Eskiden Saçlarım Kıvırcıktı Simdiyse Dümdüz!

Konusu 'Kıvırcık Saçlara Özel' forumundadır ve candied apple tarafından 12 Ekim 2007 başlatılmıştır.

12 Ekim 2007
    Konu Sahibi : candied apple
  1. candied apple

candied apple Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aranızda benim gibi kıvırcık saçlardan şikayetçi olanlar vardır sanırım.Eskiden saçlarım kabarırdı,kolay şekil almazdı,fön çektirirdim yarım saat sonra eski şeklini alırdı. Amaaaa şimdi pırasa gibi dümdüz!:sm_cool:a.s Nasılmı? Malesef biraz pahalı bir işlem ama sonucu gördüğünüzde inanın bana buna değdiğini göreceksiniz.Yalnız bu işlemi röfleli saçlara uygulanmıyor.Bazı kuaför salonlarında yapılıyor. ''Schwarzkopf Therapy'' Fiyatına gelince ...450 ytl. Uygulama 4-5 saat sürüyor.Ben ilkkez geçen sene yaptırdım,bu yaz başında dipten çıkan yeni saçlar için yarı fiyatına tekrar yaptırdım.Saçları kıvırcık olan ama düz saçlara sahip olmak isteyenlere duyurulur!Ama yaptırdığınız kuaförün bu konuda bilgili olduğundan lütfen emin olun sonuçta uzun süren,dikkat gerektiren bir uygulama..İyi şanslar...
    :dance::sm_cool:

2. 13 Ekim 2007
  3. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten oluyo mu yaa öyle ???

4. 13 Ekim 2007
  5. dishy_kartal

dishy_kartal Afyon Kaymağı... Üye

Beğenildi:
    176
    Ödül Puanları:
    123
    bunun adi defrizaj turkce telafuzu bu normalde defrisage 'dir
    her 6 aydan 6 aya yenilenir ve boyali saçlara uygulanmaz
    bu basit bir yontemdir burda aslinda o kadar pahali da degildir
    kardesim kuafordur ondan dolayi bu konuda yeterince bilgim var yeni bir urun varmis onu cok methediyor japon düzlestirici yada artik turkcede adi herneyse...
    daha uzun ömürlü fakat daha pahali japonlarin saçlari gibi hiç kabarmiyor
    kardesim su an kuaforlukte ogrenci oldugu için lisansi yok ama calistigi bir kuafor salonunda patronu fransada bir gun egitimle lisansini almistir ve kardesim nasil yapildigini bilmesine ragmen siparis izni yok...
    ve ustelik defrizaj'dan en onemli farki ise sac boyama serbest...

6. 13 Ekim 2007
  7. candied apple

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım,benim bahsettiğim defrize degil.Bu uygulama 2-3 senedir yapılıyor ama japon düzleştirici hakkında bilgim yok.

8. 13 Ekim 2007
  9. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    evet defrize farklı birşey..benim saçlarımda çok kıvırcık ve bu nedenle 6 ayda bir defrize yaptırıyorum.defrize saçları dümdüz yapmaz.zaten tam düz olmasını istemediğim için defrize yaptırıyotum.dalgalı oluyor saçlar..ben anladım canım senin yaptırdığın işlemi..bende yaptıracaktım bir ara fakat ben tam düz istemiyorum saçlarımı o yüzden yaptırmıyorum.fakat şu defrizden de saçlarım sanırım yıprandı..ama yaptırıncada çok rahat ediyorum..sanırım birazda bakım uygulamam gerek..:KK43:

10. 13 Ekim 2007
  11. candied apple

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kıvılcım1,defrize saçlarına çok zarar verir ama..Dikkat et! Bende çok uzun zaman önce (yaklaşık 15 sene kadar)defrize yaptırıyordum ve uçları yanmış gibi oluyordu. Neyseki şu anda saçlarım harika gözüküyor:dance: Bebeğim,sende biran önce defrizeden vazgeç... Çünkü saçlarını öldürüyorsun.

12. 14 Ekim 2007
  13. dogged

dogged miniş Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    candied apple benimde saçlarım kıvırcık ve çok kötü duruyo hangi kuaförde yaptırabiliriz isim verebilirsen

14. 14 Ekim 2007
  15. candied apple

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayatım Bağdat caddesinde S&S kuaförde yaptırıyorum ben..Boyalı saça yapılabiliyor ama saçlarında röfle varsa yapmazlar.

16. 17 Ekim 2007
  17. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende yaptırdım sana yardımcı olabilirim.en ii ilker yavrutük..ben orda yaptırdım.ilker bey çok ilgili ve çok özenli ben çok memnun kaldım..takrar yaptırıcam 5 ay oldu çünkü..

18. 17 Ekim 2007
  19. ESPRIT

ESPRIT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar çok pahalı yaa ne o öleee 450 ytl :1shok: bi de her dipten çıkanlar için gidersek hadi 200 ytlde o olsun 650..yani yılda 1,500 ytl falan yapıyo bence gereksiz.kendinizle barışık olun...olamayanlar fön çektirsin..fön bizim kuaförde 3 ytl :dance: üstelik press te yapıyolar 1 hafta yıkama bozulmuyo...çook pahalı bi işlem abi yaaaa