Eşler

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve oslm82 tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : oslm82
  1. oslm82

oslm82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    MERHABA ARKADASLAR BENDEMİ BİSORUN VAR BİLMİYORUM.ANNEMLERDE KALIYORUM 40IM ÇIKANA KADARADA KALACAGIM. MELEK GİBİ OLAN EŞİM DEĞİŞTİ. 3 GÜNDÜR KONUŞMUYORUZ.ANEMLERİN YANINDA CAKTIRMAMAKTA CABASI. NEOLUYOR BİLMİYORUM. BABALIK SENDROMU DEDİKLERİ BUMUbilmiyorumkismile

2. 27 Eylül 2010
  3. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    annenlerde rahat edemiyor olabilir
    niçin kendi evine geçip annenin oraya gelmesini istemiyorsun
    hem sen daha rahat edersin hem de eşin...
    belki ailenin yanında ne sana ne cocugunuza istedigi gibi davranamıyor, opup koklayamıyordur gönlünce
    bu da hırcınlaştırır adamı

4. 27 Eylül 2010
  5. oslm82

oslm82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende evime gecmek istiyorum ama babam rahatsız. Anjio oldu tekrar olacak.annem bu sefer 2 arada akalacak. Yoksa bend erahat değilim ama neyapayım. Bebek geldi eve nese geldi. Gitsem gene kalacaklar yalnız.

6. 28 Eylül 2010
  7. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    BENIM ESIM DE DOGUMDAN SONRA ANNEMLERDE KALMAMI ISTEMIYOR.ÇOCUGUNUN ILK ZAMANLARINDAN MAHRUM KALAMAYACAGNI SOYLEDI.BI DE BEBEK OLDUKTAN SONRA 3 GUNDEN FAZLA ORDA KALAMAZMISIM COK OZLERMIS :ecrin_bebek:

8. 28 Eylül 2010
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    bayanlar doğumdan sonra 1 hafta 10 gün hadi anlarım birilerinin yanınızda bulunmasını istersiniz, çünkü ameliyatlısınızdır, dikişlisinizdir falan filan ama neden 40 çıkana kadar eviniz dışında biryerde kalıyorsunuz, ki bu kişi anneniz bile olsa. Neden böyle birşeye gerek duyuyorsunuz. neden düzeninizi bozuyorsunuz.

Gidin kendi evinize bebeğiniz ve eşinizle.

10. 28 Eylül 2010
  11. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Canım çocuğun varmı bilmiyorum ama o ilk 40 günün nasıl geçtiğini yaşayan herkes çok iyi bilir.
    Geceleri yarım saatte bir uykun bölündüğü için perişen olursun. Bebeğin gaz sancısı tutar bazen sabahlara kadar ne uyur ne uyutur. Eşin ertesi sabah çeker işe gider. El kadar bebekle ve o acemilikle evde akşama kadar ne yapacağını şaşırır kalırsın evin tüm işi senin üzerindedir. Bebeğini bırakıp iki dakka karnını doyuramazsın. Bırak yemek yemeyi uyusada bir tuvalete gitsem diye dişini sıkarsın..Yemekti bulaşıktı çamaşırdı. Psikolojin darma duman olur.Hepsine alışlık olsanda evde minnacık ve bütün gün memende gezen bir bebekle işin zordur.
    Haliyle ister istemez akşam eşin eve geldiğinde ona patlarsın. Oda uykusuzdur birde işte yorulmuştur. O da san patlar...
    O yüzden ilk 40 gün anneninde iyi bakılması psikolojisi ve bebeği ile iyi iletişim kurması açısından çok önemlidir. Ancak evde diğer işlerle ilgilenecek, anneye destek olcak biri olursa mümkün olabilir. Sanırım arkadaşımız bu yüzden annesinin evininde.
    Ama tabi bencede bu süreci kendi evinde geçirseydi daha iyi olurdu ama annesinin gelme imkanı yoksa eşide anlayış gösterecek mecburen..

12. 28 Eylül 2010
  13. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Evet anneyim, 2 çocuğum var. Biri 9 diğeri 6 yaşında.

Çok iyi billirim çocuk bakımını.Ve inanın biz anneler abartıyoruz bazı şeyleri. Bebek bakmak o kadar da zor değil. Ha ilk 15-20 gün elbeteki zorluk çekilir çünkü alışık olmadığımız bir durumdur. Ama ortama adapte olmak gerek. Burda neler okuyorum 3-4 aylık bebeği var diye hiçbir iş yapmayan (yemek dahil ve sürekli bu durumdan yakınan)

Her iki doğumumda kayınvalidem arada bir uğradı annemse bir hafta kaldı gitti memlekete. bebeğinizle yalnız kalınca aslında daha kolay herşey. Siz bebeğinize bebeğiniz size daha kolay alışıyor.
    Ne gerek var huzur bozmaya. 15-20 gün hadi neyse anneanne kalsın ama sonrasında inanın gerek yok. yalnız kalınca anne daha da ustalaşıyor.olumunekankayizsmile

14. 28 Eylül 2010
  15. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    evet is konusunda ustalasiyor anne bebegiyle yalniz kalinca ama o yorgunluk ve uykusuzlukla sabri da azaliyor,bebegiyle istedigi kadar ilgilenemiyor yorgunluktan.Yardim edecek kimse olmayinca mecbur tabii ama varsa neden mahrum olalim ki,omru hayatimizda 1 bilemedin 2 defa yasiyoruz bu zor gunleri,onda annem seve seve yardim eder,ben yok kendi basima yaparim diye kahramanlik taslamam valla.
    Konu sahibi arkadasa gelince,esin bebegini kiskaniyor olmasin anne ve babandan.Dile getirmiyor olabilir ama icten ice kiskaniyodur,bi konus istersen,onu rahatsiz eden seyin ne oldugunu bulmaya calis.Umarim en kisa zamanda mutlu mesut hallerinize donersiniz.

16. 28 Eylül 2010
  17. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım eşin haklı ama sen de haklısın annen gelemiyecek bence sen evine geç annen arada uğrsasın sende eşinle bebeğinle rahat fakit geçiririsin
    ben kendim ilgileniyorum bebeğimle siz biliyorsunuz benim sezeryanda ne zorluklar çektim iç kanama geçirdim hiç halim yoktu sinirlerim alt üst olmuştu ölürmüyüm diye beklemekten 10 günü nasıl atlattım kimse bilmez ama kaynanam yanımdaydı hiiç ilgilenmedi biliyorsunuz topinkte anlatıyorum geceleri ben baktım o dikişli halimle her yerim morluk içinde kanama yüzünden iğne acıları ama bebeğimle ilgilendim halada bakıyorum
    bence sen evine geç eşinde sende huzura kacuşun ev huzursusluğu çok kötü

18. 28 Eylül 2010
  19. AysunEge

AysunEge Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bebek olduktan sonra yeni bir düzen kuruluyor
    bu düzene bazıları zor alışıyor
    lohusalığım çok kötü geçmişti evimizde birsürü insan vardı
    herkez birşeyler söylüyor vs vs.........
    takii eşim ve oğlumla yanlız kalana kadar
    ilk zamanlar biraz zor olsada yemek, ev işi ...
    zamanla düzeliyor herşey.....

eğer kendinizi toparladıysanız ve yanlız bakabileceğinizi düşünüyorsanız evinize geçin derim
    eşinizinde bebeğinize alışması daha kolay olucaktır bu şekilde