Eskide yasamak !!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zekiyim tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : zekiyim
  1. zekiyim

zekiyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Merak ediyorum benim gibi olanlar varmi?Yani su an mutlusunuz ama bazi anlar geliyorki insan eskileri hatirlayip patliyor bende bilmiyorum...o onu dedi su sunu dedi normalmi?Yaaa ama insan nasil bundan kurtulabilir herkes konusur degilmi ufffffffff

2. 14 Eylül 2010
  3. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Ben hep eskide yasıyorum ama o 3-5 yıl önceki en kötü günüm bile nedense daha tatlı geliyor sanırım büyüdügüm icin..O sebepsiz gülmelerimi özledim yada ufacık seylerden mutlu oldugum günleri,babaannemle dedemin hayatta oldugu günleri özledim.:gitme:

Ama üzücü olayları hatırlamamaya calısıyorum senin sorun biraz farklıydı sanırımbilmiyorumkismile

4. 14 Eylül 2010
  5. kaybolan

kaybolan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ahhh canım ahh bu konuya bi çare bulursan banada söyle..geçmişte çook acılar çektim allaha şükür şimdi sular duruldu ama ara ara geçmişi hatırlayıp ezildiğime sustuğuma enayiliğime kullanıldığıma çok kızıyorum...nefret ediyorum...neden şunu yapmamışım bunu yapmamışım diyerek içimi kemiriyorum...çektiğim acılar ağır geliyo

6. 14 Eylül 2010
  7. Ultraviyole

Ultraviyole Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Geçmişe bakıp yapılan hatalardan ders almak çok önemli ama geçmişi de takıntı haline getirmemek gerek aksi halde,bu güne odaklanama ve dolayısıyla mutsuzluk olma sendromu kaçınılmaz olur.

"Geçmişi bırakmak için affetmeye hazır olmalıyız
    Nasıl affedeceğimizi bilmeyebiliriz,affetmek istemeyebiliriz ama affetmeye istekliyim demek bile iyileşme sürecini başlatır.

'İstediğim gibi biri olmadığım için seni affediyorum.Seni affediyor ve özgür bırakıyorum.'

Özgür bırakın olumsuzlukları.Affetmek bırakmak,vazgeçmek demek.Göz yummak demek değil.Tümüyle bırakmak demek.Nasıl affedeceğini bilmek zorunda değilsin.Evren nasılların üstesinden gelir , sen sadece istekli ol.Kendimizi olduğumuz gibi onayladığımızda,sevdiğimizde ve kabul ettiğimizde her şey yoluna giriyor.Küçük mucizeler oluşmaya başlıyor demektir."

a.s.

8. 14 Eylül 2010
  9. _Zebos_

_Zebos_ TEK DİL,TEK BAYRAK... Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    196
    bundan 2 gün öncesine dönmek isterdim.nedenini yazarsam tartışmalar çıkacak yazmıyorum:nazar:
    benim vicdanım rahat,ama içim rahat değil
    gelecekten korkuyorum artık...

10. 14 Eylül 2010
  11. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    bu bende çok oluyor yaa bazen düşünmekten kafamın yorulduğunu hissediyorum ayrıntıya çok takılıyorum eşim kızıyor takma unut diye ama kötü bi sözü yada eylemi unutmam imkansız

12. 15 Eylül 2010
  13. pari

pari Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    neyi kastettiğini anlıyorum,sondan bir önceki konum da bununla ilgiliydi zaten...insan affetmeyi tam anlamıyla öğrendiği gün hakikaten olgunlaşmıştır...ben yapamadım henüz,saat dönüyor dolaşıyor mutlu mesut,sonra öyle bir an geliyor ve çalmaya başlıyor ki gong,yaşanan o anlardan daha şiddetli zonkluyor kulaklarında işittiklerin....o anlarda keşke uyuyabilsem diyorum,keşke uyuyabilsem,biliyorum ki sabah aha güzel olacak herşey,ya da öyle görünecek gözüme,belki de güzel ve ben eskideyim...senin gibi işte...yalnız değilsin

14. 15 Eylül 2010
  15. poeek

poeek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    88
    bana yapılan kötü şeyleri yada yaşadığım kötü olayları hiç unutamam.yapım böyle.
    ama çoğu şeyi kendi iç sesimle konuşup bastırmayı öğrendim

16. 15 Eylül 2010
  17. teyyare

teyyare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de tamamen aklımdan söküp atmam gereken çok anım var hatırladıkça beni üzüyor. Ama bir yandan da diyorum bunları yaşadım bana çok tecrübe kazandırdı, daha bir olgunlaştırdı. Belki bu öğrendiklerim yanıma kar kalır ve bir daha bunları inşallah yaşamayacağım diye düşünüyorum. Arada bunalıyorum o anlarda keşke bunları hiç yaşamamış olmayı istiyorum.

18. 15 Eylül 2010
  19. Ultraviyole

Ultraviyole Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Haksızlıkları hazmetmek çok zor ama şöyle düşünmek gerek;kafayı takmak,sağlıktan,huzurdan ediyor insanı, herşey bir yana kişi kendisi için bunu yapmayı öğrenmek zorunda.Kimsenin ahı,kimsede kalmaz,ilahi adalete güvenip,salıvermek lazım içteki kırgınlıkların getirdiği öfkeyi.Akla geldikce ; dua edilmesini,meditasyon(en azından nefes) yapılmasını öneririm,içinizin ferahladığını hissediyorsunuz.