Ev aldık ama beni yedi bitirdi....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve betican tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

11 Haziran 2010
    Konu Sahibi : betican
  1. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    Merhabalar,

Biz eşimin çok istemesi ve abisinin ısrarları üzerine, girişin 2 alt katı, içi güzel, fakat camları biraz yukarıda, kocaman bina çıkıntısı olan, önü toprak daha yapılmamış, güneş girmeyen ama camları normal ışık giren bir ev aldık.Benim tamam dememin en büyük nedeni eşimin çok istemesi ve oğluma bir ev bırakmaktı.
    Ayrıca kaynım 6 ay önce 2.kez evlendi, eşiyle ortak kuaför dükkanı var , dubleks ev almışlar, ben evlendikten sonra eşimin ağzından kaçırmasıyla öğrendim, çok güzel bir evleri var.
    Neyse ben bu eve geldiğimden beri ,çekmediğim tamirat , tadilat,akıntı, toz toprak pisliK( camın önünü yapmadıklları için) mahallenin bütün çocukları, buz gibi soğuk, yarımızın yerin dibinde olması, kafamı çıkarıp bi hava alamamam, sürekli hiç bitmeyen sorunlar yüzünden çok bunaldım,mütahitte herşeyi yapıcam diiyp salladıkça, ben eşime söylendikçe o da bana söylendi.
    Abisi mütahiti tanıdığı için abisne söyledi ,sen konuş diye adam 3 aydır telefon edip bizim için bir kelime bile etmedi, ama kendi evinin üst katı rutbet yaptığı için, ben pislik içinde yaşadığım halde, bizi sallayıp kendi evini komple yıkıp yeniden yaptırdı.
    Ve ben bu sıkıntılarımı dile getirine nankör, elindekiyle yetinmeyi bilmeyen bir insan konumuna sokuldm. kimse benim gibi yerin dibinde, güneş almayan,pis ve soğuk bir evde yaşamadığı için.
    Ve ben de en sonunda nefes alamama, üzerime duvarlar yıkılcak gibi gelme, nefret duyguları oluştu, bir gün evde kapalı kalsam, sanki ölücekmişim gibi kalbim sıkışıp nefes alamıyorum. bugün yine öyle oldum 2.kez eşim aradı , ağlıyodum, noldu dedi, ben de böyle böyle ben bu evde yaşayamıyorum , boğuluoyorum ,ölüyorum dedim.tabi ben böyle deyince tartışmaya başladık.
    o da en kısa zamanda kiraya verip biz de kiraya çıkalım dedi.ama maaşından bize sadece 150 tl kalıyor. ben de yaz geçsin iş arıycamı ( 2 senedir arıyorum bu arada) eğer bulursam çalışıp öyle deneyeceğimi , yoksa kalmak istemediğimi söyledim.
    ama böyle yapınca da ailesi bana sıkıya gelmeyen insan muamelesi yapacak, benim ailem ve tüm arkadaşlarım dahil, evin sıkıcı boğucu olduğunu, burda yaşamanın çok zor olduğunu söylüyor .ki bunu burda birçok insan söyledi.

eşimle bugune kadar her türlü sıkıntıya katlandım, ama kredi bitene kadar değil( 10 sene kredi var) 1 ay bile burda kalmak istemiyorum.
    siz olsanız ne yaparsınız, psikolojim çok bozuldu. böyle giderse panik atak falan olucam, üzerine eltim ve kaynımın sürekli evlerinden bahsetmesi, teras şöyle, ev böyle demesi beni deli ediyor.
    ki ben bu ailenin 7 senelik gelini, torunlarının annesiyken, bodrum katta yerin dibindeyim, o ise dubleks evde mis gibi yaşıyor.
    haksızlık gibi geliyor bana bu şartlar...

2. 11 Haziran 2010
  3. yprk_89

yprk_89 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    kocanın çok parası varda senden esirgiyip daha güzel bi ev almıyorsa haklısın ama söylediğine göre 150 ytl kalıyomuş maaştan geriye demekki kıt kanaat geçiniyosunuz.bence kocanı sık boğaz etme bu devirde ev alabilmişsiniz beğenmiyosun.

4. 11 Haziran 2010
  5. Siblrya

Siblrya Don´t worry, be happy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kimin ne diyecegi sizi ilgilendirmemeli eger is aramaniz/bulmaniz gerekiyorsa daha rahat bir yasam icin cocugunuz ve esinizle ozmn is aramaya devam etmeli ve buldugunuz anda ordan cikmali kendize yeni bir ev bakmalisiniz bence...

Esinizde belki abisinin bir evi olmasina ragmen onun bir evi olmadigi icin acele edip kendine cok kötü sartlar altinda olsada bir ev edinmek istemis olabilir..
    Mutlulugunuzu bozmayin bu konular icin.. Ev sahibi degil sokakta yatan okdr insan bile varken, dayanmaya calisin...

Mal mülküyle övünen abisinide kiniyorum, görgüsüzler diyorum okdr :)

6. 11 Haziran 2010
  7. bonbo

bonbo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    abisiyle ortaklık gibi bi durum mu var? onların evi abinin kendi parasıyla mı alındı yoksa eşinizin ailesi mi aldı?

8. 11 Haziran 2010
  9. nehir erva

nehir erva gıcık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu ailenin 7 senelik gelini, torunlarının annesiyken, bodrum katta yerin dibindeyim, o ise dubleks evde mis gibi yaşıyor.
    haksızlık gibi geliyor bana bu şartlar...
    ...................................................................................................................................................................................................................................................
    Eltiniz ve kayınbiraderinizin evlerini alırken eşinizin ailesi yardımcı oldumu ? yoksa kendi çabalarıylamı aldılar ? haksızlık gibi geliyor bana dediğiniz için sordum ...

10. 11 Haziran 2010
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Şartlarınızı başkaları ile kıyaslamayın.Herkesin ekonomik gücü kendine.
    Evinizi kiraya verin,başka bir eve çıkın.bilmiyorumkismile

12. 11 Haziran 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    keşke tamam alalım demeseydin... şart mı sanki ev sahibi olmak. iiyi şartlarda mutlu mesut yaşamak varken zorlayarak şartları yapmaya ne gerek vardı. çok üzüldüm. olan olmuş.
    orayı kira verip uygun şartlarda bir eve geçin artık en güzel seçim bu olabilir. yada onu aldığınız fiyata satmaya çalışın kredinizi kapatın başka bir ev alın.
    üzmemeye çalışın kendinizi.. yaşayarak tecrube sahibi oluyoruz. siz 7 yıllık evlisiniz diye daha iyi şartlarda olmalısınız diye bir kural yok. demekki karı koca birikimleri varmış almışlar. Allah daha çok versin diyin. strese sokmayın kendinizi.

14. 11 Haziran 2010
  15. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    Sağol canım ben her zaman eşime destek oldum, şu yok şunu istiyorum demedim, her zaman kendimi sıktm, çoğumuzun yaptığı gibi, canımın çektiği birşeyi elimde para olsada aylarca alıp yemedim , borç öderiz diye. ama bu yaşta çok sıkıntıya katlanmış olmamın ve eşimin de bana hiçbir zaman ilgisini ve sevgisini göstermemesinin, bir defa bile olsun , takdir etmemesinin ve şartların ağırlığının altında o kadar ezildim ki ,artık sıkıntı çekmeye sabrım yok.
    maddi değil manevi mutluluk istiyorum, ne evde ne parada ne pulda hiçbirşeyde gözüm yok. asla nankörde değilim, ama elimde olmadan o duygu geliyor aniden içime.
    nefes alamıyorum,,sanki dışarı çıkıp nefes almazsam ölücek gibi hissediyorum.
    asla isyan etmedim, ama bu şekilde de olmuyor demeye çalıştım.
    zaten ben kendime güvenmesem ve eşimi desteklemesem asla ev sahibi olamazdık, çünkü o çok korkuyordu.
    bir de kaynanamın ve eşimin herkese bizim ev aldığımızı söyleyip ( tek maaşla 150 tl kalıyoken) diğer oğlunun geliniyle kuaför dükkanı olduğu halde dubleks ev aldığını kimseye söylemiyor, söyletmiyor.
    neymiş nazar değermiş, millet para var sanırmış.
    onlar saklıyor, bizimkini bilmeyen yok.
    sadece kaynım değil eltimde, yok eve şunu aldım, yok sabah akşam kocam şarap alıyor, terasta mangal yapıyoruz, kahvaltı ediyoruz, falan filan lafları ve kaynanmında sürekli ona aferin deyipte benin sıkıntılarımla alay edercesine davranmaları beni deli ediyor...

16. 11 Haziran 2010
  17. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Size nispet yapıyorlar sanırım.Çok ayıp yaptıkları.Görgüsüzlermiş demek.:2:

18. 11 Haziran 2010
  19. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    valla sırf onun için ve oğlum için tamam dedim. bizim hayatımız hep zor oldu. iş bulamazsam kiraya vermeye tamam diyeceğim herhalde. evet geçenlerde eşimde söyledi, çok pişmanım, keşke zorlamasaydım, hiç almasaydık da bu kadar üzülmeseydin dedi.
    onlarında birikimi yok, sadece kuaför dükkanı var, komple kredi çekmişler, tabi ben sonra öprendim ama ..
    gözüm de yok ayrıca, sadece üzülüyorum, bu tarz nispet yaparcasına hareketlere.
    keşke elimde olsa stres konusu.