eşler

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve julietofIzmir tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : julietofIzmir
  1. Kızlar merhaba, 2 yıllık evliyim.. ama yavaş yavaş pembe bulutlar dağıldıkça eşimin bir çok yönünün aslında benim yapıma ve eşimden beklentilerime çok ters olduğunu gördüm.. yani bu böyle aniden birden uyanma şeklinde olmadıysa da buna yakın bir durum. şimdi öyle mutsuzum ki, ona bakıyorum ben bu kişiyle bir ömür geçiricem, bu yüzden de hiç gerçekten mutlu olamayacağım diyorum. ne kadar sevsem de onu ondan hiçbirşey görememek, beni umursamaması.. boşanmayı düşünmüyorum tam olarak.. ama kendim için ou olduğu gibi kabullenmeyi öğrenmeliyim.. bunu nasıl başarırım, bir fikri olan, bana yardımcı olabilecek birileri var mı aranızda :çok üzgünüm:

2. 5 Haziran 2008
  3. Dishe

Dishe ✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    esınızle konusmayı denedınız mı bu konuda..
    ne gıbı beklentılerınız oldugunu anlattınız mı?
    bosanmaya ıtecek kadar buyuk bır sorun gıbı gorunmedı bana..
    bu evlılıkte mutsuz olan yanlız sız mısınız?yanı esınız herseyden memnun mu?
    bılemıyorum belkı bır evlılık terapıstıne gıdebılırsınız..fisfisfis
    onu oldugu gıbı kabullenmelıyım deyıp kendı kabugunuza cekılmeyın hayat musterektır..
    eger durumunuzdan mutlu ve memnun degılsenız elbettekı bunu degıstırmek ıcın bır adım atmalısınız..
    Allah yardımcınız olsun..
    hersey kısa surede yoluna gırer umarım a.s.

4. 5 Haziran 2008
  5. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben şuna çok inanırım...
    sevgililik döneminiz ne kadar uzun olursa olsun...ne kadar tamam tanıdım ben bu adamı bana göre bu derseniz deyin düğün sabahı yanında uyandığınız adamla tanışmıyor olacaksınız...
    bir sürü yeni alışkanlık bir sürü yeni huy...sevgiliyken sorun olmayan şeyler evliyken bir süre sonra batmaya başlayacak...
    bunu hepimiz yaşadık ya da yaşayacağız...siz iki yılda farketmişsiniz...ben daha 9 aylık evliyim...ben bile bazen bu adamı mı sevdim diyorum...normal bunlar...
    belki eşim de aynı şeyi düşünüyordur...belki farkında değilsiniz ama sizin eşiniz de aynı şeyi düşünüyordur...
    şartlar ne olursa olsun bir süre sonra evliliği buluşulan asgari müşterekler ve her gün daha büyüyen sevginiz götürüyor...bazen öyle çok sinirleniyorum ki...yok diyorum olmaz bu adamla...gidiyorum bakıyorum uyuyor canım...öyle güzel ki..yok diyorum aşığım bu adama ben çok seviyorum onu...herşey gidiveriyor aklımdan...
    bence siz de çok büyük şeyler (aldatma şiddet vs...Allahım korusun) olmadığı sürece olayları çok büyütmeyin...artık sorumluluklarınız arttı ikinizin de...eskisi kadar canım cicim yaşamamanız çok normal...lütfen çok fazla büyütmeyin bunları gözünüzde...çünkü ben ianıyorum ki hepimiz böyle hissediyoruz zaman zaman...

6. 5 Haziran 2008
  7. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim
    cogumuz senin gibi zamanlar yasamisizdir
    cunku iki farkli insan ayni cati icinde cok seyi
    paylasiyorlar bazen birbirinden farkli olduklarini farkedebiliyolar sende oldugu gibi canim cogumuzdada oldugu gibi
    canim oncelikle kabullenmek ten bassetmisin..canim sen burda bu konuyu actigina gore esini seviyor ve evliligini kurtarmaya calisiyosun oncelikle

dusun bakalim kendini tam olarak deyerlendir iyi yada kotu yada esinden farkli ozelliklerini muhakkakkki vardir sonra once kendine saygini kaybetmeden kisiliginden odun vermeden esin icin yapabileceyin onu hosluk olsu diye hani belitmisinya farkliyiz...ortak yapabileceyin seyler bul birazda odun ver canim...evlilik zaten iki farkli insanin onceleri aski sonralar
    sevgiyi
    sonralari sorunlari cozmeyi beraber ...diye giderken bu kadar seyi beraber yasarken bi bakmisinki sen bu adam benden farkli derken oyle bi zaman gelmiski ikiniz bir vucutun ayrilmayan organlari gibi olmusunuz---canim herkez senden farkli canim sakin unutma----bide beklentilerilerinin gerceklesmesi icin bazen insan ugrasmasi yada caba harcamasi lazim

8. 5 Haziran 2008
  9. esea

esea Guest

bencede eşinizle konuşmayı denemenizde yarar var
    bide derlerki ilk iki yıl evlilik için tehlikeli sürec diye ne kadar doğru bilemem tabi
    doğru bişi varki insanları olduğu gibi kabul etmek bazı yönlerini ama siz sonucta ortak bi yaşam paylaşıyorsunuz ortak kararlarınız olmalı
    kendinizide bukadar sıkmayın derim bence sevginiz herşeyin üstesinden gelecektir eminim

10. 5 Haziran 2008
  11. keşke eşimi evlilik terapistine ikna edebilsem.. ama bu mümkün değil, ilk zamanlarımızda da bahsetmiştim gitsek mi diye laf ağzımda kalmıştı, konuşturmamıştı bile.. eşimle konuşmayı çok denedim, ben böyle olsa daha iyi hissedicem diye, hatta konuşmaya onun beklentilerini sorarak başladım ama işe yaramadı, gözlerini tvye dikti ilgilenmeme moduna geçti, eşimin klasik davranışıdır, o moddoyken siz boşa konuşursunuz, dikkati en ufak bile sizde değildir çünkü. deli eder bu huyu beni, ama huy çıkar can çıkmaz işte tatlicadiarzu
    tek çıkış yolu onu görmezden gelmeyi öğrenmem, tavırlarını çok takıyorum, ve hep üzülen ben oluyorum..

İyi dilekleriniz için çoook teşekkür ederim ..

12. 5 Haziran 2008
  13. canım ya bilemiyorum, ama artık öyle raddedeyiz ki, bir laf ediyor, kırılıyorum, sessizce ağlıyorum, bilgisayardan gözünü bana çevirdiğinde ağladığımı görüyor, neye üzüldün diyor, ağzımı açamıyorum, sonra dönüp işine devam ediyor, ben hiç yokmuşumcasına.. ben dün en son evlendiğim güne lanet olsun dedim ya.. :1shok:

14. 5 Haziran 2008
  15. canım biliyorum çook haklısın, ama eşim dediğin kişiyle sohpet bile etmiyorsanız, o akşamları geliyor, sizin özenerek hazırladığınız sofraya oturuyor, yemeğini hiiiç bir kelime etmeden yiyiyor, sonra sanki sadece o işten gelmiş gibi, koltuğun birine yığılıyor ve nasıl olduğunuzu bile merak etmiyorsa canınız çok yanıyor, ve etrafında çember ateşi yakılmış akrep gibi zehrinizi batıracak yer arıyorsunuz daha sonra da kendinize batırıyorsunuz senağlama

16. 5 Haziran 2008
  17. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    eskiden anneleriniz akrabalarımız nasıllarmış şöyle bir bakıyorum bide kendime yeni nesle bakıyorum
    bazen diyorumki annem babama iyi tahammül ediyo bu adamla ben tahammül edemezdim
    annmede öyle kabullenmiş
    eşimle Allaha şükür iyiyiz ama bazen bende farklı farklı yönlerini görüyorum hiç beklemediğim şeye bile kızdığı oluyo sonra bakıyorum iyi olan diğer yönüyle dengelemeye çalışıp onu öyle kabul etmeye çalışıyorum

sizin işiniz daha zor konuşmayı denedinizmi anlatın duygularınızı bakalım
    zamana bırakın herşeyi bu sırada çocuk yapmayın benim nacizene fikrim yinede sizz bilirsiniz belki oturur
    hoşuma gitmiyo yok aile danışmanına falan gidin demek ama
    Allah yardımcınız olsun..

18. 5 Haziran 2008
  19. konunu okudum ve bisure dusundum
    konusmak cozum degil herzaman, dirdir olarak algiliyorlar cunku
    bence en iyi cozum senin de ona onun yaptigi gibi davranman
    ilkbaslarda belki farketmeyecek ama zamanla anlayacaktir
    senin de sogumandan rahatsiz olacak ve birseylerin alisilmisin disina cikmaya basladigini gorecektir
    bunu dene bence nazicane fikrim
    artik onu hic takmiyormus gibi, yalniz yasiyormussun gibi davran bakalim ne olacak
    yemegini yap yine camasirin yika ama iletisimi ayni onun gibi sifirla
    bence ise yarar