Et Yerine ne yiyebilirim?

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve grace12 tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

8 Kasım 2009
    Konu Sahibi : grace12
  1. grace12

grace12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Herkese :)
    Ben et (kırmızı) yemekten hoşlanmıyorum.Midemi rahatsız ediyor.Ama vücut için , maksimum verim alabilmek için tüketmem gerektiğinide biliyorum.Sebze yemeye bayılıyorum.Sabah kahvaltıda başlayıp akşama kadar sebze tüketebilirim.Ama et dediniz mi bir anda iştahım kapanıyor.Beyaz eti de artık eskisi kadar tüketmek gelmiyor içimden.bildiğim kadarıyla kırmızı et,beyaz et ve sebzeyi belli oranlarda tükettiğimiz takdirde sağlıklı beslenmiş oluyoruz.Ama et yemekten uzaklaşan ben... Sağlığımdan olmaktan korkuyorum.Ete karşılık gelebilecek sebze yada baklagiller falan mı tüketsem_?ki bunlar_?CADIARZU

2. 8 Kasım 2009
  3. ironicc

ironicc Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim diyetisyenim barbunya ve yeşil mercimeği et öğününe alternatif olarak vermişti canım..

4. 8 Kasım 2009
  5. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kuru baklagil, mercimek, yumurta, demir açısından da kuru üzüm pekmez, geniş yapraklı yeşillikler... bende et sevmiyorum ama kıyma şeklinde olunca biraz yiyebiliyorum, sebze yemeklerinin içine azar azar kıyma koysan, çok belli olmuyor aslında tadı

6. 8 Kasım 2009
  7. grace12

grace12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yumurta,yeşil mercimek ve barbunya... evet bunlar var listemde araştırmalarıma göre edindim tabi bu fikirleri ki sizde onayladınız beni.
    gerçekten ne kadar etin yerini tutar bilemediğimden ...sorun çıkıyor. huzursuzlanıyordum
    teşekkürler :)

8. 10 Aralık 2009
  9. ena

ena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    mantar yemelisin tatlım. Hatta buu konuyu daha bugün arkadaşlarla konuşmuştuk. Mantarın içinde etinki kadar besin değeri va, yani etin alternatifi.

10. 12 Aralık 2009
  11. marjinalfaydali

marjinalfaydali http://www.ispanak.com.tr Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    kesinlikle. zaten mantar ne bitki ne hayvan. süper protein değeri var, hem de yağ yok .

12. 6 Haziran 2011
  13. yorumkolik

yorumkolik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    cnm sen soya eti ye. yada soya peyniri diye de biliniyor.. hem yerken et hissi veriyor hem de etin sebep oldugu sagliksiz kolestrol durumlari yok. kalorisi dengeli. e hayvan olmadigi icin oldurme durumlari da yok. hangi yemegin icine koysan o yemegin tadini aliyor. cin mutfaginda kullaniliyor. vejataryenlere oneriyolar. ben cok severim. hatta dur ben de aliyim, diyetime iyi gelir belki.

14. 24 Haziran 2011
  15. melda89

melda89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mantarın besin değeri düşük diye biliyordum. yorumları okuyunca biraz googleladım :)

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2011
  16. 9 Temmuz 2011
  17. husky

husky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    aynen bnde et ymkten hoşlanmıorum..hatta bu konuda ewdekilerle çoğu zmn sorun yaşıyorum malesef=) bnde barbunyayı duymştum et yerine yenebilecek şey olarak...

18. 11 Temmuz 2011
  19. butterflies

butterflies Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Her hafta evde mutlaka nohut, fasulye,yeşil mercimek yemeklerinden birini yapıyorum. Çok iyi oluyor, ama ben beyaz etde yiyenlerdeniz. Somon balığı (fırında ya da haşlama) ya da yağsız tavuk eti güzel oluyor.