ESSE'den şikayetçiyim

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve nefesim tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

7 Ocak 2010
    Konu Sahibi : nefesim
  1. nefesim

nefesim LR health and beauty iş ortağı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    30.12.2009 tarihinde Bağdat Caddesi'ndeki ESSE Erenköy'den yemek takımı aldım..teslimatla ilgili bi problem yaşamamak için (ben avrupa yakasında oturuyorum) Bakırköy şubesinde olup olmadıgını sordum sırf kendileri ürün satmak için hayır tek bir ürün kaldı dediler ordan da alsanız bir gün sonra ulaşır elinize dediler ertesi gün gittim Bakırköy şubesinde de aynı ürün mevcut..neyse yılbasından sonra ( ilk iş günü pazartesi) elimizde olucak vaadiyle ürünü aldık..salı günü aradım ürünü bugun araca teslim edicez size çarşamba perşembe ulaşır dediler..bana kesin bir gün ve saat vermelerini istedim..perşembe ulaşır saat veremiyoruz dediler..ve en son bugun aradığımda daha ürünü araca vermediklerini pazar günü akşam 6'ya kadar ulaşıcagını sölediler..ben 1 haftamı evde yemek takımı bekleyerek geçirdim ha şimdi gelicek ha şimdi gelir diye..sinir bozuklugu da cabası..

ürünü satarken bin bir türlü yalan ürünü ulaştırmada bin bir türlü yalan..ürünün iadesini yapın diorum onda da sorun..

siz siz olun esse'den teslimatlı ürün almayın..:eek:klava:

2. 7 Ocak 2010
  3. nefesim

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim başıma gelen olay birçok kişinin basına gelmiş..bir esse mağdurunun yazdıkları..

ESSE’den Sevkıyat Başarısızlığı! 15 Haziran 2008 Pazar günü Capitol mazağanızdan bir yemek takımı aldım. Teslimatın hemen yapılamayacağı, maksimum 1 hafta içinde yapılabileceği söylendi.

Ancak 21 Haziran Cumartesi gününe kadar hiçbir haber çıkmadı. Cumartesi sabah mağazayı arayıp bu hafta sonu mutlaka ürünü teslim almak istediğimi söyledim. Cumartesi ve Pazar günü mağazayla yaptığım telefon görüşmelerinde hep bana bilgi verileceği söylendiği halde hiç geri aranmadım ve devamlı ben arayıp bilgi almaya çalıştım.

Sonuçta Pazar akşamı artık teslimatın yapılmasını istemediğimi, paramın iadesini istediğimi bildirdim. 23 Haziran Pazartesi günü mağazaya geleceğimi söyledim. Kartıma para iadesinin yapılacağı sözünü alıp telefonu kapattım.

23 Haziran Pazartesi, dünyadan habersiz sevkiyatçı bir kişiden telefon aldım. Ürünü teslim etmeye geldiğini söyledi. “Dün gelmeniz gerekiyordu, gelmediğiniz için almaktan vazgeçtim” dediğimde bana "dün araba bozuldu" gibi ucuz bir bahane söyledi.

23 Haziran Pazartesi akşam iade etmeye gittim. (faturamı ve kredi kartımı götürmüştüm beraberimde) Bir de verilen slipi getirmiş olmam gerektiğini söylediler. Daha önce telefonda slipi saklamadığımı bildirmiştim, "tamam biz onu buradan hallederiz" denmişti. Slip olmadığı için iademi akşam alamadım.

Şimdi Esse’ye şunları sormak istiyorum; 1 hafta sizin bir sevkiyatı planlayabilmeniz için yeterli bir süre değil midir? Sevkiyat planlarınız yıllık olarak mı yapılıyor?

Bütün hafta sonu mağazanızı 4-5 kere aradım. Bu süre içinde sizden tek bir telefon alamadım. Ürünü satıp paramı aldıktan sonra arkanızı dönüp kulaklarınızı tıkadınız. Satış sonrası hizmet anlayışınız bu mu?

Ürünü almak istemediğimi söylediğim halde nasıl olur da ertesi gün bana teslimat yapılmaya kalkılıyor? Satış ile sevkiyat bölümü koordinasyonunuz bu kadar mı kötü? Bu nasıl bir beceriksizlik?

Sevkiyattaki kişi, beni "dün araba bozuldu" gibi bir bahaneyle oyalamaya çalıştı. Müşterilerinizi cahil mi sanıyorsunuz?

İade almak konusunda slipin bende olmadığını bildirdiğim halde iadeye gittiğimde bana hala slip soruluyordu. Pazartesi gün içinde merkezden slipi çıkarttırmak ve mağazaya gittiğimde işlemi sorunsuz halletmek bu kadar mı zor?

Yaptığıma bin pişman olduğum alışverişin üzerinden 12 gün geçti. Esse bana ürünü teslim etmeyi beceremediği gibi paramı da iade etmedi.^^

ALINTIDIR...

sizin başınıza da buna benzer birşey geldi mi??

Son düzenleme: 7 Ocak 2010
  4. 15 Ocak 2010
  5. nefesim

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    esse dusmanı olmak üzereyim..çeyizim için aldıgım elektrikli cezvemi çalışıp çalışmadıgını kontrol etmek için bugun kullandım ve dibi iğrenç bi şekilde karardı..

6. 22 Ocak 2010
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    esseden aldım yemek takımı catal bıcak takımımı küçük mutfak esyalarını elektronik olanları deil ama memnunum hiç sorun yasamadım ama bi malı satıp arkasından ilginemdiklerini söylemiişsiniz dogru cogu yerde var