Eşlerimizin Sperm Sayıları Kaç?

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve EU3 tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

3 Nisan 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

2 bucuk yılönce eşimin sperm sayısı 2milyonken hamile kalmayı başardım.ama kalpatışalrı duyulmadı kurtaj oldum 2bucuk aylıktı.
    sonraında eşim ameliyat oldu.2.derceden varıkosel vardı 6ay sonrakı tahlılde 40milyon oldu sayımız yuzde 1mılyon artışolmuştu buda çok guzel haberdi çok daha umutluyduk artık.ocakayında (yakalsık 1yıl sonra)eşim tahlılı tekraraldı 45milyon çıktı sonuç artma oldu çoksukur.doktor eşim acısından da bı engel olmadıgını söyledı.
    suay buay derken bırbucuk sene geçti eşim ameliyatolalı.ama hala gebelık yok .sizdeduurmlar nasıl arakdşlar.sperm sonuçlarınız ne*hamileolan arakdşalr kaçmılyn spermlehamile kaldınız.

2. 3 Nisan 2009
  3. EU3

EU3 Guest

eekımse görmedımı konumu yaa

4. 3 Nisan 2009
  5. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Kadriş benim eşimde de ilk semen tahlilinde sayı 14 mlyondu , 3 hafta sonra doktor tahlili yenileyin dedi ama sonuç çok kötü çıktı 7 mlyn... eşimde varikosel başlangıcı varmış ancak bizim sorunumuz varikosel dedğil FMF hastası olması kullandığı kolşisin ilacı maalesef sprm lerin oluşmasını önlüyo, şimdilik gerisini biliyosun bende henüz regl olamadığımdan tekrar takip yapamıyorz birkaç yumurta takibinden sonra aşılamaya geçeceğiz...

6. 3 Nisan 2009
  7. EU3

EU3 Guest

evt bilgecım biliyorum vardır herseyde bıhayır..

8. 3 Nisan 2009
  9. hennas

hennas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

bumuyani,ameliyattan sonra sayınız çok artmış, çok güzel gelişme,biz de ameliyat olduk 20 gun once,bekliyoruz simdilik,sayımız 20 milyon (toplamda 60 mil),ilerı hareket sıfır ,morfoloji%1....bence morfoloji sayıdan daha önemli ,düşünsenize 20 milyonluk orduda sağlam asker yok ,kiminin kafası yok kiminin kuyrugu,kimi 2 kafalı vs...bence morfoloji ve ileri hareket düzgünse sayının pek bir önemi yok tüp bebek ve mikroenjeksiyonda...çünkü mrfoloji bozuksa döllenme de olmayabiliyor yada düşükle sonuçlanabiliyor..:bbo:
    sizin morfoloji nasıldı?

ukla ,kolşisin,kullanıldığı yılla doğru orantılı olarak sperm kalitesini bozmaya devam ediyor ..senin yaşın kaç?benim fikrime göre durumunuz müsaitse tüp bebeğe başvursanız daha iyi olur,çünkü aşılamada şans düşük oluyor ve aşılamdan sonrada 2-3 ay beklemek lazım diğer yöntemlere geçebilmek için,bu arada eşine bazı kürler ve vitaminler verebilirsin doktoruna sorarak,fmf olduğu için kafanıza göre herhengi birşey kullanmaması gerekiyor,,geçmiş olsun..

10. 3 Nisan 2009
  11. EU3

EU3 Guest

canım ya ben anlamıyorumku sonuÇlrdan sadece sayıyı anlayabıldım :)

12. 3 Nisan 2009
  13. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    ilk aşılamada 9 mly, 2. aşılamada 7,5 mly...hareketlilik oldukça zayıf..ikisinde de sonuç negatif..2 yıldır hiç gebelik elde edilemedi..2 ay önce varikosel oldu..bu ay kimyasal gebelik yaşandı..yani yaklaşık ameliyattan 1,5 ay sonra hamile kalmışım..1,5 ayda ameliyata bağlı olarak değerlerin artması mümkün değil..bunun başka bir nedeni olmalı..eğer eşimde bir ilerleme varsa(sperm tahllili yaptırmadık son dönemde) başka bir şeye bağlıyorum ben..

14. 3 Nisan 2009
  15. EU3

EU3 Guest

kımyasal gebelık bıanlamda umma gebelık de dıyorlar psikolojik bişeycanım.anne adayı kendını hamile gibi hıssedıyor vuvut bthcg salgılıyor canım.kımyasal gebelık buna dıyorlar.dediğingibi
    ameliyatın faydası olamdna olmuş hamilelik zatn varıkosel den enaz 3ay sonra sonuç alınıyor

16. 3 Nisan 2009
  17. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    0 , mikrotese ile 3 tüp dondurulmuş var

18. 3 Nisan 2009
  19. EU3