Estetik ile Kol gerdirme

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve berfinbilgen tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  9 Nisan 2009
  Konu Sahibi : berfinbilgen
 1. berfinbilgen

  berfinbilgen Yeni Üye Üye

  Katılım:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.097
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  KOL GERME (BRAKİPLASTİ)
  Üst kollardaki şişmanlık Liposuction’la giderilebilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılabilir , ameliyat 1 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebilir ve ertesi gün normal hayatına dönebilir. 3 hafta bandaj uygulanır.
  Üst kollardaki gevşeklik için operasyon : Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Deri fazlalığı kol boyunca kesilerek çıkartılabilir ama iz kalacağı için son senelerde koltuk altına çekme yöntemi bu iz sorununu da halletmiştir. Hasta aynı gün evine çıkabilir ve 1 hafta içinde normal hayatına dönebilir. Bir müddet ağır kaldırmamalı ve kol hareketlerini kısıtlamalıdır.
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  SORU Kollarımın ve koltukaltımın ileri yaşlarda sarkmaması için ne yapmalıyım?
  CEVAP Öncelikle düzeli spor yapmalısınız. Spor alışkanlığı hem vücudunuzu diri tutar, hem de sizi aşırı kilo almaktan korur. Genelde koltuk altı ve kollarında aşırı sarkması olan hastalar rejim sonrası epey kilo kaybedenlerdir. Bu bölgelerdeki yağlar incelir ama cilt bu duruma uyum sağlayamaz ve sarkıklıklar oluşur.


  SORU Peki, sarkıklıklar oluştuktan sonra ne yapılabilir?
  CEVAP Sizi rahatsız eden şeyin bu bölgelerdeki cilt fazlalıkları mı, yağlanma mı, yoksa her ikisi birden mi olduğuna karar vermek gerekir. Bu kararı siz de verebilirsiniz ama en sağlıklı değerlendirmeyi bir plastik cerrah yapacaktır. Fazla yağları sadece liposakşın yöntemiyle gidermek de mümkündür, ama bu yöntem bazen kol germe ameliyatına yardımcı olarak da kullanılabilir.


  SORU Kol germe ameliyatı sık yapılan bir ameliyat mıdır?
  CEVAP Hayır, plastik cerrahi ameliyatlar içinde nispeten daha nadir yapılır. Bunun da iki sebebi vardır. Birincisi, gerçek anlamda kol germe ameliyatına ihtiyaç duyan insan sayısı azdır. Bu bölge sorunları liposakşın yöntemiyle de giderilebilir. İkincisi, bu ameliyat sonunda kolun iç tarafında, kısa kollu kıyafetler giyildiğinde görülebilecek şekilde bir iz kalacağından hasta seçimi gerçekten önemlidir.


  SORU Ameliyat nasıl yapılır?
  CEVAP Ameliyat için genel anestezi tercih edilir. Koldaki sarkıklığı tam anlamıyla giderebilmek için deriyi hem enine, hem de boyuna keserek küçültmek gerekir. Enine yapılan kesi tam olarak koltuk altı katlantısına oturtulacağı için oldukça iyi saklanır. Boyuna yapılacak kesinin uzunluğu genelde sarkıklığın miktarıyla ve ameliyat sonunda istenen düzelme derecesiyle ilgilidir. Çıkartılacak miktar arttıkça boyuna yapılan kesiyi koltuk altından aşağıya doğru uzatmak gerekir. Gerekli gerdirme sağlandıktan sonra kesiler dikilir ve şekil vermesi için kol bölgesine özel bir korse uygulanır.


  SORU Ameliyat sonrası iyileşme dönemi nasıldır?
  CEVAP Aynı akşam eve gidebilirsiniz veya doktorunuz duruma göre bir gece hastanede kalmanızı isteyebilir. Genelde ağızdan alacağınız haplarla ağrılarınız kontrol edilebilecek düzeydedir. Ameliyattan 48 saat sonra duş yapabilirsiniz. Genelde kendiliğinden eriyen dikişler konduğu için dikiş alınması gerekmez. 5–7 gün içinde işinize dönebilirsiniz. Aktif olarak kollarınızı kullanmanız gereken sportif faaliyetlerden 6–8 hafta kadar uzak durmanız faydalıdır.

  SORU Bu ameliyata bağlı istenmeyen ne gibi durumlar oluşabilir?
  CEVAP Ameliyat alanında kanama, serum birikmesi enfeksiyon gibi iyileşmeyi etkileyebilecek durumlar dışında bu ameliyat özgü olarak, yapılan kesilerin iyi planlanamamasına bağlı olarak koltuk altında bant oluşumu gibi durumlar gorulebılır
   
 2. 26 Haziran 2009
  Konu Sahibi : berfinbilgen
 3. leyli_

  leyli_ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2008
  Mesajlar:
  59
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  hiç kolunu gerdiren yok mu ya :KK43: çok merak ediyorum tek korkum iz kalması kolda sonuçta bu daha da kötü bir görüntü olur.
   
 4. 4 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : berfinbilgen
 5. happyone

  happyone Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  9
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Yıllarca alıp verdiğim kilolardan ve genetik faktörlerden dolayı kollarımda müthiş bir sarkma var. Spor yapmama rağmen tatminkar bir toparlanma olmadı. Bende amelyat olmayı düşündüm ancak kol altında yapılan kesiden dolayı iz kalıyormuş ve bir dönem kol bölgesini korumak gerek. Benim küçük çocuğum var korumam imkansız. Bu yüzden Termage yaptırmayı düşünüyorum. Amelyatsız yapılan bir işlemmiş. Özellikle yüz bölgesine uygulansada kol bölgesinde de etkili oluyormuş. Zaten amacı sarkıklıkları toparlamak. Şimdilik araştırma safhasındayım. Hem iyi bir dr hemde uygun fiyat için, malum böyle işlemler biraz pahalı. Daha uygun birşeyler bulursan, paylaşırsan sevinirim.
  İyigünler.