Esmerdim Buğday tenli oldum

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve pink_panther tarafından 8 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : pink_panther
  1. pink_panther

pink_panther Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Valla arkadaşlar hiç şakam yok. Doğru söylüyorum. Çok mutluyum 2ton açıldım. :sm_cool:

Beyazlamamda rol alan etkenler:
    1)Roaccutane denen akne ilacı beyazlamamda en önemli rolü oynuyor
    2) Suna Dumankayanın lanolinli beyazlatıcı maske tarifi
    3) elimden geldiğince limon sürüyorum
    4) arada sırada yoğurt sürüyorum
    **** Eğer üşenmesem ve yoğurdu da her gün sürsem tamamen istediğim tonda olurum belki a.s
    Ayrıca balda doğal bir beyazlatıcı hatta salatalık suyuda öyleymiş..Tabii yapış yapış herzaman bal sürmek işkence.. Bide balı limonla karıştırıp sürmek gerekyo..

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Mayıs 2008
  2. 8 Mayıs 2008
  3. my_sakura

my_sakura Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de merak ettimsengözlerimebaksanab:uhm:

4. 8 Mayıs 2008
  5. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl yani
    neyle yaptın bunuuuu

6. 8 Mayıs 2008
  7. pink_panther

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok mutluyum çok gören inanamıyo...

8. 8 Mayıs 2008
  9. ahhhu

ahhhu şafağımıza 325... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim Su Suna Dumankayanin Lanolinli Tarifini Werebilirmiisin Birde Bende Hic Siwilce Yok Ama Rocatan Kullansam
    Bise Olurmuu Oole Mi Beyzaladin Nasil Oldu Bu Is Yoksa Sdce Maskeler Yeter Mi

10. 8 Mayıs 2008
  11. pink_panther

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :Cnm akneli değilsen bu ilacı kullanamazsın. Bu ilacın öyle beyazlattığına bakma çoğu insanın karaciğerine zarar verebilyo. O yüzden ayda bir mutlaka muayeneye gidiyoruz.. Ama lanolinli tarifte yaradı.Özellikle ilk denememi hiç unutamam. yarım ton açıldım ama 2. denememde bişey farketmedi :bbo:
    Valla şunu anladım bana kesinlikle şuan ki ten rengim yakışıyo.Allahım bozamasın...
    Sana tarifi verym cnm:

S: Ben esmer biriyim ve azda olsa bayzalamak istiyorum. Bunun için bir fomül var mı?
    (2007-08-15)

C: Bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin, içine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu, bir çorba kaşığı beyaz kili ekleyin. Karışımı bir cam şişede, soğuk yerde muhafaza edin. Evde olduğunuz zaman bu karışımı yüzünüze sürün, kalabildiği kadar kalsın, ardından yıkayın. Maskeyi haftada 3 gün tekrarlayın. Dışarı çıkarken de en az 20 koruma faktörlü bir krem kullanın.
    (2007-08-16)

tarif bu haa şunuda sööleyim ben 2gündür kiwi koyuyom yüzüme bence bu da faydalı.. Bugün daha bi açığım. Limonuda unutmaaaa..

12. 8 Mayıs 2008
  13. pink_panther

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar şuna yemin edebilirim benle aynı tonda olanlar şuan benden çok daha koyular.. Üstelik bu geçici bi beyazlama değil.. (Tabii güneşten korunmazsam tekrar eski halime dönerimsenağlama) 50 spf li güneş kremi kullanyom belki bununda katkısı vardır.. Ama Urfada ne kadar korunabilirim orası meçhul.. Ama dediğim gibi pes etmeyin. Limon yoğurt limon yoğurt.. Tabii lanolinli maskeyide unutmayın. Bal ve limonu karıştırarak da yapabilrisiniz.. Beyazlatıcı bi kaç maske tarifi daha vardı onlarıda bulunca vereyim ama en etkili maske bence lanolinli maske.Her ne kadar 2. yapışımda pek bi fark görememiş olsamda 1. yapışımda mükemmeldi...

14. 8 Mayıs 2008
  15. CokPisSevdi

CokPisSevdi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin adina cok sevinidm de ..bende esmerim ama dahada koyu olmak icin calisiorum solaryum bronzlatici kremler fln :sm_cool:
    herkesin derdi ayri desene ..mutlu olmana sevindim umarim istedigin tonu yakalarsin a.s.

16. 8 Mayıs 2008
  17. TATOXSX

TATOXSX MEHMET Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şaka Gibi Vallaa...................

18. 8 Mayıs 2008
  19. TATOXSX

TATOXSX MEHMET Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şaka gibi valla ciddi mi söylüyorsun yaaa...........yani ten rengin mi açıldı? alla allaaa...