Etkili Zayıflamak

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve mayiscadisi tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  30 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : mayiscadisi
 1. mayiscadisi

  mayiscadisi Born This Way Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  562
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  bir önceki konudan özendim :p

  beğendiğim bir entryi sizlerle paylaşayım dedim.

  charged particle isimli kullanıcının etkili zayıflama başlığındaki yazısı :

  etkili zayıflamak; birkaç kilo da olsa verdiği kiloları korumaktır efendim:
  insanın vücudundaki en yavaş metabolizmalı hücreler bilirsiniz ki yağ hücreleridir. bunlar kolay kolay bölünemezler. fakat artan yağ birikimiyle birlikte bu hücrelerin içindeki yağ damlacığı kofulları büyür; eğer daha da artarsa bu hücreler çoğalırlar. sonuçta, "kilo almışsın baba yaa!" tarzı konuşmalar yaşanır. bu hücreler çoğaldıktan sonra da şişerler. etkili zayıflama işte tam bu noktada önem kazanıyor:

  bu çoğalmış ve şişmiş hücreler basit sayılabilecek bir diyetle ya da ağır egzersizle bile çabucak eriyebilir. üstelik kişi zayıfladığını; dinçleştiğini de hisseder. işte asıl ızdırap bundan sonra başlar. aslında orada olmaması gereken ve çoğalma sonucu sayıları artan yağ hücreleri besinsiz kalmıştır ve küçülmüştür. kişiyi zayıflatan da bunların küçülmesidir zaten ölmesi değil. insan dışarıdan bakıldığında eski kilosundadır eskisi gibi sportiftir fakat bu sportiflik son derecede artan iştah ve bozulan spor ritmiyle (sınav-vize vs. ile olabilir) birlikte kilo alma sonucunda çabucak söner ve kişi birçok zaman daha da fazla kilo alır. yani o hücreler fazlasıyla şişerler. çünkü vücutta olması gerektiğinden fazla miktarda yağ hücresi (adiposit) vardır.

  yapılması gereken şey ise (burada herhangi bir diyet belirtmiyorum zaten ortalığın boku çıktı xdiyeti, ydiyeti, z şahsının t günde k kilo verdiği diyet... diye. burdakiler tüm diyetlerin merkezinde uygulanması gereken faktörler) kilo verdikten sonra 6 ay ila 2 yıl (metabolizmaya bağlı bu) o vermiş olduğu kilolu hali korumaktır. eğer ciddi bir şekilde kilo verilmiş hal korunabilirse iyice besinsiz kalmış olan fazlalık yağ hücreleri ölür ve bu noktadan sonra kişi kolay kolay kilo almaz. yani vücut formunu bulur, bir daha kilo almak daha zordur.
  diğer yazarın dediklerini bununla birleştirince voltranı oluşturup kiloları kalıcı bir şekilde veriyoruuuuzzzzzzolumunekankayizsmile
   
 2. 31 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : mayiscadisi
 3. _mysterious

  _mysterious Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  510
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  bilgi paylaşımın için teşekkürler:)