et.tavuk, balık meselesi

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve geve tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

26 Haziran 2010
    Konu Sahibi : geve
  1. geve

geve EGEM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 6 aylık bir oğlum var ve doktorumuz son kontrolümüzde artık kıymaya başlayalım hatta eti kendiöiz ince ince keserek dedi bunun için erkenmi bilmiorum ama tadını bilsin die minik minik vermeyi düşünüyorum sonra tavuğu tattırıcam v e sonrada balık tabiii hergün dışarı çıkıp alma şansım olmuyor ee zaten minnacık bişi katılıyor ben diyorumki minik minik paketlesek buzluğa atsak (ama tabii haftalık olucak şekilde)sizce nasıl olur yada siz ne şekilde yapıyorsunuz veya doktorunuz nasıl yönlendirdi ???

2. 26 Haziran 2010
  3. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    açıkçası evde hergün ya kıymalı ya tavuklu yada balıklı bir yemek yapıyorum,
    çocuklara da kendi yemeğime kullandıklarımda veriyorum,
    işlere kolay yolundan yaklaşmalı yoksa eziyet haline geliyor bir zaman sonra..

4. 26 Haziran 2010
  5. Poseidon83

Poseidon83 sudagidan.blogspot.ae Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    iyide o et tavuk bebegin bogazina takilmiyor mu? ben nasil vericem eti tavugu bebegime daha onu da bilmiyorum

6. 26 Haziran 2010
  7. yareylul

yareylul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar benim kızım 2 yaşında dr ilk olarak kıyma başlamıştı 6 aylıkken bir yemek kaşığı kadar sebze çorbasına karıştırıyordum (iki kere çekilmiş dana kıyma olsun demişti)benim kızım pütürlü yemediben rondodan geçirip yedirdim zamanla pütürlü zaten yiyecek boşuna can çekişmeyin pütürlü yedirmek için

8. 26 Haziran 2010
  9. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    tabi ki rondo,
    klasik rondodan geçirme,pütürlüye alışamaz muhabbetine inat rondodan geçirdim ben de,
    ve evet pütülüye zamanla alışıyorlar sanırımyerimseniben

10. 26 Haziran 2010
  11. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba cnm bende 6 ayda ete geçtim
    ben kuşbaşı parça et alıyordum düdüklüde onu haşlayıp
    rondodan geçirdim...sonra buz kalıplarının içine doldurdum üstünede et suyunu döktüm....buzluğa koydum...bulyon gibi sebze çorbasına attım içine...kalan suyuda çorbaya koydum
    4 ayda ek gıdaya geçtiğimiz için pütürlüde sorun yaşamadık 8 aylıkken ben köfte balık tavuk didikleyerek veriyordum....

12. 28 Haziran 2010
  13. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende kıymayı 150 gram alıp tavukda olabilir kasapdan 4-5 kez çektiriyorum..
    Evde 5 parçaya bölüp streçle sarıp buzluğa atıyorum..
    Hergün 1 tane çıkarıp yemeğini hazırlıyorum...

14. 28 Haziran 2010
  15. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    6 aylıkken ek gıdaya başlamıştık. 7 ay civarı çorbalarına 5 kez çekilmiş kıyma ekledim.
    Aynı zamanda tavuk da eklediğim oldu.
    Tavuk etinden kıyma yaptırıp fırında pişirip verdim arada.
    Balığa 8-9 ay civarı başladık.
    Sizinki biraz erken gibi geldi bana ama sanırım erken ek gıdaya başladınız.
    Gerçi öyle olsa bile yine de erken gibi.

16. 29 Haziran 2010
  17. prenses2020

prenses2020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 200 gr yağsız et alıyorum....onu bi güzel haşlıyorum...sonra 1 küçük havuç,1 tane kereviz ve yeşil soğanın beyaz kısmını da içine atıp onlarla da haşlıyorum sonra et suyunun bir kısmını ayırıp geri kalan tüm malzemeyi rondodan geçiriyorum ve streçlere 1'er yemek kaşığı koyup paketliyorum.....yaptığım her yemeğe her çorbaya katıyorum...oğluşum da bayılarak yiyor......
    tavuğu da haslayıp rondodan geçiriyorum dirfize atıyorum ama en fazla 3 günde bitiriyorum...
    daha balığa geçmedim....oğlum 8 ayını bitirdi....bu aralar balığa geçeceğim....doktorum geçebilirsin dedi..

18. 29 Haziran 2010
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Kızlar size 16 aylık hala katı gıda yiyemeyen bir bebeğin annesi olarak tüm tecrübemle söylüyorumki;asla rondodan geçirmeyin.Geçiriyorsanızda mutlaka pütürlü bırakın.Eline simit salatalık gibi şeyeri kontrolünüzde verin.
    Ben vermedim bu internette yazan abuk subuk şeyleri okuyarak siz yapın.Şimdi onların dişleri kaşınıyordur mesela dişlik yerine eline havuç verin,elma verin.Ne bileyim o tarz tad alabileceği şeyler verin derim.
    Doktorunuzun dediği gibi kıymadan ufacık ufacık ağzına verin.Yanınızda su da olsun,muzu elinizle ezin verin..
    Ama benim hatama düşmeyin lütfen..
    Ben vermedim.Hala eline bir şey alıp yemeyen,bulamaç olarak hazırladığım gıdalarla beslenen bir kızım var.Allahım bağışlasın zor gelmiyor ama dışarda aynı ay grubunda olupda yemek yiyen çocukları gördükçe üzülüyorum..
    Ben ettim siz etmeyin anneler.