Eskimi metal tepsilerin yenilenmesi

Konusu 'Kendi El Emeklerimiz' forumundadır ve tijeen tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : tijeen
  1. tijeen

tijeen www.tijeence.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Ahşap boyama kursuna başladım kızlar
    inanın çok zevkli, yeni arkadaşlar edinmek ,hoş bir ortamda gırgır şamata bir yandan boya yapmak insana terapi gibi geliyor
    eskiyen ve atmayı düşündüğüm 2 metal tepsim vardı.
    tepsim bir kahve markasının hediyesiydi ,boyama işlemi bitip ilk verniği atıkdan sonra kağıt yapışmış baya üzüldüm ama anca bu kadar düzeltebildim

verniksiz ve vernikli hali yuvarlak tepsim

Hocamızın yönlendirmesi ile çok hoş iki çalışma ortaya çıktı ben çok sevdim tepsilerimi
    umarım sizlerde beğenirsiniz.

siz sormadan ben anlatayım kızlar metal tesi için özel bir boya kullanmanıza gerek yok
    işin sırrı şu; tepsimizi sirke ile güzelce yıkıyoruz, durulamadan kendi kendine kurumaya bırakıyoruz 24 saat sonra normal ahşap boyaları ile boyamaya başlayabilirsiniz

2. 25 Ekim 2009
    Konu Sahibi : tijeen
  3. tijeen

tijeen www.tijeence.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kıs napim yaa sevindirik oldum evimdeki bi parça şeyi yenilediğim zaman pek mutlu oluyorum beğenmiş olman benim için onurdur tatlım hihoyyyt
    desen dekupaş deyil bidenem kendisim çizdim
    beğendiğim bir deseni yüzeye karbon kağıdı yardımı ile geçirip tek tek ince uçlu fırça ile çizdim ve boyadım
    ve yıkanmasına vernikliyoruz ya tatlım o korur
    ama yinede tedbir amaçlı bol su altında yıkamayıp ,nemli bezle silmek ömrünü uzatır derim
    ve ben önce 2 kat sprey vernik kullandım
    daha sonra yat verniği sürmelisin(özellikle yat verniği)
    bende günlük kullanıcam walla önce kendime güzel görünsünler dimi
    kıs alemsin ilahiiii ,he sen mor salkım akasya sirkesi kullan özellikle bunu ara hahahahahah delüüüüü
    ne sirkesi olursa olsun no problem önemli olan sirke işte hahahahha