eski kadınlar 5 10 çocogu nasıl tuvalaete alıştırmışlar hiç bilen varmı

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve kelebekkkkk tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : kelebekkkkk
  1. kelebekkkkk

kelebekkkkk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar benim oglum 2.5 yaşında 3 aydır ugraşıyorum çişini yeni söylemeye başladı arada üstüne yapıyor kakasınıda bezine yapıyor komşumum çocugu var 3 günde ögrendi çok şaşırdım hele o eski kadınlar nasıl başa çıkıyorlarmış 5 7 yada 10 çocukla hiç aklım ermiyor helal olsun valla onlara bende 6 kardeşim bizlere 1 tanesi zor geliyor önceden ne hazır bezler nede çamaşır makinesi varmış aslında bizler çok şanşlıyız kıymetini bilmiyoruz dimi arkadaşlar

2. 3 Ağustos 2009
  3. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    evet öyle malesef zor zanaat çocuk yetiştirmek annelerin hakkı ödenmez bencede..
    Zamanla öğrenir canım merak etme takip et bakalım genellikle kakaları geldiğinde garip halleri oluyor bebelerin muhakkak belli eder yani birde lazımlığa oturt belli saatlerde bu işler sabır ister canımsırnaşık şeya.s.

4. 3 Ağustos 2009
  5. kelebekkkkk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kakası geldiginde belli ediyor zaten yanına kimseyi istemiyor ve mutlaka biryerlere dayanarak yapıyor sanki çok zorlanıyormuş gibi ben birazda o yüzden üstüne düşmüyorum aslında

6. 5 Ağustos 2009
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238

Bazı çocuklar çok zor alışıyor malesef biri de benim oğlum 3 yaşına girecek önümüzdeki ay ama bir kere bile lazımlığına yapmıyor, "bez çıktığı zaman bir daha takılmamalı" mış o yüzden bezi çıkaramıyorum şu an geçenlerde çıkardık 5 gün boyunca kabız etti kendini barsak yumuşatıcı ilaç vermeme rağmen yapmadı sonunda bağlamak zorunda kaldım iki hafta o şekilde devam edecektim tekrar tak çıkar yapmamak için başlayamıyorum ama denemelere devam ediyoruz istediği vakit gidip oturuyor lazımlığına dakikalarca bekliyoruz bir damla bile yapmıyor çok üzülüyorum bende, şu an gündüze razıyım ben keşke yapsa söylemese bile ben götürünce yapsa o da yeterdi bana

8. 5 Ağustos 2009
  9. kelebekkkkk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkes acele etmeyin diyor sabır gerekiyormuş allah hepimize sabır versin canım

10. 24 Ağustos 2009
  11. kelebekkkkk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar 2.5 yaşındaki oglum az önce kakasını lazımlıgına yaptı 4 aydır ugraşıyorum bunun için inşallah devamı gelir allah hepimizin yardımcısı olsun

12. 27 Ağustos 2009
  13. iyisoy

iyisoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bez çıkarıldığı zaman takılmamalı diye bir olay yok bence.Benim oğlum da hemen alışmadı. Bir müddet denedim baktım anlamıyor vazgeçtim bağlamaya devam ettim.2 ay sonra yeniden denediğimde hemen alıştı.şimdi 2 yaşında kızım var onu denedim başarılı olamadım bıraktım.birkaç ay sonra yine deniycem.inatlaşınca daha çözülmez hale geliyor.

14. 27 Ağustos 2009
  15. kelebekkkkk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aslında her çocuk aynı degil galiba benim oglumun kakasından yana dertliyim ben çişini yapıyor uzak yere gittigimde bez baglıyorum mecburen çişi geldiginde anne çiş geldi diyor önceki gün lazımlıga yaptı kakasını sonra iki kere götürdüm yapmadı bezine yaptı arkadaşlar biraz daha sabredelim

16. 13 Eylül 2009
  17. kelebekkkkk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar ben çok mutluyum 5 ay evdeydim ve hemen ogluma tuvalet egitimi vermeye başladım ama sadece çişini yapmayı ögrenmişti ben 5 gündür işe başladım çok üzülüyordum oglum kakasını yapmayı ögrenemedi diye akşam eve geldim oglum anne çiş geldi dedi ve gittik lazımlıgına oturdu beni yanından kovdu yanlız kalmak istedi bende kapının arkasında ona görünmeden onu izledim oglum ıkınıyordu kakasını yapmak için ve yaptı tabi 5 gündür yapıyor artık kakasını bilinçli olarak 5 aylık ugraştan sonra gerçekten mutlu oldum arkadaşlar darısı sizlerin başına

18. 13 Eylül 2009
  19. kelebekkkkk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar birde oglum her kakasını yaptıgında kendisi boşaltmak istiyor izin veriyorum boşaltıyor ve arkasına suyunu da döküyor her yaptıgında aferin oglum diyip alkışlıyoruz babasıyla beraber oglumda mutlu oluyor :KK46: