Eski eşya kullanmak istemiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve browni tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : browni
  1. browni

browni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba,
    Ben evlilik arifesindeyim. Düğünümüze 2 aydan az bir zaman kaldı. eşyalarımızı alıyoruz. Gel gelelim bir yemek odası olay oldu. Nişanlımın babannesinden kalan bir yemek odası takımı var. Pek kullanılmamış ve yıpranmamış o yüzden yeni almak yerine onu kullanalım diyor. Fakat benim içime sinmiyor, kendime ait eşyalar olsun istiyorum. Maddi durumumuz iyi olmasa neyse ikimizde gayet iyi maaşlar alıyoruz. Yemek odasını birlikte alalım yarı yarıya paylaşalım dediğimde kabullenmiyor ama iş evlendikten sonra borçları ödemeye gelince kesemiz bir birlikte ödeyeceğiz diyor. Hem borç ödicem hem de kendi istediğim eşyayı aldıramicam. öyle de istemiyorum. sonucta ben aldığımız çeyizin parasını ondan istemiyorum. ama ne desem cevap hazır , yeni ve doğru düzgün kullanılmamış bir takım varken yenisine para veremezmiş. Bende madem yeni bekar bir erkek kardeşin var o da 1-2 seneye evlenir biryerde muhafaza ederiz o kullanır diyorum bu sefer de kendi kullanmadığını yeni geline mi kullandıracaksın diyor. deli olucam bu olay yüzünden ayrılma noktasına geldim. istediğim bir yemek odası alt tarafı. mayıs ayından beri aynı muhabbet. o kadar doluyum ki bu konuda buraya yazmak istedim. belki benzer olaylar yaşamış olanlar vardır, ve sizin bu konudaki görüşleriniz nedir ?

2. 9 Ağustos 2010
  3. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    yeni eşya istemeniz gayet doğal ki borcunuz çok yok anlaşılan durumunuzda kötü değil neden inatla eskide ısrar ediyor nişanlınız

4. 9 Ağustos 2010
  5. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    benim arkadaşım bir tuvalet yüzünden nişan atıldı,hemde 6 yıllık beraberlik 600,00 milyonluk tuvalet için bitti....

6. 9 Ağustos 2010
  7. ecemgulden

ecemgulden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım nişanlınla değilde annesiyle ilgili bi durum olabilirmi? yani genelde erkekler bu konularda pek karışmaz annesi baskı yapıyo olabilir? bende nişanlanıcam annesi tutturmuş aynı evde yaşayalım. bizimki bakıyorum annesiyle 1 saat sohbet etse hafif hafif aynı evde kalma fikrini benimsiyo. ayrıca haklısn kimse istemez eski eşya kullanmayı. ama bu konunun mutluluğuna gölge düşürmesine izin verme çok takma kafana.

8. 9 Ağustos 2010
  9. deryaderya

deryaderya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.071
    Ödül Puanları:
    148
    Nişanlınız evlenince kocanızla olan ilişkiniz hep böyle gidecek. Harcamaya gelince ortak mal olacak sizin isteklerinize gelince olmayacak. Ailesinin sözü geçecek onlar daha kıymetli olacak.Onlara en iyileri alınacak siz idare edeceksiniz..
    Aslında ne desek boş ortada AŞK var. Ve biz kadınlar aşikolunca aptal oluyoruz malesef.

10. 9 Ağustos 2010
  11. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    walla arkadaşım bende yaşadım buna benzer olayı
    biz tanışmadan 10 yıl öncesi banyo fayansları yapılmış hemde koyu lacivert ve çok çirkin.ben istemiyorum dedikçe nişanlım olmaz kırmayalım idare edelim düğünden sona yaptırırız vs geçiştrdi hep beni ama evleniyoruz nasıl hevesliyim banyoya birde banyomuz aşırı küçük ve karanlık görünüyo bende pembe çiçek gibi istiyorum banyonun görünüşünü neyse aylarca bunun tartışmasını yaptık ve sonunda ikna oldu.ama çok üzdü beni bu bana sormadılar ki yaparken babası yapmış hemde oğlunun bile haberi yokken.şimdi düşünüyorum ii gene yüzüğü atmamışım gerçi şimdiki aklım olsa atardım belkide sonuçta benim evim olacaksa benimde kararımı da kale alıcaktı. hemde maddi durumumuzda gayet iyidi. çünk hiçbişeyde zorluk çıkarmadım ama bi bunu istedim sonuçta o evde yıllarca ben yaşayacağım ve kolay değilki yaşarken kırıp yeniden fayans yapmak.

diyeceğim şu bir kez evleniyor insan içinde ukde kalmasın istediğin gibi yap arkadaşım.evde geçimde senin başkasının artığını kullanmak zorunda değilsin hele ki maddi durumunuz iyi ise bence al derim yenisini.allah yrd olsun cnm dilerim herşeyn çok güzel olur

12. 9 Ağustos 2010
  13. browni

browni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    annesinin kafasına sokması ihtimalini düşündüm ve birgün annesine de söyledim. yemek odası istediğin gibi değil heralde öyle olsa bunu da kullanırdın dedi bende hayır istediğim gibi olsa da kullanmazdım cunku yeni olsun istiyorum ikimiz de para kazanıyoruz ödeyecek gücümüz var dedim sesini çıkarmadı.

inanmazdım böyle ufak şeylerden ayrılıklara ama öyle bir soğutuyorki insanı bu ısrarlar...
    tek açıklama babannem o yemek odasını aldı çok kullanamadan vefat etti cok temiz neredeyse hiç kullanılmadı diyip duruyor. ben yenisinde ısrar edince maddiyatçı oluyorum.
    ablamın durumu bizim kadar iyi değil onlar bile herseylerini tam yaptılar dediğimde başkalarını örnek verme bana diyor. deli olucam artık.

14. 9 Ağustos 2010
  15. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

sen eski gelinmiymişsin...
    kesin ailesi ısrar ediyordur bunu kullanın diye...o da sana kabullendirmeye çalışıodur...
    madem çalışıosun al kendin yemek odasını, kabul etsin etmesin, taksite de bağla, evlenince mecbur ödicek
    bayanssulusmile

16. 9 Ağustos 2010
  17. ecemgulden

ecemgulden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım yazdıklarından sonra artık eminim bu MÜSTAKBEL kaynananın işi alsanaalsanasmile ya ben bu erkekleri anlamıyorum hanım köylü olmak kılıbıklık oluyo ama anne sözü dinlemek hanım evladı olmak olmuyo alsanaalsanasmile

18. 9 Ağustos 2010
  19. daisyrose

daisyrose Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni eşya istemek senin en doğal hakkın
    insan bi kez evleniyo yaa bu erkek milleti neden bazı şeyleri görmezden geliyo anlamıyorum
    maddi durumunuzda bi problem yok anladığım kadarıyla
    hadi gücünüz yetmese idare ediverirsiniz diycem ama paranız varsa neden yenisi olmasın ki yani
    eğer ikna edemiyosan yenisini almaya
    bence eskileri de getirtme eve
    evlendikten sonra eksikliğini görünce belki yenisini almaya yanaşır