Ev alıyoruz ama...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve SEN_KOLIK tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : SEN_KOLIK
  1. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    1.032
    Ödül Puanları:
    163
    sonunda buraya bende konu actimya helal olsun banaşutarafagitti
    ama cok daraldim bu konuda
    ben yurt disinda kaliyorum yazlari trye melekete gidiyoruz kayinvalidemlerin evine
    esime yillardir ev alalim diye baski yaptim ama esim gerek görmüyordu ailemin evi benim evim diyordu simdi abiside evlendi yani yazlari hep ic ice olma düsüncesi sonunda onu pes ettirdi
    dün babasini aradi ev alma düsüncemizi söyledi arastirmasi icin
    babasida oglum bos ver ne yapacaksin daireyi gel biz beraber mustakil ev alalim iki daireli
    biri senin biriside abinin olur kendi evini satacakmis üzerinide abisiyle biz tamamlayip alacakmisiz ee kendileri nerde kalacak tabiki ikimizin evinden birisinde esime kesinlikle böyle bisey istemedigimi söyledim acik acik ya 3 daireli bir ev alinir yada benim evimde kimse kalamaz dedim

ya ben yazlari kafa dinlemeye geliyorum yeni gelinide zaten pek tanimiyorum anlasabilecekmiyiz oda ayri bir dert sonucta ic ice kalicaz

düsünüldügünde kayinbabam kendi evini satip ikimize vermis oluyor ama ilerde gelicek sikintilar canimi sikiyor
    ben bugüne kadar esimin ailesiyle aramiz cok iyi oldu bu mesele yüzünden kötü olmak istemiyorum
    ne yapsam acabaCADIARZU

2. 13 Ocak 2009
  3. Kahve Delisi

Kahve Delisi pişşşt noliyiii :)) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bence kesinlikle değil müstakil ev aynı sokakta dahi almayın bizimde 4 katlı evimiz eşim kardeşi annesi hep birlikte resmen kabile hayatı yaşıyoruz. her ne kadar evler ayrıda olsa sorun çıkıyor. bence babanıza ya türkiyeye geldiğinizde halledeceğinizi söleyip geldiğinizde durumu yüz yüze açıklayın, yada eşiniz abisiyle konuşup iki kardeş ortak kararı gibi babanıza birlikte oturmak istemediğinizi söleyin.

4. 13 Ocak 2009
  5. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım niye konu açmayacakmışsın ki...ne iyi etmişsin açmışsın hadi hayırlı olsun:1hug:
    bence düşüncende kesinlikle haklısın...eşinin ailesiyle ortak yaşam çok zor olacak ve bir sürü sıkıntılar yaratacaktır...iyiyken kötü olmaya hiç gerek yok...yazın kısıtlı zamanda geliyorsun,kendi evinde rahat rahat kalırsın,istediğine de misafirliğe gider misafir alırsın...
    bence bu iş gelecekteki huzurun için çok önemli,kararını şimdiden ver ve eşine tavrını hissettir...:kahve:
    ayrıca bence şu anda tr de ev almak için çok iyi bi zaman çünkü ev fiyatları inanaılmaz düştü...insanlar sıkıntıdan evlerini değerinin çok altında satıyorlar maalesef:1no2:...Allah bizi de sattırmak zorunda bırakmasın inşallah,işler berbat valla

6. 13 Ocak 2009
  7. SEN_KOLIK

Beğenildi:
    1.032
    Ödül Puanları:
    163
    sagolun kizlar bende böyle düsünüyorum ama esimi nasil caydiririm bilmiyorum innsallah istedikleri gibi bir ev bulunmaz yada parada anlasamasinlar :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

8. 13 Ocak 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bende bir gurbetci olarak kesinlikle böyle birsey istmezdim, belki seneden seneye gidip göreceksiniz diyenler olabilir fakat inaninki insan kafasini dinlemek istiyor, bunuda en güzel sekilde kendi evin barkin oldugu zaman yapabilirsin...Yok eltiymis kayinvalidemis falan bunlarla izin tatil olmaz...:nazar:

Bizde üc eltiyiz kaynanamlarda var hepimizdede 2 tane 3 tane cocuk, düsünsenize nasil bir tatil oluyor-tatlicadiarzu-

Yok arkadasim siz kafaniza göre yapin edin isinizi, 2 göz oda olsun ama sadece senin olsun..a.s.

Hayirlisi insallah:teselli:

10. 13 Ocak 2009
  11. Kahve Delisi

Kahve Delisi pişşşt noliyiii :)) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bu arada eşimin çocukluk arkadaşı da yurt dışında burdan bir ev aldılar yazları gelir rahat ederiz die daha sonra çocuğun ailesi 1 sene ev boşu boşuna boş duruyo dediler ve çocuğu ikna edip evi kiraya verdiler şimdi her yaz kızcağız geliyo bi annesinde bi kaynanasında serseme dönüp geri gidiyo bu yaz gelmiceklermiş muhtemelen rahat edemedikleri için bu birinci ihtimal
    +büyük olasılıkda kayınvalide sizin eve yerleşip yazları onunla sen oturmak zorunda kalcaksın buda ikinci ihtimal ee ozamanda ev almanın bi anlamı kalmadı

Son düzenleme: 13 Ocak 2009
  12. 13 Ocak 2009
  13. SEN_KOLIK

Beğenildi:
    1.032
    Ödül Puanları:
    163
    2. ihtimal en yüksek ihtimal

yazlari kizlari torunlari masallah geldimi hep yatiya geliyorlar:eek:klava:

14. 13 Ocak 2009
  15. sweetler

sweetler sen=ben demek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sen en iyisi tatil beldelerinden birinde bi ev al hem kalır kafanı dinlersin hemde tatilini yaprsın yada hiç ev sahibi olma başın ağrımasın
    çünkü boş duran ev boşuna alınmış ev mantığıyla hep konusacaklar
    ama ortak ev fikri ııııhiç akla uygun değil
    tecrübeyle sabitlenmiş zaten

16. 13 Ocak 2009
  17. SEN_KOLIK

Beğenildi:
    1.032
    Ödül Puanları:
    163
    zaten tatillerimizin en az 1 haftasini tatil beldelerinde geciriyoruz ama oralardan ev almak malum cok pahali otelde kaliyoruz

18. 13 Ocak 2009
  19. SEN_KOLIK

Beğenildi:
    1.032
    Ödül Puanları:
    163
    malesef herkesin degisik degisik ülkelerde tatil yapacak parasi olmuyor:kızgın:
    ev almak bana göre sart:nazar:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.