Eşler ne kadar yardımcı oluyor?

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve casser tarafından 28 Eylül 2008 başlatılmıştır.

28 Eylül 2008
    Konu Sahibi : casser
  1. casser

casser öğrenci anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar,
    Malum evde bebek olduktan sonra daha çok iş düşüyor hepimize ve buda beraberinde aşırı bir yorgunluk getiriyor.Merak ediyorum evde eşleriniz nelere ve ne kadar yardımcı oluyor,bebekle ne kadar ilgileniyorlar?

2. 29 Eylül 2008
  3. dilekom

dilekom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim eşim sağolsun işim varken kızımla ilgileniyor en önemlisidiğer çocuğum olan oğlumla sürekli o ilgileniyor...
    bebeğin banyosunda olsun uyutma konusunda gezdirme konusundada hakkını yemememk lazım
    iyiki var yani

4. 29 Eylül 2008
  5. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    temizlik yaptığımda benim arkamdan evi kirletip, evi dağıtmaya açayip yardımcı oluyor:)) işine gelirse bakıyor oğluma altını değiştirir, uyutur pazara filan çıkarken bırakırım ona. ama işine gelmezse vik dese bu seni istiyor bakamam ben diye üstüme atıyor. oğlum uslu olduğu işin ev işine filan yardım etmesine gerekk kalmıyor baksa yetiyor bana zaten. ama hamileliğimde çok yardımcı oldu bana evi sık sık süpürürdü halıları bile sildirmiştim tülleri asardı:))

6. 30 Eylül 2008
  7. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    gerektiği zaman bakıyor dicem ama benim oğlum için sürekli gerekiyor...yatmak nedir bilmiyor uykusu inanılmaz hafif.4 buçuk aylık ve oyalandığı hiçbirşey yok tuvalete bile gidemiyorum.bütün gün kucakta durmak istiyor.gündüz uyuduğu zaman sürekli ayakta sallamak gerekiyor hiç bir iş yapamıyorum.zaten 1 kişinin bakacağı bir bebek kesinlikle değil.mecbur olduğu için yardım ediyor yani..

8. 1 Ekim 2008
  9. casser

casser öğrenci anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eşin yardım etmese işin gerçekten çok zor.Kucağa alışması kötü olmuş ama inşallah büyüdükçe düzelir.

10. 2 Ekim 2008
  11. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    tek ümidim o diyebilirim ama yinede sağlıklı olsunda fena olsun diyorum.çocuk bakmak kolay değilmiş gerçektennnn.

12. 2 Ekim 2008
  13. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim eşim sadece sever benim işim var azıcık ilgilen desem onun işi daha çok olur çıkar evden gider benim yapmam gereken iş kalmış bide evden çıkarken eşimin yaptığı dağınıklıkla beraber işim daha da artar kızıma bi ben bakarım o uyuyuncada işimi yaparım.
    Yarın kimse kızım büyüdüğünde bende baktım diyemez benden başka...
    Bu soruya kocaman bi HİÇ yazıcaktım ama meğer için için ne dertliymişim

14. 5 Ekim 2008
  15. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kuzey'le çok ilgileniyor.özellikle dışarda.geceleri de uyutmaya çalışır,altını değiştirir.beni aratmaz.elinden gelse emzirecek :)) yorgunsam veya hastaysam yemeğe ve temizliğe de yardım eder. lohusalığımda 3-4 ateşlendim çok hastaydım ve eşim ev hanımı gibi misafir bile ağırladı.ev temizliği oğlumun bakımı herşeyi yaptı. sağolsun. erkekler isteseler her işi yaparlar.

16. 5 Ekim 2008
  17. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    saolsun benim eşimde her konuda yardımcı olur bana...
    temizlik yemek çocuk konusunda her konuda
    zaten hafta sonları yemeği hep birlikte hazırlarız toplarız....
    ben yapma desemde benim çok hoşuma gidiyor der canım kocişim benim..
    tabii olayı fazla abartmamak lazım herşeyide eşden beklememk lazım zaten oda bunun farkında olduğu için ve onu kullanmadığımı bildiği için bu kadar yardımcı...
    maksat birlikte hoş ve güzel saatler geçirmek....

18. 6 Ekim 2008
  19. drydeniss

drydeniss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bu konuda en dertli benimdir kızlar. ilk hamileliğim düşükle sonuçlandı ikinci hamileliğimde kocam 1 kg ağırlık bile kaldırtmıyordu. ev işini yapardı vs vs. ama şimdi bizim hatice ye değil neticeye bakalım
    benim adam hiçbirşey yapmaz oldu ya. bırakın yardım etmesini kıza bile mırın kırın ile bakıyor. sinir oluyorum. bayram tatili arasında ev taşıdık inanırmısınız koca evi kendim topladım. kırığını deriğini. bana bir koli alıpda kenara koymuş adam değil. o kolileri ordan oraya kendim çektim. halıları sildim.. sinir ya. bi tek yeni evi temizlemeye yardım etti o kadar. ama bundan sonra ona nasıl kadın gerek anladım ben. tutcam bi kadın 15 güne bi gelsin dipten tırnağa temizlesin. har vurup harman savurcam. ben temizlikçiye vereceğimiz parayı başka yere harcarız diye kendim temizliyordum ama kendimi yıpratıyormuşum. görcek bundan sonra. kilo veriyorum diye kıyafet bile almıyordum ama geçti artık. şu taşınma meselesinde bana yaptıkları yetti. kaç kere yok yere kalbimi kırdı. kızlar ya çok sinirlerim bozuk. yok yere kendimi yıpratmışım evlendiğimizden beri. bende çalışıyorum bende kazanıyorum hiç bu senin paran bu benim param olmadı amabundan sonra yeter