Etraftaki sorular ne zaman bitecek?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve ssxxss tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

6 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ssxxss
  1. ssxxss

ssxxss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kzlar nişanlandım evlilik ne zaman dendi?
    evlendim çocuk ne zaman dendi?
    çocuğum oldu şimdi 2. ne zaman denmeye başladı... tek çocuk sahibi olarak kalmak istiyorum.. yaşamımın sonuna kadar.. ama kimse buna izin vermiyor.. çocuğunu tek bırakmaya hakkın yok.. onun hakkını yiyemezsiin.. sen ölürsen o tek ne yapıcak? bir kardeşi olsa beraber sarılıp ağlarlar.. oofff iyice içim kararıyor.. ama benim 2. bir çocuk doğurmayada büyütmeyede psikolojim elvermiyor.. eşimde bir istiyor bir istemiyor... oda çok kararsız rahat yaşamayı sevdiği için çocuk büyütme sorumluluğu hep üstümde 2. olursa oda öyle olacak..
    şimdi ben 2.'yi istememekle yanlış mı düşünüyorum..

2. 6 Ekim 2009
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    Herkesin şartları,hayatı,psikolojisi kendine has..
    Etraf ne der diye yaşamayın lütfen.
    ısterseniz 10 tane doğurun,birbirlerinin suratlarına bakmadan ömür geçiren,sırtlarından vuran kardeşlerde var..
    Bunu bilmek mümkün değil,iki kardeş olsun yok üç olsun..
    Çocuk sahibi değilsen vır vır başında acilen çocuk olsun.
    Beraber sarılıp ağlarlarda ne demek Allah aşkına,bana söyler misin,evli barklı hayat gailesine düşümüş hangi insan kardeşiyle sarılıp ağlıyor.
    Elbette hayatta bir ykaın akraba daha güzel olur ama hayırlı ise..
    Karar sizin ikinci çocuğa bakacak olan sizsiniz,insanların çok çocuk fantazisi var diye çocuk yapmayın.

4. 6 Ekim 2009
  5. Agresif

Agresif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Offf evet bu sorular hep soruluyor :sinifsinif: Banada nezaman düğün diyolar hep çılgına dönüyorum.
    Psikolojim el vermiyor demişsiniz haklısınızda aslında ama tek olmakta bazen kötü olur yaa.Yani şuanda herşey ona alınır her istediği olur ama sizin yokluğunuzda çocuğunuzda yanlız olmanın acısını yaşar.3 kardeşiz 2 erkek kardeşim var.Odalarına çekiliyorlar sohbet ediyolar ben odaya bir gireyim hemen susuyorlar.Anneme hep kızmışımdır,bir kız daha neden yapmadın bende onunla dertleşirdim,konuşurdum diye
    mirmirmirmir Kardeşlerim var ben bide kendi cinsimden olanı istiyorum düşünün yani :1rolleyes:

6. 6 Ekim 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    aynen bunları inatla duyan ben artık sabırlı tane tane açıklama yapamıyorum..
    2.çocuk ne zaman diyenlere düşünmüyorum,Allah isteyene versin dediğimde aldığım cevap belli..tek bırakma çocuğunu.ben 9 ay iğne vuruldum tekrar o psikolojiyi çekemem diyorum.hem 7 aylık bebeği olan birine bu sorulmaz ben mi söyliyim illa bunu diyorum.apışıp kalıyor karşımdaki insan..terbiyesizler..:mymeka:
    haddini bilmeyene bildireceksin,bunu bilir bunu söylerim:nazar:

8. 6 Ekim 2009
  9. ssxxss

ssxxss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tsk ederim bende sizin gibi düşünüyorum ama herkes öyle can acıtıcı şeyler söylüyor ki bazen kendimi suçlu hissediyorum... büyük bir hata yapacakmışım gibi geliyor birdaha çocuk sahibi olamazsam..

10. 6 Ekim 2009
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.179
    Ödül Puanları:
    463
    bu sadece doğacak çocugun anne babasını ilgilendirir, bakacak sorumluluğunu alacak olan sizniz. Kişiye özel bi durum, bence eğer istemiyorsan kesinlikle yapma, kesinlikle. ıstemeden yapacağın 2. çocuk hem 1. ye hem 2. çocuga haksızlık olacaktır.
    Çevreye göre yaşasaydık yanmıştık, kendiniz ilgili kararları kafanızda şüphe olmadan kendiniz verin bence

12. 6 Ekim 2009
  13. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    ayrıca o çocuğa bakacak,maddi manevi ihtiyaçlarını karşılayacak bizleriz..
    birilerinin çenesini susturmak için bende karşıyım.
    haa 7-8 yıl geçer isterim canım istiyor diye yaparım..başkası için değil.
    ben çocuğumu tek büyütüyorum..kimse anlamaz halimden.o yüzdende kimse söz hakkının 's'sine sahip değil..
    :1closedeyes:

14. 6 Ekim 2009
  15. ssxxss

ssxxss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saruboceq geçmiş olsun sizinde hamileliğiniz zor geçmiş benim gibi... sizin için sorulması gerçekten çok erken ilk 1 seneyi lohusalık sayan var... sanırım sizde birömür 2.yi istemiyorsunuz..

16. 6 Ekim 2009
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.179
    Ödül Puanları:
    463
    kesinlikle haklısın canım, millet muhabet olsun laf olsun torba dolsun diye konuşur durur işte

18. 6 Ekim 2009
  19. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bence de böyle ısrar edenlere yaparsam sen mi büyütüceksin de bakalım ne diyorlar?