Eşler arasında sır olması doğrumu?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve busra_tuna tarafından 4 Haziran 2007 başlatılmıştır.

4 Haziran 2007
    Konu Sahibi : busra_tuna
  1. busra_tuna

busra_tuna Guest

Senelerce aynı yastığa baş koyan çiftlerin birbirlerine seneler sonra itiraf ettikleri sırları duyarız orda burda.Bazı sebepler engel olmuştur söylenmesine bu sırların yada bile isteye gizlenmiştir.Hayatın her türlüsünü paylaşan kadın ve erkek için kendi mahremiyet sınırları olmalı mıdır? :1shok:

Bir erkeğin/kadının kendi ile alakalı bir sırrı taşıması ne kadar doğru?:uhm:

2. 5 Haziran 2007
  3. gelin54

gelin54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar dogru bilemem ama sakladigi seye baglidir bu sirlar. saklanmasi iyi olanlar vardir saklanmasi kötü olan vardir. kötü niyetle söylemiyorum ama annemin sözü aklima geldi- bir kadinin 10 kili varsa kocasi 1 tanesini bilmemesi gerekir.. ne kadar dogru bilemem amma ben annemin sözlerine güveniyorum :)

4. 5 Haziran 2007
  5. nane63

nane63 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sirini soyledinmi kocana o bir gun senin suratina tokat gibi carpar kisiliginle olsun ailenle gecmisinle olsun farketmez yeterki ellerine koz gecmesin sakladim sey vardir

6. 5 Haziran 2007
  7. elen17

elen17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eşler arasında sır olabilir.Öyle çok yadırganacak bir durum değil bence...

8. 5 Haziran 2007
  9. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Sırdan sıra değişir bence..Kendimle ilgili hiç bir şeyi saklamam,tek sırdaşım eşimdir..O dururkende yedi kat yabancıya sırrımı falan vermem..Ama bazen kendi ailemizin içinde kalması gereken sırlar vardır ki,bunları ise cımbızla çekerek eşime anlatırım..Çünkü oda öyle yapıyor..

10. 5 Haziran 2007
  11. ada

ada ebe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bencede sırlar olabilir.şimdiye bir yararı veya zararı olmıcak şeyleri öğrenmesinin veya öğrenmemin bi anlamı yok.geçmiş geçmiştedir.hatta bazı şeyler bilinirse zarar bile verebilir.ama bu sırlar senden başka birileriyle paylaşılıyorsa o zaman kötü.bir de sır la yalanı karıştırmamak lazım derim...

12. 5 Haziran 2007
  13. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Eşim diye herşeyi anlatmak zorunda değilim insanoğlu çiğ süt emmiş gün gelir onu koz olarak kullanır karşındaki büyük bir aşkla sevgiyle bağlandığın eşin olsa bile zamanın insanlara ne getireceği belli olmaz o yüzden ben bu konuda daha katı olurdum sanırım.

14. 5 Haziran 2007
  15. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    belki ufak tefek sırlar olabilir ama asla yalan olmamalıdır esler birbirlerine yalan soylemeye baslamıslarsa o evlilikten hayır gelmez ve mutlaka bir gun yalanlar ortaya cıkar eslerin birbirlerine olan guvenleri sarsılır ben boyle dusunuyorum sevgiler

16. 5 Haziran 2007
  17. KASIMPATI

KASIMPATI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İnsanların mutlaka sırları vardır. Bazen eşlerin herşeyi bilmemesi daha iyi. İlerde ne olacağı bilinmez. Annem derdiki;'' hiç kimseye sonsuza kadar güvenme, mutlaka açık bir yer bırak ki sonunda sen hayal kırıklığına uğramayasın'

18. 5 Haziran 2007
  19. yenibirsayfa

yenibirsayfa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sırlar olacaktır.Önemli olan bu sırrı bilmesi gerekip gerekmediği karşı tarafın.Eğer ailevi bir konuysa bilmeli eşler.Çocuklarla ilgili olur maddi konuda vss.Bunlar saklanamaz eşlerden.Ama sadece bir kişiyi ilgilendiren konuysa sır olarak kalabilir.Birbirine karşı açık olma,paylaşma çok farklı konular.