Estrofemin X Kategorisinde Bir İlaç Olduğunu Öğrendim!!!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve pisagor tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Aralık 2008
    Konu Sahibi : pisagor
  1. pisagor

pisagor Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar tüp bebek ile hamile kalıp benim gibi ilk 3 ay Estrafem tablet (veya Climara Forte)
    gibi östrojen kullanan var mı? Ben hem ingilizce hem türkçe sitelerde okudum; östrojen ilaçları X kategorisindeymiş. Yani fetusa zarar verdiği ve anomaliye yol açtığı kanıtlanmış ilaç kategorisi...
    Kimseyi telaşlandırmak istemem ama okuduklarım bunlar...Tüp bebekle hamile kalıp doktoru tarafından östrojen verilenler ve de verilmeyenler yazarsanız sevinirim...

2. 12 Aralık 2008
  3. pisagor

pisagor Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    "X Kategorisi
    Hayvanlarda ya da insanlarda yapılan araştırmalarda fetal anomalilere neden olduğu kanıtlanmış ya da deneyim ve gözlemlerde fetusta risk yarattığı konusunda kanıtlar bulunan ilaçlar ile gebelikte kullanımında ortaya çıkabilecek olan zararın olası yararından fazla olduğu bilinen ilaçlar.
    Bu tür ilaçlar gebe ya da gebelik şüphesi olanlarda kesinlikle kontraendikedir."
    Bu konuda fikri olan yok mu????

4. 12 Aralık 2008
  5. eyetkiner

eyetkiner deniz gözlü bebeğim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    merhaba canım ben de tüp bebekle hamile kaldım 8. haftama kadar estrofem kullandım son 7+4 de kontrole gittiğimde azaltarak bırakalım dedi son hapımı8+3 de içtim ben de ilk başlarda teraddüt ettim kullanmakta ama östrojen tedavisi progesteron ile alınıyormuş diye biliyorum ben de crinone jel kullandım. zararı olsa vereceklerini sanmıyorum tereddüte düştüm ama dr uma güvendiğim için devam ettim şimdi 9+4 deyim.
    sen progesteron hapı veya iğnesi kullanıyormusun?

6. 12 Aralık 2008
  7. pisagor

pisagor Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben de crinon jel kullanıyorum. 8+4 deyim ve dünden beri şaşkınım. ben de doktoruma çok güveniyorum ama istersen bir araştır internetten östrojenin hamilelikte kullanımını...ben neye kime inanacağım bilmiyorum, ben ingilteredeyim ve dün gördüğüm bir doktor kesinlikle östrojen kullanmamam gerektiğini, bebekte anomali yapma olasılığı olduğunu hatta hemen bırakmamı söyledi. eve geldim internetten araştırdım, adam doğru söylüyor...
    türkiyedeki doktorumu aradım bebeğin düşmesini engellemek için veriyoruz, bir zararı olmaz dedi ama tam da rahatlatıcı konuşmadı...
    hangisine inanayım bilmiyorum, sonuçta ikisi de jinekolog!

8. 12 Aralık 2008
  9. eyetkiner

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    haklısın canım ben de bundan önce 4 düşük yaşadım. 7+4 de kalp atışını duyunca bi sorun yok artık estrofem i bırakabiliriz ama azaltarak dedi. ben günde 3 tane içiyordum sonra 4 gün 2 tane 4 gün 1 tane iç ve 9. gün içme dedi. ben de öyle yaptım salı günü konrtolüm var biz bu bebekleri zor elde edenlerdeniz onun için böyle bi şeyi düşünemiyorum bile...
    yok yok kötü düşünmeyelim ben bunu kullanan ve sağlıklı doğum yapan çok kişi duydum bu sitede...
    onun için için ferah olsun. canım sen bebeğinin kalp atışını duydun mu durumun nasıl?
    kanama falan var mı ya da akıntın???

10. 12 Aralık 2008
  11. pisagor

pisagor Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım sağol gerçekten içim rahatladı demek duydun estrofem kullanıp da sağlıklı bebekler dünyaya getiren. benim anlamadığım neden kimse ilgi göstermedi bu konuya senden başka...acaba çok az mı bu ilacı kullanan...neyse dediğin gibi kötü düşünmeyelim...
    ben de 3 hafta önce kalp atışını duymuştum. baştan beri kahvemsi pütür pütür birşeyler geliyordu ama bu hafta gelmiyor bakalım. doktorum olabilir, kanama olmadıkça sorun yokdedi...ama ben bir türlü sevinemiyorum hamile olduğuma...tam sevinmeye başlıyorum yeni birşeyler duyuyorum...eşimde ileri derecede morfoloji sorunu vardı, genetik bozukluk olabileceğine işaret olduğunu öğrendim, bebeğim düşecek diye bugüne değin sevinemedim, tam herhalde düşse şimdiye düşerdi artık üzülmeyeyim derken dün şu estrofem olayını öğrendim...çok stresliyim inan...ne zormuş bu işler...bizim bebekler doğal yolla olmayınca sıkıntısı da bitmiyormuş canım ya...

12. 13 Aralık 2008
  13. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de estraderm bant kullanıyorum , aynı içerikli mi acaba benneyaptımki
    bir de crinone jel yerine progestan fitil ve progynex ampül ... bunlar progesteron hormonu desteği diye biliyordum :bbo:

14. 13 Aralık 2008
  15. Bonadea

Bonadea Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben climara forte kullanmıştım ama sadece transferden sonraki 2 hafta. Öyle 8.haftaya kadar falan kullandırmadı doktorum. 12.haftaya kadar progestan kullanmıştım ama sanırım onun bir zararı yok.

16. 13 Aralık 2008
  17. eyetkiner

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Bende de kromozom translokasyonu vardı tüp bebek + pgt ile hamile kaldım 4 düşüğüm var bundan önce. onun için bende bazen hamile olduğuma bile sevinemiyorum aklıma hep kötü şeyler geliyor. bugün ititbari ile 9+5 im bende.:lepi: o hiç kanamam olmadı. onun için çok rahatımsırnaşık şey ama yine de sanırım 3 ayımızı doldurana kadar yaşayacağız bunu.:utangac: aman maşallah diyelim yine de nazar değmesin :nazar: :Saruboceq:

Son düzenleme: 13 Aralık 2008
  18. 13 Aralık 2008
  19. eyetkiner

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    canım ben aynı içerikli olduğunu duymuştum san dr un kaçıncı haftana kadar kullancağını söylemişmiydi? esrtofem - estroderm ler österojen hormonu desteği için biz bebişlerimizi ve göbüşlerimizi büyütmeye bakalım :) :1hug:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.