Eşleri dağınık olup, bu konuda kafayı yiyenler var mı?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve _vanilla_ tarafından 3 Ocak 2009 başlatılmıştır.

3 Ocak 2009
    Konu Sahibi : _vanilla_
  1. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Eşimi çok seviyorum.. Mutlu birde evliliğim var.. Fakat o kadar dağınık ve pasaklıki artık kafayı yemek üzereyim..İşten gelir yatak odasına girip pijamalarını giyer kıyafetleri yatağın üstüne bırakır, daha sonra oturma odasına gelir çorabını çıkarıp rast gele fırlatır..Her akşam aynı tartışma elini yüzünü ayaklarını zorla yıkatırım. Bir türlü bu konuyu aşamadım.. Geçenlerde çocuklara cips vereyim dedim çekmeceden cips poşetini aldım bir açtım cipsi yemiş, içinde birde sigara izmariti öylece çekmeceye koymuş.. Bugünde bitmiş cola şişesi buz dolabında.. Ya yazarken bile sinir oluyorum..Bir gün işim çıksa evi ona bıraksamn, savaş alanına dönüyor ev.. Annem böyle kabullenmelisin diyor ama ne yapayım elimde değil ben temizlik tertip düzen istiyorum artık.Zaten 2 çocuk var birde eşimin arkasını topluyorum yoruldum artık..:çok üzgünüm:Aileside çok temiz insanlar kayınvalidem temizlik hastasıdır kime çekmiş bilmemki...Benimle aynı durumda olan arkadaşlarım bi şeyler yazın siz nasıl başa çıkıyorsunuz????:uhm:

2. 3 Ocak 2009
  3. mavi_patikli

mavi_patikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.633
    Ödül Puanları:
    163
    Benim kocamda senikinden farkın yok yaa.
    Durum böyle olunca bütün işler bana kalıyor
    2.5yıl oldu öğretemedim öğretemicem dee
    hep kaynanam yüzünden alıştırıyolar onları böyle tembel tembel biz çekios valla

4. 3 Ocak 2009
  5. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ahhhh evli değilim ama bende bu detten muzdaripim
    benim sevgilim bekar evinde kalıyor ben arada gidip temizlerin evlerini
    benim sevgilim çok titizim der ama o titizliği kendi sağlamaz ben sağlarım
    yani titizim demesinden kasıt iyi temizlik yap!!
    çorapları çöpün içinden çıkar
    bütün ev saç ve kıl tozlar yumak yumak
    buzdolabındakiler baştan aşağı küflü üstünde mantar çıkcak vaziyette
    ev çok temiz olsun istiyo ms gibi koksun istiyo
    eve 4 ayda bir temizlik yapılıyo yani senede 3 defa !!
    çünkü ben anca o kadar gidebiliyorum
    nası dizanteri olmuyo hayret ediyorum :)

6. 3 Ocak 2009
  7. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kocam da pasaklı sayılır.işten gelir pjamalarını giyer ve ya askıya asar nadirdir bu yatağa bırakır genelde.çoraplarını çıkarır ya banyonun kapısına bırakır ya odanın kenarına.e adammm banyonun kapısına bırakıcana banyodaki sepete atsana :eek:klava: neyse efendime söylüyüm su içer bardağı masaya dizer mutfağa götürmez.orda 5 bardak da birikse rahatsız olmaz.en çok ta lavaboya kıl tüy saç sakal dökmesinden nefret ediyorum :1no2:

8. 3 Ocak 2009
  9. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    o kadar söylüyoruz işte, başka şey söylesek anlarlar hemen, işlerine gelmiyor tabi, dırdırla kafalarının etlerine yemek tek çözüm, böyle korkarlar belki

10. 3 Ocak 2009
  11. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    dırdır etmiyomuyum sanki :dilcikar: etmişken böyle be anaam

12. 3 Ocak 2009
  13. Lavanda

Lavanda Başını eğme dik tut Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    o zaman tavır koycez arkadaşım, tavırda işe yaramıyorsa......karete kursuna gittinmiy di sen:) şaka bi yana canım iyilikle bi çözüm olsa da bir an önce düzeltebilsek şu huylarını inan sabah bi kalktım bilgisayarın yanında soda, su şişesi, sehbada tatlı paketi, zaten hiç yatak odasında soyunmaz, sofra toplamayı butün bulaşıkları tezgahın üstüne dizmek sanar, hadi bi keresinde çok ısrar ettim diye bulaşık makinesinede koymuş anaaa bide ne göreyim bütün bardakları makineni altında tellerin üstüne dikiltimiş mi benim adam, bazen diyorum yapmasın daha iyi, yani anlıycan sonuçta hep zafer onun

14. 3 Ocak 2009
  15. BEBS

BEBS Guest

benimkide dağınıktır.çözüm bulamadım.evin kezbanı olarak arkasını toplamaya hala devam ediyorum.bazen diyorum.bırakıcam bu dağınıklıkta otursun.ama içme sinmiyor.bende tam tersi acayip düzen severim.simetri hastalığı derecesinde.ama takan yok.malesef.kafamçokkarıştı

16. 3 Ocak 2009
  17. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    aynı canım benimkide aynı bıktım artık 2.5 senede iflahım söküldü dağınık ve pis böyle bir insan görmedim diyodum ama demekki varmış işten gelir bir koltuğa kazağını birine montunu birine pantolonunu çıkartır koridorda bir yerde çoraplarını her gün ayak el yüz yıkama kavgası asla dişlerini fırçalamaz sabah kalktığında yüzünü yıkamaz tırnaklarını keserken kavga tıraş olması için kavga ben çözemedim ailede bir tek annesi böyle pis oda ona benzemiş görümcem kaynım kayınpederim çok temizdirler ama eşim aynı annesi hiç dikkat etmez bir de ben söylediğimde sanki kötü bir şey söylüyormuşum gibi benimle kavga ediyor ama bazende çözemiyorum bazı günler çok düzenli ve temiz buluyorum onu dedim ya çözemedim daha

18. 3 Ocak 2009
  19. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146

Canım dırdırla zorla yaptırıyorum zaten, ama söylenmekten bıktım artık...
    Birde 4 yaşında oğlum var ona çok kötü örnek oluyor,:mymeka:
    Oğlumda çoraplarını çıkartıp aynı babası gibi fırlatıyor..:roflol:
    Ben çekiyorum bari onun eşi çekmesin diye elimden geleni yapıyorum ama..:nazar: