eski makyaj malzemeleri ile yenilerini yarat...

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve kitty.03 tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : kitty.03
  1. kitty.03

kitty.03 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gönül ister ki, makyaj malzemelerimize her gün bir yenisini ekleyelim, ama maalesef bu çok mümkün değil. Peki kaderimize boyun mu eğeceğiz?

Tabii ki hayır! Akıllı bir kadın olarak malzemelerimizi karıştırıp, yenilerini yaratacağız!

Far + jöle = Kaş şekillendirici

Kaşlarınızın renginden memnun değilsiniz ama kaş kalemleri de çok yapay geliyor. O halde bunu deneyin: Biraz jöle ve kahverengi farı avucunuzda karıştırın, pamuklu çubukla kaşlarınıza sürün. Kaşlarınız hem parlak hem de doğal görünecek!

Allık + Pudra = Bronzlaştırıcı

Bronz bir görünüm için allığınızı tüm yüzünüze sürmeye kalkarsanız, sonuç bir felaket olabilir. Daha yumuşak ve bronz bir görünüm için allığınızı toz pudrayla karıştırarak sürmeyi deneyin.

Kapatıcı + Dudak kalemi = Ruj

En sevdiğiniz dudak kaleminize uygun ruj bulamadınız mı? Dudak kaleminizi kapatıcınızla karıştırarak gerçek ruj efekti yaratabilirsiniz. Kapatıcınızı dudak kontüründen bir milim kadar taşacak şekilde sürün ve üzerine dudak kalemini geçin. İşte efsane olmaya aday dudaklar!

Krem + Sim = Vücut parlatıcısı

Önemli bir partiye katılacaksınız ve haklı olarak vücudunuzun ışıl ışıl olmasını istiyorsunuz. Hemen evde bulunan herhangi bir kremle bir avuç simi karıştırın ve bunu tüm dekoltenize eşit olarak dağıtın!

Sim + Fondöten = Yüz parlatıcısı

Hem cilt kusurlarınızın kapanmasını, hem de ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız sim ve fondöten ikilisinden yararlanabilirsiniz. Fondöten ve az miktarda ince dokulu simi iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Sonuca inanamayacaksınız.

Jel sim + Eye- liner = Simli eye- liner

Eye-liner'ın keskin hatlı görüntüsünden hoşlanmıyorsanız, jel simle karıştırarak farklı bir hava elde edebilirsiniz. Önce eye- liner'ını sürün, ardından aynı fırçayla jel simi geçin.

Toz far + oje = Simli oje

İstediğin tonda simli oje bulmakta zorlanıyorsanız, bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Simli toz farını ayrı bir kapta ojeyle karıştırın ve tırnağınıza sürün. İstediğiniz renk ojeniz hazır!

Karbonat + Pembe ruj = Beyaz dişler

Dişleriniz çok mu sarı görünüyor? O halde hemen diş fırçanızın üzerine bir miktar karbonat dökün ve iyice fırçalayın. Ardından pembe rujunuzu sürün. Artık bembeyaz dişleriniz var!

Top allık + Fondöten = Vücut bronzlaştırıcı

Top allığınızı önceden dekoltenize sürmüşlüğünüz vardır. Peki bunu şimdi fondöteninizle birlikte denemeye ne dersiniz? Yapmanız gereken tek şey, önce fondöteni, ardından da top allığınızı eşit olarak dekoltenize sürmek. En iyi bronzlaştırıcılara taş çıkartacağından şüpheniz olmasın. yerimseniben

2. 14 Ağustos 2009
  3. MATMAZEL87

MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    o güzelmiş

4. 27 Ağustos 2009
  5. twilight6167

twilight6167 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Karbonat + Pembe ruj = Beyaz dişler

Dişleriniz çok mu sarı görünüyor? O halde hemen diş fırçanızın üzerine bir miktar karbonat dökün ve iyice fırçalayın. Ardından pembe rujunuzu sürün. Artık bembeyaz dişleriniz var!

pembe ruju dişlerimize mi sürcez:KK70:

6. 27 Ağustos 2009
  7. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ÇOK SEVİLEN BEGENILEN MALZEMELER SERİ KULLANILIR hatta bitmeden yedeklenir zrtık rankleri kaçmış malsemelerden iyi bir sonuç çıkacagını sanmam yani ben almayayım ALANA DA MANİ OLMAYAYIM

8. 6 Eylül 2009
  9. andebus

andebus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende biten maskaraların içine bir iki damla badem yada zeytinyagı damlatılmasını okumuştum. böylece hem kirpikler besleniyor hemde daha fazla kullanabiliyorsunuz :))

edit : evet iki gün önce bunu denedim telescopic maskaram vardı 3 tane..hepsine damlattım biraz içine koydum falan iki gün beklettim bugünde kullandımm.hiçbir fark yok..aynıısı :) bunlar beni en az 1ay daha götürür 30ytlden kurtarırrrrr :):):)

Son düzenleme: 16 Eylül 2009
  10. 11 Mart 2010
  11. axi_esmer

axi_esmer JeliBonN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iiyi fikir hakikatenn....

12. 24 Nisan 2010
  13. yoknedemek

yoknedemek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bittiğini düşündüğünüz rimel ve lipglosslarınızı kaynar su dolu bir kabın içerisinde su soğuyana kadar bekletirseniz lipglossunuzun henüz bitmediğini ve rimelinizin de yumuşayarak yeniden kullanıldığını göreceksiniz...Hatta mikrodalga içerisinde su dolu bir kupaya yerleştirip 3 dakika bekletmeniz daha etkili olacaktır...

14. 1 Mayıs 2010
  15. Akitra

Akitra kelebekk εїз Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    a.s a.s

16. 8 Temmuz 2011
  17. ilham_perisi