eski sevgiliden evlenme teklifi

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve Lady_cici tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Lady_cici
  1. Lady_cici

Lady_cici Karmakarışık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar buraya kuzenim (Tuba) icin yaziyorum , benim lafimi dinlemedigi icin acaba benmi ön yargili davraniyorum diye birde sizlere danismak istedim :hulya:.
    Kuzenimin eski ciktigi cocuk (Baris) bi kac ay önce kendisine evlenme teklif etti, tabi ben Barisin bu konuda ciddi oldugunu sanmiyorum ama Tubanin akli karismaya basladi. YaklasIK 6 sene önce tanistilar ve 3bucuk sene gibi bi süre de ciktilar. Bu sürec icerisinde tabi her seyden nem katipta olaylari abartip üzülen Tubaydi ve bu olaylari fazla takmayip keyfine bakan Barisdi. Kuzenim Barisa deli gibi asIKti bizzat kendim sahit oldum ben buna zaten, Baris da sevmiyo degil seviyordu ama asIk oldugunu sanmiyorum.

3 senenin icerisinde tuba 1-2 kez ayrilmisti (ki baris da cok üzmüstü) ama her defasinda baris deli gibi yalvarip , cesitli sürprizler yapip gönlünü geri aliyordu. Bunlar 4 sene sonrasi ayrilinca irtibati kestiler , tuba barisin adini dahi anmiyordu unutmak icin , cünki baris sebep olmustu ayrilmalarina , bu arada da tubayi seven bi cocuk vardi onunla cikti ama 3-4 ay sürdü sadece tuba da sevdi cocugu, barisi unutturdu bu cocuk sonucta, ama sonra uzaklik yüzünden ayrildi cocuk .boshayallersmile

barisla ayrilmalarinin 1 sene sonrasinda tekrar görüsmeye basladilar ama ikiside bu görüsmeye cok sicak baktilar yani iki eski arkadas gibi konustular , barisin ciktigi bi kiz vardi tubayla kizi fln konusyorlardi ama 1-2 ay ciktilar ayrilmis baris kizdan. neyse bunlar iste arada sirada msn de görüsüyorlardi öyle böyle konusuyorlardi ta ki 3-4 ay öncesine kadar baris tekrardan yaklasmaya basliyodu tubaya ve sonunda olan oldu evlenme teklif etti , tuba olmaz hayir felan dedi ben sana güvenmiyorumda inanmiyorumda dedi (güvenmedigi konu ise iliskide sadik olmasi , yoksa insan olarak hic yardimini felan esirgemez ne zmn tuba veya ben bi zor durumda olsak yardim ederdi), ama barisi vazgeciremedi. boshayallersmileboshayallersmile

benim düsüncem baris yakin zamanda askere gidecek, tabi tuba ya da her konuda güveni var bence askerlikte yalniz kalmamasi icin kendine bi dert ortagi ariyo sanki , kandircak tubayi diye cok korkuyorum , cünki zamaninda cok agladi cok üzüldü , tubanin akli karismaya baslamis bile , ne zmn cocuk msn acsa heyecanlaniyo seviniyor felan , eskileri düsün seni ne kadar üzdügünü felan diyorum ama nafile , hayir istemiyorum diyo ama gönlü sanki onunda var gibi , baris anlatmis iste 2 sene sonra nisanlansak askerden gelince yani 3 seneye kalmaz evleniriz , ben senin güvenini tekrar kazanmak icin herseyi yapicam felan diye tabi tuba da bana bunlari her zaman sevinerek anlatiyo , icinde eski askinin kirintilari kalmistir bu yüzden böyledir diyorum ama anlamiyor tamam diyor tekrar konusuyor onunla msndebilmiyorumkismile

arkadaslar kusuruma bakmayin cok karmasik ve uzun oldu ama tubanin ne yapmasi gerektigini bilmiyoruz tekrar üzülmesini de istemiyorum hic görüsme felan diyorum ama konusuyor barisla iste bende birde size danismak istedim tubaya sordum o da kabul edince icimi döktüm buraya

okuyan gözlerinize saglik opuyorumnanaktan

2. 27 Ocak 2010
  3. fenci_85

fenci_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir kere birşeyler tükenmişse araya ayrılık da girmişse bence bi daha başlamaya değmez.Ki bu çocuk askere gidiecekmiş dedğin gibi yalnızlık psikolojisi sarmış çocuğu...

4. 27 Ocak 2010
  5. emdev

emdev Guest

boşver sen karışma sen kötü olursun sonra.
    biten bitmiş bence yine biticek.

6. 27 Ocak 2010
  7. chuLsuzPeRu

chuLsuzPeRu Bu su durmaz... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bence de askerde yalnız kalmamak için Tuba yı koz olarak kulalnıyro olabilir, üzülerek söylüyorum ama neden daha önce değil de, askere gidecek zaman ilişki kurmaya çalışıyor? nasıl osla arada 3 yıl var ozaman zarfında da çeşitli nedenlerden dolayı ayrılabilirler, olan yine Tuba'ya olur Barış'a birşey olmaz... O söylediği laflar da kızı ikna etmek için söylenmiş gibi geliyor bana canım??? ben böyle düşünüyorum şahsi fikrimce.....

8. 27 Ocak 2010
  9. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    aaah tugbacim nasıl aklın karışmasın benim bile karıştı..
    Tuğba kendini çok kaptırmasa bu mevzuyu askerden sonrasına bıraksa?hem Tuğba kafasını dinlemiş olur hemde sağlıklı bir sekilde olan biteni düşünür..
    bı insan 7sinde neyse 70inde de odur derler ama..
    dediğim gibi sevgili moduna girmesin kaptırmasın kendini askerdeyken düşünsün taşınsın bakalım Barış ne kadar ilgili?istekli?Tuğba nin bu haklı nazini çekebilecek mı?tuğba yi bekliyebilecek mı?ha tabi Barış askerden döndüğünde de Tuğba nazına devam etmeli :))
    Barış söyle bı güzel pişman olsun kafasını duvarlara vursun askerde :)))

10. 27 Ocak 2010
  11. Lady_cici

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sagolun arkadaslar yorumlariniz icin hepinize tskler opuyorumnanaktan bu arada eklemek istedigim birsey var baris annesine söylemis tubaya evlenme teklif ettigini , bir iki kez görmüstü annesi uzaktan tubayi, birde tubadan rica etti uzun izne ciktigi zamani bildirmesi icin o zamana asker iznini kullancakmis

evet canim araya ayrilik girdi degistirilmez bi gercek bu, hadi neyse diyorum ayrilip barisabilir tekrardan insanlar ama askere gidecek olmasi benimde aklimi karistiriyor , ben hala askerde yalniz kalmamak icin tubaya da güvendigi icin , sonucta biliyor tubanin onu bekleyecek bi karaktere sahip oldugunu felan , bu ise basvurdu diyorum, ama tuba hala ise iyi yönden bakmaya calisiyor , artik askere gidecek ya aklini basina topluyor abiside askerden hemen sonra evlendi bu da artik hayatina ciddiyet katmak istiyor diye karsilik veriyor

canim benim tubayla herseyi paylastigimiz icin kötü olma gibi bisey olmaz herseyimizi paylasiriz danisiriz sagol tatlim uyarin icin

evet güzelim benimde ztn askere gidecek olmasi aklimi karistiriyor , tubaya da söyledim bunu, cünkü tubaya gercekten güveniyor bekleme yönünden , sadik kalma yönünden , kendi dile getirdi bunlari. tubada güvenemem inanamam dediginde sen ne kadar süre istersen o kadar zaman veriririm demisti beklerim ben bana tekrar güvenmeni demisti ama dedigin gibi gözünü boyamak icin de olabilir

haklisin canim benimde aklim karisti ama hala olumsuz düsünüyorum bu konu hakkinda, ama önerdigin de güzel bi fikir ama baris askere gittiginde herzaman arar tatil günlerinde msni acar görüsürler yinede.. ztn tuba da hayir demisti sanmam hemen sevgili olacaklarini kabul etse bile bekler herhalde

12. 27 Ocak 2010
  13. Lady_cici

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorum güzelim sordum seviyormusun diye , hayir sevgi degil ama ilgi diyo , kalbimde kimse yok ama eski askimdi yillarca sevdim heyecanlaniyorum fln diyodu

14. 28 Ocak 2010
  15. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Canım bundan 10 sene evvel eski erkek arkadaşım beni aradı askerde idi.Ne olur bir şans ver,tekrar deneyelim diye.Bende o zamanlar eşimle çıkıyordum.Kafam bir ara karışır gibi oldu.Ama sonra ne mi oldu.Beni en son aramasından 2 gün sonra çalıştığım hastaneye geldi ne için mi?Kürtaj fiyatı sormak için.O işi becerdiği kız hamile kalmış ve kürtaj için dr arıyordu.Allah bana acıdı ve benim kucağıma düşürdü onu.Diyeceğim o ki ben eğer ona geri dönseydim beni kandırmış olacaktı aklınca beni ayarlayıp asker dönüşünü sağlama alacaktı ama olmadı yani bir insanın tabiatı ne ise o hiçbir zaman değişmez.(gerçi benim flörtüm vardı ama ya olmasaydı)Karşındakine inanmadan evvel geçmişi sorgulamak lazım.Umarım tekrar fire vermez.Orada hepten yalnız kaldıklarında daha çok saçmalıyabiliyorlar( bazıları)bence.Yanlış anlamayın bazıları.
    Olayla ilgisi olmayabilir ama başımdan geçeni anlatmak istedim sonucu umarım arkadaşını üzmez

16. 28 Ocak 2010
  17. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kaç ay yapıcak askerliğini bilmiorum ama tubanın o geçen aylarına yazık olur söyliyim boşuna bekler... bence oyalanan taraf bu sefer barış olsun askerden döndükten sonra konuşalım bunları o zmana kadar zman ne gösterir bilemem desin tuba... bölelikle barışın içi içini yer askerlikte belki başkasını bulur unutur beni diye düşünerek.. kızda hiç dilse geçmiş senelerin intikamını almış olur belkide gerçekten bu dneyim barışı akıllandırır

18. 28 Ocak 2010
  19. Lady_cici

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

sagol tatlim anlattigin cok iyi olmus tubaya belki ibret olur , ciktigi ve sevdigi olmadigindan suanda iste bi boslukta gibi , eskiden deli gibi asIk oldugu cocuk , bu yüzden heralde bu kadar aklinin karismasi , hani birde güzel zaman geciriyorlar eglenceli espirili hepsinin bi etkisi var

15 ay yapicak tatlim , güzel bi fikir aslinda , intikam yönünden benim bile icim rahatlar en azindan , baris demisti benim gelmemi bekle hersey cok güzel olacak diye , tuba beklemem demisti ama iste görüsmek icin sabirsizlaniyor felan belli oluyor yani , insallah artik baris askere gidince irtibati keserler de bu konu burda biter