Eşleri Türkiye dışından (yabancı damat :) olanlar buraya

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve Bedisim tarafından 18 Mart 2009 başlatılmıştır.

18 Mart 2009
    Konu Sahibi : Bedisim
  1. Bedisim

Bedisim Türkü Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Benim esim yabanci bende istedim ki benim durumumda olan arkadaslarda burda toplansin tanisma ortami olsun :teytey:

Gurbetcisu ve sandriyon bunu beğendi.
  2. 18 Mart 2009
  3. sev_sevi

sev_sevi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bi soru sorayım :) eşleri abancı vatandaş olupta Türkiye deki işverenler yabancı birisine işe alımda nasıl bakıyorlar o kişi master mezunu da ise

4. 18 Mart 2009
  5. Bedisim

Bedisim Türkü Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sizin esiniz yabanci mi?

vallaha Türkiye de yabancilar el üzerinde tutuluyor hic bir sorunda olmuyor su ana kadar sorun yasayani duymadim tabi tam kesin cevapda veremem ama yurdisindan kendi firmasindan Türkiye ye gönderilenleri biliyorum cokda iyi durumlari hatta yurtdisinda aldiklari paryi Türkiye de aliyorlar

Son düzenleme: 18 Mart 2009
  6. 18 Mart 2009
  7. nanelinargile

nanelinargile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Sizler, eşleri yurtdışından olanlar ne kadar şanslısınız... Benim Yunan bir sevdiğim vardı, dinine çok bağlıydı, dinlerimiz nedeniyle ayrılmak zorunda kaldık biz. Şimdiye kadar evlenince mutlu olabileceğimi düşündüğüm tek insan da oydu. Konuyu görünce içim acıdı ister istemez, yazmak istedim. Hepinize evliliklerinizde can-ı gönülden mutluluklar diliyorum. :nazar: a.s.

8. 18 Mart 2009
  9. Bedisim

Bedisim Türkü Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canim keske kararindan caymasaydin sevgi herseyin üstesinden gelir din konusuna gelince eger esler arasinda digerine din konusunda baski olursa zaten o evlilk yürümez bence herkes o konuda karsisindakine saygili olmali böylece evlilik yürür tabi sadece bu bir tarafi her konuda öyle

Bizim cok sükür cok iyi bir evliligimiz var kimseye degismem ben yarimi:asigim:

10. 19 Mart 2009
  11. nanelinargile

nanelinargile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Birbirimizden ayrılmamız o kadar zor oldu ki..

Evlenmek için yapabileceğimiz her şeyi denedik, ne ben dinimden geçtim ne o. Ayrı dinlerden olunca da bir resmi nikahla evlenemedik, o ve ailesi dini nikah (kilise nikahı) istediler. Mümkün olmadı.

Ben de çok isterdim herkes kendi dininde kalsın, anlayışla bu işi yürütelim. Dindar Ortodoks Hristiyanlar, Hristiyan olmayan kadınlarla evlenmiyorlar, İslam'da da Müslüman kadın Hristiyan bir erkekle evlenemiyor. "Senin kendi dininde günaha girmene ben nasıl dayanırım?" dedi..

Her işte bir hayır var deyip kendimi avutuyorum ben de, o da öyle.. Hazin bir hikaye bizimkisi..

Yazmayayım ben daha, kalp üzülünce gözler de olduğu gibi kalmıyor.. Her birinize binlerce kez maşallah.. :nazar:

MrvFrhn bunu beğendi.
  12. 19 Mart 2009
  13. Bedisim

Bedisim Türkü Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tesekkürler canim yarini destiysem affola:çok üzgünüm:

14. 19 Mart 2009
  15. D e r i n s u

D e r i n s u Elinebelinedilinesahipol. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba bedisim,seninle bu konuda ortak yönümüz var.Benimde esim yabanci gül gibi geciniyoruz.Şeniz Allahin sansli kuluyumki böyle bir ese sahibim.Yanliz yurtdisinda olmanin verdigi bir hüzün yanlizlik var.Onuda mümkün oldukca ülkeme gelerek azaltiyorum.

SoundsLikeAMelody ve sandriyon bunu beğendi.
  16. 19 Mart 2009
  17. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
  18. 21 Mart 2009
  19. Bedisim

Bedisim Türkü Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86

Hic sorma bir yandan bende onu düsünüyorum ama diger yandan diyorum ki sükürler olsun beni benden cok seven bir insanla birlikteyim diye:1hug: evet burda yutdisinda nedense bir canlilik bir kipirti yok gibi eh iste bizde burda kendimize ortak yönleri olan arkadaslari buluyoruz:nazar: yoksa senin
    esin Alman mi ? :1shok: Bak simdi birde yakin komsu cikmayalim :teselli:

Son düzenleme: 21 Mart 2009