Estetik operasyonlarının kötü sonuçları

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve rosenoire tarafından 27 Nisan 2008 başlatılmıştır.

27 Nisan 2008
    Konu Sahibi : rosenoire
  1. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar , estetik operasyon yaptırp da bu operasyonda hayal kırıklığına uğrayan veya yaptırdığı işlem sonrası kötü komplikasyon yaşayan arkadaşlarımız var mı ?Hep operasyonların güzel yönünü paylaştık , ben istedim ki bu operasyonların olası sonuçları hakkında bilgilenelim . Bu sadece ameliyat olmayabilir ,tüm estetik işlemler için soruyorum .Bu linke bakan arkadaşlar estetik operasyonların olumsuz etkilerini de görsünler istiyorum süprizzzzza.s..Sevgiler .....

2. 29 Haziran 2008
  3. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Özellikle lipo yaptıranlar olumsuz yönlerş nedir

Son düzenleme: 20 Temmuz 2010
  4. 29 Haziran 2008
  5. doriadora

doriadora Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    rosenoire,yazdıklarını okuyunca içime bir korku düştü.cuma günü bende liposuction yaptıracağım.umarım bu söylediklerin tesadüften ibarettir...:bbo:

6. 29 Haziran 2008
  7. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım benim yazdıklarımdan etkilenmeni istemem.Eğer çok rahatsızsan tabiki yaptır .Ama ben bu olayı yıllar önce yaşadım .Hatta estetik operasyonlara çok sıcak bakmama rağmen bu liposakşın olayı bende hep bir nefret uyandırıyor .Hafif lokal fazlalıklarda vücut konturünde güzel bir değişim sağlıyor .Ama dediğim gibi yüz çöküyor .Yüzün çökmesine sebep belki kaybedilen kan diye düşünüyorum .Sonradan kendiliğinden de düzelmiyor .Ama siteye baktığımda yaptırıp çok memnun olan arkadaşlar var .Ben sadece paylaşmak istedim .Şeniz

8. 29 Haziran 2008
  9. whiteice67

whiteice67 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    niye bahsetsinler ki

10. 9 Temmuz 2008
  11. EU3

EU3 Guest

Iki kez burun ameliyat oldum...birincisinin sonucu resmen berbatin berbatiydi...ikincisi eh iste diyebilirim sadece...ikiside Almanyada yapildi ve Alman doktorlarinin Estetik burun hakkinda fazlasiyla haberleri yok denilecek kadar az...Astronomik ücretler isterler ama sonuca bakildinda malesef hak edilmedigini düsünüorum...
    Bu kez Türkiyede ameliyat olmak istiyorum ve umarim sonuncu olur...:)

12. 9 Temmuz 2008
  13. balea

balea sılada bir ömür geçer.... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    canm aynen benim düsüncelerimi yazmissin. Gerci ben estetik amelyiat tecrübesi edinmedim ama sunu bilyiorum: Avrupali doktorlar iyi deil ve hele burun operasyonlarinda bizim "osmanli burun yapisi" ni ameliyat etmekte zorlandiklari icin bizim icin memnun kalmayacagimiz sonuclar cikarmis genelde. Ben de bu yüzden burun amelyatimi türkyiede yaptrtmak istiyorum. Burada septumu bile düzelttirmedim cünkü doktorlarin cok kötü yaptigini bilyiorum ve hemde pahaliya.hem pahali hemde kötü sonuclar cikaran kasap gibi doktorlar. Türkyiedeki doktor tam istedigin gibi bir burun yapar...

14. 10 Temmuz 2008
  15. EU3

EU3 Guest

bende burun kemigi egriligide vardi ve inan iki ameliyattan sonra hala egri ve nefes almakta fazlasiyla sorun yasiyorum...iki ameliyat verdigim parayla ben trde tüm vucudumu ameliyat ettirirdim...:p
    Sunuda söylemek istiyorum malesef Almanlar Türk doktorlarina pek güvenmiyor onlarin iyi is yaptiklarina inanmiyor...oysa doktorlarin egitimlerine baktigimizda türk doktorlari bin kat daha iyi egitim almislar...

16. 10 Temmuz 2008
  17. balea

balea sılada bir ömür geçer.... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    onlar inanmasin zaten sonuc ortada. Netten alman doktorlarin yaptigi burn ameliyatlarina bir baksin herkez birde türklerin yaptigina:)) hem bu almanlar warya estetik icin cekoslowakya, polonya ya gidiyor bilyiormusun? kendi doktorlarina güvenmyiorlar yani.

18. 12 Temmuz 2008
  19. Lys

Lys Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    bunun sebebi gayet açık:)) aslında alınan eğitimle çok da fazla ilgisi yok. Estetik operasyonların iyi veya kötü olmasını yapılan pratikler belirliyor. Düşünsenize avrupa memleketlerindeki çoğu insanın hiç bir estetik kusuru yok. Çoğunun rinoplastiye bile ihtiyaçları yok(burun estetiği) o yüzden yabancı doktorların pratiği çok az,,,daha çok estetik amaçlı olmaktan ziyade fonksiyonel bozuklukları nasıl düzeltiriz mentalitesiyle pratiklerini geliştiriyolarlar......oysaki Türkiye'de hem fonksiyonel hemde görsel sorunlar çok ön planda,,,o yüzden türk operatörlerin pratik yapabilme şansları nispeten niteliksel ve niceliksel açıdan avrupanın kat kat üzerinde,,,,,orda bir doktor atıyorum yılda 100 operasyon yapıyorsa,türk doktor bunu 2'ye katlıyor nerdeyse,,ne kadar çok prtaik,o kadar çok istenilen sonuca yatkınlık......yoksa alınan eğitime bakılırsa,avrupa ile kıyaslanmaz bile türklerin eğitimi,,,,bir de çok takdiredilesi durum,bizmkiler yurtdışındaki yeni cerrahi yöntemleri,kimyasal maddeleri vs.....çok yakından takipediyolar,seminerlere konferanslara katılıyorlar, tecrübelerini paylaşıyorlar,,,,,diğer ülkelrde bu hassasiyet çok yok,,,,