Et suyu ile ilgigli yardım lütfen

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar selam benim minik cadım tam 5,5 aylık oldu sormak istediğim ise kızım için dondurulmuş olan tavuk ve et suyunu nasıl hazırlıycam ve nasıl dondurucam birde artık kızıma et suyundan çorba yapıp verebilirmiyim.bu arada biz ek gıdalara 4. Ayda başladık çünkü kilo alımımız azdı ve artık kızım kaşıkla beslenmeye baya alıştı.

2. 29 Mayıs 2009
  3. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    et suyunu dondurmak istiyorsan hani buzdolapların buz kalıpları oluyo ya ona döküp dondurabilirsin ve mamasını hazırlayacağın sırada ordan istediğin kadar çıkartırsın

4. 29 Mayıs 2009
  5. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    et suyunuda ben ilikli kemik aldım o büyük et marketlerden onu kaynatıyorum iliğiyle beraber mamasına ekliyorum tavuk hakeza aynı ama önceleri dondurmayı düşündüm sonra vazgeçtim günlük yaptım bakıcısıda öyle yapıyor tavuk ve kıymalarınıda tek kullanımlık strechfilmle kaplayıp buzluğa kaldırdım

6. 30 Mayıs 2009
  7. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    doktorumuz etin suyunun yararı olmadığını,bir besinin yağını vermek yerine kendisini vermenin daha faydalı olduğunu , suyu yerine etin kendisini vermenin daha anlamlı olduğunu söyledi. ama 7 aylık olunca başladık et vermeye .

8. 30 Mayıs 2009
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ben de aynısını yazacaktım canım,sen erken davranmışsın.Et suyunun bir faydası yokmuş,et ver diyecem ama daha çok küçük.Ben 7.ayın sonunda başlamıştım ete.

10. 30 Mayıs 2009
  11. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bende bi yerde okumuştum tavuğun haşlama suyuna biraz limon sıkıp düdüklü tencerede kaynatınca bütün vitamini suyuna geçermiş diye hem tavuk suyunun bi faydası olmasa gribe nezleye nasıl iyi geliyor. neden ozaman tavuk suyu çorbaya doğal antibiyotik diyolar kafam karıştı valla bu doktorlarda her gün yeni bişi çıkarıyolar olsun ben yinede vericem en azından çorbalarına tat versin diye. akşamda bir güzel hazırladım zaten, hazırladığım suyun üzerine çıkan yağını aldım daha doğrusu akşam pilav yaptım ona kullandım suyunuda buz yapma poşetlerinin içine doldurdum bu şekilde her yeri kapalı üzerine başaka koku sinmez hem, kaplarda dondurunca üstü açık kalır hem çok yer kaplar bu şekilde daha güzel tavsiye ederim.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2009
  12. 31 Mayıs 2009
  13. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Bebeğiniz et suyu için küçük öncelikle bunu söylemek isterim.
    Et suyu elbette besleyicidir ama içinde et olduğu sürece.
    Sadece eti haşlayıp suyundan çorba yapmak tadını güzelleştirir o kadar.
    Çünkü etten suya sadece yağ geçer başka bişey geçmez.

Tavuk için de aynı şey konusu. Tavuk suyu çorba yaparken içine tavuk didikleyip koyarız zaten. Ve çok sağlıklı bir çorbadır bebekler için.

Bebeğiniz için et yada tavuk seçerken mutlaka iyi markalar seçin.

14. 5 Haziran 2009
  15. sherry456

sherry456 Guest

bencede suyu yerine aslını vermek daha yararlı ama sade suyla yapmaktansa et-tavuk suyuyla yapmanın da bi zararı yok.veya çorbalaına minik bi parça katıp rondodan geçirebilirsin.