eşler arası yaş ve alınan eğitim farkı önemlimi

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve tlay tarafından 7 Şubat 2008 başlatılmıştır.

7 Şubat 2008
    Konu Sahibi : tlay
  1. tlay

tlay Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eşler arası yaş ve eğitim düzeyi frkı önemli mi?Bence çok önemli ben ve eşim arasında on bir yaş var.Eşim benden onbir yaş büyük ben üniversiteye hazırlanıyorum o ise ilk okul mezunu .İlk tanıştığımızda yaş farkının ve eğitim farkının hiç önemli olmadığını düşünüyordum ama evlendikten sonra aslında bunların çok önemli olduğunu fark ediyorsunuz.Yaş farkı dolayısıyla hiç bir şekilde anlaşamıyorsunuz ya o sizin yaşınıza inecek ya siz onun yaşındaymış gibi davranıcaksınızlülülülülülüevlendiğimde on dokuz o ise otuz yaşındaydı onun yapmak istadiği şeylerle benimkiler uyuşmuyor o benim ile beraberken bende onunla beraberken mutlu olamıyorduk o daha agır kanlı ben ise tam tersi yerimde duramıyordum eşimde buna çok tepki gösteriyor kendisi gibi davranmamı istiyorbir türlü orta yolu bulamıyoruz.Eğitim farkınında çok önemli olduğunu düşünüyorum.Eğitim farkıda aynı sorunlara yol açıyor siz farklı o farklı düşünüyor farklı davranıyorsunuz.Lafın kısası mutlaka böyle özeliklerde evlilik yapan bir çok insan var mutlaka çok mutlu olanlarda vardır ama gördüğüm kadarıyla bir çoğuda benimkinden farklı değil tabi bunda çiftlerin kişilik uyuşmasıda çok önemli:içelim:

2. 7 Şubat 2008
  3. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaş farkı çok etkılemez gıbı gelıyor ama egıtım farkı önemlı.. erkek kendını ne kadar yetıstırırse yetıstırsın kadının yanında ezılıyor.. kadın eş secerken buna dıkkat etmelı bence..

4. 7 Şubat 2008
  5. BenBihter

BenBihter Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş farkı çok çok önemli...Şöyle önemli..Erkek bayandan büyük olmalı bana göre...Mesela benim aşkımla aramda 8-9 yaş var..Erkeğin büyük olması her zaman için iyidir :1closedeyes: Kültür farkıda aynı derecede önemli..

6. 7 Şubat 2008
  7. tlay

tlay Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğitim aile aklınıza gelecek hemen hemen her şey etkiliyor evliliği ve kadının bir çok konuda üstün olmasını erkekler sindiremiyorlar.kadının dışarda kendisinden dik duması onları çileden çıkarıyor ve buda mutsuzluk yaratıyor ve evlilik sadece iki kişilik değil aileleri çevreyide içine alan bir bütün bence bekarlara tek önerim her şeyi iyice düşünmeden sırf aşk deyip evlenmemek lazım.

8. 7 Şubat 2008
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    771
    Beğendikleri:
    472
    Ödül Puanları:
    113
    Eğitim ve yaş farkı çok fazla uçurum olmadığı sürece pek sorun olmaz diye düşünüyorum ben.:smiley-cool:
    Kendimden örnek veremem de ablamın evliliğini verebilirim.
    Ablam ve eniştem arasında 11 yaş var. Ablam öğretmen,eşi çocuk cerrahı.Maşallah harika bir evlilikleri var. Zaten enişte hiç demem,abi derim. Bir abim olsaydı onun kadar anlayışlı ve sevgi dolu bir insan olurdu ancak.:nazar:
    Yaşı bilmiyorum da kültür,kendini geliştirmek gerçekten önemli bence.:kahve:

10. 7 Şubat 2008
  11. ZEYNEPKERXIXM

ZEYNEPKERXIXM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence de yas cok onemlı esımle aramda 1 yas var ama yetmıyor daha fazla olması lazım bence cunkı o benı bırkac yıl gerıden takıp edıyor.. egıtım de eger kadın fazla kazanıyorsa cok buyuk sorun olur......

12. 7 Şubat 2008
  13. alyazma

alyazma Guest

yaşmış hiç önemli değil iki gönül bir olunca aşk hep taze kalıyo aşkı yaşatmak öldürmek biraz bizim elimizde ve dilimizdeŞeniz

14. 7 Şubat 2008
  15. aleyna72

aleyna72 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yas cok önemli canım bende evlendıkten sonra anladım eşimle aramızda inanmıyacaksınız ama 22 yas var ama eşim hic aramızda okadar fark oldugunu göstermiyor ama yine yas farkın cok olması lazım şimdi ben onun zorlukları cekiyorum egitimde önemli tabiki o konuda sorunumuş yok

16. 7 Şubat 2008
  17. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Yaş farkından çok eğitim farkı yıllar geçtikçe kendini gösteriyor. Ben üniversite mezunuyum eşim ortaokul dışardan bitirme

18. 8 Şubat 2008
  19. yagmur=29

yagmur=29 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biz eşimle üniversitede sınıf arkadaşıydık.eşim benden sadece 1 yaş büyük.hoşlandığımız şeyler aynı.çok güzel anlaşıyoruz. ama kadınlar daha çabuk yıpranır derler 10 sene sonra nasıl olur bilemiyorumgaliba en iyisi arada 4-5 yaş olması.:nazar: