tanıyamaz.içeride ne olmuş bitmiş bilemeyiz.iyi düşünmek,tartmak gerek.

6. 14 Nisan 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    benim böyle bir tanıdığım yok.
    ama şahsi fikrim yürümeyeceği yönünde.

sonuçta adam aynı adam, kadın aynı kadın; ikinci seferde değişecek olan ne olabilir ki?
    çocuklar için tekrar biraraya geliniyor diyelim; peki tekrar bir boşanma olursa o çocuklar için daha büyük bir travma olmaz mı bu sefer?

8. 14 Nisan 2009
  9. kulitta

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Paylaşımın için teşekkürler elisciğim. Ben de insanların aynı kişilere karşı tepkilerinin hep aynı olacağını düşünüyorum. Ama bu düşüncemin doğruluğundan emin değilim.
    Boşanmanın zorluklarını yaşayan kişilerin - hangi sebeple ders alamadıklarını anlayamıyorum. kafamçokkarıştı

10. 14 Nisan 2009
  11. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Benim çok yakın bir arkadaşımın ablası sevdi evlendi 2 çocuk yaptı ayrıldı sonra tekrar denedi ama sonuç değişmedi...
    Ki değişeceğini de düşnümüyorum sonuçta bu iki insanda anlaşamayıp ayrıldılar yine aynı insanlar, aynı sorunlar devam edecektir...

12. 14 Nisan 2009
  13. kulitta

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Evet tatlım birbirini çok iyi tanıyan ve isteyen iki kişi - bazı prensiplerinden hangi
    sebeple taviz vermemiyor?
    a.s.

Aynı adam - aynı kadın bu acı tecrübeden mutlu olabilme adına niçin ders alamıyorlar canım. Bin pişman olsalar bile değişebilecek yönlerini inatla değiştirmemelerini anlayamıyorum. a.s.

14. 14 Nisan 2009
  15. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde amcamın kızı boşandı 2 de kızı var şimdi tekrar eski eşiyle evlenecek bence yürümez gibi ama deniyecekler bakalım ama olan çocuklara oluyor her zaman....

teyzem de boşanmış eşimden 5 yıl ayrı kalmışlar 2 de çocukları varmış ;5 yıl sonra tekrar evlenmişler 2 çocukları daha olmuş hala beraberler..

16. 14 Nisan 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    değişecek olan insan boşanma bahsi geçtiğinde karşısındakini kaybetmemek adına elinden gelen herşeyi yapar.
    elinden gelenler evliliği kurtarmaya yetiyorsa zaten boşanmayıp yollarına devam ederler.
    ama yetmiyorsa boşanma gerçekleşir.

bana göre bu yüzden ikinci şans boşanma arefesinde verilir; boşandıktan sonra değil

18. 14 Nisan 2009
  19. Juliet

Juliet Guest

bence ne olursa olsun tekrar oturulmamalı..