Ev düzeni...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve hamarat-bayan tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

8 Ekim 2008
    Konu Sahibi : hamarat-bayan
  1. hamarat-bayan

hamarat-bayan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bana akıl verin lütfen,evin bütün işleri bana bakıyor.Alış veriş,çamaşır ütü,yemek 2 çocuk ben çok zorlanıyorum.Ya herşey tam oluyor ve ben kendime zaman ayıramıyorum.Ya kendime arkadaşlarıma zaman ayırıyorum bu seferde evde yarım kalan şeyler oluyor sizler nasıl baş ediyorsunuz.Benmi kolay yolunu bilmiyorum.Ev işi akıl işi akıl işidir der eşim ,tabii yıraprandığımı görüyo...Yardım etmekte zor geliyo... Böyle söylüyo,çalışanlar napsın diyor.Ben işin içinden çıkamadım.çıkanlar varsa yardım lütfen:sm_cool:

2. 8 Ekim 2008
  3. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    çalıştığım halde herşeye yetiştiriyorum kendime de zaman ayırıyorum senden daha hamaratım deymi :nazar:

4. 8 Ekim 2008
  5. hamarat-bayan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hehe... ee anlat o zaman işi çözmüşsün.Taktiklerini bekliyorum...:teytey::teytey:

6. 8 Ekim 2008
  7. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    cok zor hem calış hem evın işi allahtan annecıgım var...saolsun
    canım plan yap... mesela...sabah utu işi...oglen dınlen...
    bır gun temızlıge ayır...bır kac gun ...bır gun market işlerıne...yanı bunları hep sabahları yapıp ogleden sonrasını kendıne ayıramazmısın
    mesela ogleden sonra dostlarınla vakıt gecer...yada cocuklarını parka goturursun...ne bıleyım yemek işini sabahtan ayarla..canım bunlar aklıma gelıyor umarım begenırsın...allah kolaylık versın

8. 8 Ekim 2008
  9. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bi taraf hep eksik kalır canım. Yani öyle olmak zorunda. Makine değiliz sonuçta. ben çok yoğun çalışıyorum mesela. Genelde biraz temizliği ihmal ederim. Önceliğim çocuğumdur. Temizliği,yediği içtiği ve dersleri sonra önem sırasına göre gider ama hepsi çok zor. Kendime bakarım,arkadaşlarımı asla ihmal etmem.kocişimi ihmal etmem.E napalım biraz dağınıklıkta olsun

10. 8 Ekim 2008
  11. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    iş bölümü olması gerekiyor bence eşinizle aranızda...
    en azından alışverişi o üstlenebilir ya da büyük alışverişlerinizi birlikte yapar yerleştirirsiniz...
    sonra çocuklarınızla eşit şekilde ilgilenmelisiniz sadece sizinle olmaz babanın da ilgi göstermesi gerekiyor...
    bunun duşında ütü, çamaşır, yemek, temizlik işi için bir şey diyemeyeceğim...
    çalışan biri olarak ben yetiştirebiliyorum açıkcası 15 günde bir temizlik için yardımcı alıyoruz geri kalan işleri de birlikte eşimle yardımlaşarak yapıyoruz...

12. 8 Ekim 2008
  13. hamarat-bayan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.Herhalde ben sıraya koyamıyorum ve eşimden yardım beklemediğim için böyle zorlanıyorum.Alış verişi toptan birlikte yapmak daha rahatlamamı sağlayacak.Çocuklar konusundada yardımlaşırsakda gerisni halledebilirm herhalde,size yazarım.

14. 8 Ekim 2008
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    OHHH coluk cocuk yok tabiki lady hanim hamaratlik tasliyor:kahve::icecream:yerimseniben

Bende cocuklarim olmadan evvel herseyi yetistiriyordum kendime zamanda ayiriyordum hatta evime gelen giden ya siz bu evde yasamiyormusunuz sanki katalog cekimi diyordu ev hic dagilmiyorduki ehhh hali ile sabah 7 aksam 5 - 6 kadar isteydik esimle, yaptigim temizlik vs. vs. bana 2 hafta falan yetiyordu lakin gel görki simdi, yeminle birgün pasaklilik yapayim 3 gün ceremesini cekiyorum...-tatlicadiarzu-
    Cocuklar olduktan sonra yetistiremiyorsunki hangi birine kossasin, esim yardimci olmuyor ne bekliyimki adamdan aksam saat 6 - 7 gibi cani cikmis bir vaziyette geliyor yemek yiyor 1-2 saatde öyle takilip yatiyor...

Tam hertarafi toparladin sildin süpürdün bir arkani dönüyorsunki elindeki püskütü kücük hanim koltuklara dagitiyor iki dakikka durmuyorki essek sipalari:kızgın:
    Yaw bari bir saat su ev derli toplu dursun diyorum artik anlayin yani:1shok:

Vallaha hamartim bayanim, hicccc kendine baski yapma hayat temizlikten isten gücten ibaret degil, ben artik eskisi gibi kendimi is güc yüzünden yipratmaktan vazgectim..
    cünkü ben temiz yasamak icin temizlik yapiyorum, temizlilk yapak icin yasamiyorum...a.s

16. 8 Ekim 2008
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.670
    Ödül Puanları:
    163
    Sen bunun üstüne birde sabah 8 akşam 7 mesai saatlerini koy. Ben senin yetiştiremediğim dediğin işleri bu mesai saatlerinden sonra yapıp yetiştiriyorum güzelim. Bak birde gelip burada çan çan çene çalıyorum.
    Sanırım biraz elin ağır senin. Zamanla pratiklik kazanırsın. Bu kadar dert etme.

18. 8 Ekim 2008
  19. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eşin titiz mi acaba eğer ayrıntılara çok takılırsan yetiştiremeyebilirsin işleri...
    ağır elli de olabilirsin.annem de öyle yavaş iş yapar yaradılış meselesi.
    ev hanımı da olunca beklentiler de artar.mesela çalışsan evde bir eksiklik olsa eşin anlayışlı olabilir ama ev hanımı isen herşey dört dörtlük beklenir..
    galiba bunun kaygısı da var üzerinde...