eslerimiz için varolmak!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gxuxlzeyno tarafından 17 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : gxuxlzeyno
  1. gxuxlzeyno

gxuxlzeyno ÜÇ GÜLÜM... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ahmet Özhan katıldıgı bir ödül gecesinde aldıgı ödülü esine armagan ederek şöyle dedi.
    'Kendini yok ederek beni var eden esime tesekkür ediyorum'a.s.
    Evet biz kadınlar eslerimiz için elimizden gelen herseyi yapıyoruz. Annelerimizdende bunu gördük ve böyle öğrendik. peki bu ne kadar dogru?:uhm:

İlk cevabıda ben vereyim. Eger eslerimizde bizim kıymetimizi biliyor ve aynı sekilde bizi koruyorsa en azından Ahmet Özhan gibi minnettarlıgını sunabiliyorsa dogrudur. İşte o zaman evde yuva olmustur. Helali hos olsun...:asigim:

2. 17 Mayıs 2008
  3. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ahmet Ozhan esini mutlu eder bu soz diye soylemistir ama ben katilmiyorum kendisine. Esimi tabi ki cok seviyorum, iyi gunde kotu gunde yanindayim (o da benim yanimda) ama kusura bamasin onu var etmek icin de kendimi yok edemem...O da benim icin yok etmesin zaten..

4. 17 Mayıs 2008
  5. melikenalan

melikenalan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    en büyük hatamız bu ,hep baskaları icin yasıyoruz önce ailemiz annemiz babamız sonra kocamız sonra cocuklarımız.,
    bu kendim icin söylüyorum benim en büyük hatam. hep yasamını baskaları yasamıs, baskalarına indexli bi yasam cizgisi tayin etmis bir aptlım ben.
    hayatına hakim olamamıs fedakarlıgı ahmaklık boyutunda yasamı yüzdeye vurdugunda mutsuzluk paydası yüksek, vefalı fedakar bi ahmaktan baska bisey deglim.
    bunu nerdenmi geldim ugruna yasamımdan parcalar verdim insanlarla diylogumun geldigi yerlerden bu benim hatam kızlar

6. 17 Mayıs 2008
  7. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bence öyle değil,
    Tabiki eşinin mutlu olması için çabalamak, onun gülümsemesi için uğraşmak güzel,
    Ama eşini var etmek için kendimi yok etmeyi kabul edemem ben,
    Bende tıpki eşim gibi geçiyorum bu hayat yolundan onun ne üstünde ne de altındayım, tam yanında baktığında gördüğü yerdeyim, benim de bir hayatım ve ideallerim var,
    Kendi varlığı için beni yok eden adamı sevemem ben, bu kadar fedakar da olamam,
    Ben ben olabiliyorsam beni sevmesi için kendimden vazgeçmiyorsam ve eşim yine aldığı ödülü bana ithaf ederek kaldırıyorsa o zaman helal olsun derim,

8. 17 Mayıs 2008
  9. vicdan

vicdan ~ справе&#1076 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    a.sCanım bu lafın çok hoşuma gittia.s.

10. 17 Mayıs 2008
  11. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Karşıyım kıymet bilse de bilmesede bu hayat bana verildi kendimi ona adayıp 'Kendini yok ederek kocasını var eden eş" olmak istemiyorum. kimse kendini yok etmesin. kendimi yıprattıktan sonra kıymet bilmiş bilmemiş, giden hayat benim hayatım....
    tekrar söylüyorum zaten sevişliyorsam kıymet biliniyorsa benim kendimi ona adayarak yok olmamı istemez kimse.

12. 17 Mayıs 2008
  13. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    neden eşim için kendimi yok edeyim canım oda kendini yok emesin ben katılmıyorum bu söze
    en azından benimle alakası yok saygıda sewgide kusur etmesin yeter
    ama yok olamam daha bebeğimi büyütmem gerek:)çok işim var
    kıymet bilecek tabi ben onun eşiyim o da benim eşim