Ev ekonomisine nasıl katkıda bulunuyorsunuz?

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve terlik tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

17 Mart 2009
    Konu Sahibi : terlik
  1. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Bu topikte, ev ekonomisine nasıl katkıda bulunduğunuzu , maddi olarak neler yaptığınızı...
    Yeni evlenenlerede örnek olmak adına... Kadın çalışsın , çalışmasın parayı nasıl biriktirir, neler yaparak ev ekonomisine katkıda bulunur .
    Bu konuda aklınıza gelebilecek her türlü bilginin paylaşıldığı bir topik oluşturalım...

2. 17 Mart 2009
  3. arzuca9432

arzuca9432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle sigaraya verilen paraya çok acıyorum ben.
    Boş boş havaya gidiyor.Hem cebe,hemde sağlığa zararlı..............

4. 17 Mart 2009
  5. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çalış canım bence. ış ara böylece aile ekonomisine destek olursun.

6. 17 Mart 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    valla bana göre de ekonomi yapacak kişi kadındır, parayı kadın biriktirebilir.

ben çalışıyorum ve sabah 3, akşam 3 toplam 6 vasıtaya binmem gerekiyor. bunun 4'ü otobüs, 2'si minibüs.
    ama hem masa başında çalıştığımdan hareket olması için; hem de günde 2,80 tl, ayda 62 tl cebime kalsın diye minibüse binmek yerine yürüyorum.

market alışverişinden kısıyorum. mecbur olmadığım lüks tüketim malları almamaya çalışıyorum.

ve en önemlisi bu doğalgaz zamları sonrası soğukta oturuyoruz resmen.
    mümkün olduğunca kombiyi açmayarak battaniye-patik-hırka üçlüsüne sığınıyoruz

8. 17 Mart 2009
  9. raebzeh

raebzeh Elhamdülillah Ya Rabbi.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    valla bende çalışıp eve katkıda bulunmak istiyorum ama bulunduğum ilçede iş imkanı az..keşke bulsam da çalışsam..ama bencede kadının çalışması önemli..en azından eşler harcamaları geliri gideri.birlikte kararlaştırarak yapmalı..sonra anlaşmazlık çıkabiliyo..yeni evlenenler tavsiyem,eşinizi başta nasıl istiyorsanız her konuda öyle alıştırın..sonra bazı şeyler istemediğiniz gibi olursa canınız sıkılıyo..

10. 17 Mart 2009
  11. rosemm

rosemm first lady Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar öyle kriz teğet falan geçmedi ne yazıkkii...Dolaysısyla hepimiz belli zorlukları yaşıyoruz.Hele büyük şehirlerde ve en pahalı kent olan İst. da yaşayanlar yani bizler dahada kötü durmdayız.Olsun bunada şükür napalım başa geldi çekiyoruz.Bende çalışan bir kadınım.Eşim asla ekonomi bilmeyen bir erkek onun için aldığı maaşını direk bana getirir.Marketlerde artık aylık alış veriş yapmıyorum.Ne gerekiyorsa onu alıyorum.Kredi kartı kuullanmamaya dikkat ediyorum ancak kullanırsamda mutlaka hesap kesim tarihlerinde idkkat ediyorum.semt pazarlarına geç te olsa uğruyorum taze ve ucuz mallar oluyo telefon görüşmelerimizi işten yapıyoruz.bunları yapmazsak zor arkadaşlar...ayın sonu bazen çoookkkkk uzuyor.Allahım hepimizin yardımcısı olsun.:Saruboceq::Saruboceq:

12. 17 Mart 2009
  13. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    eşimin saçma sapan gereksiz şeyler almasını önlüyorum kıyafet alışverişimide asgariye indirdim benim katkım bu oluyor sadece ne yazıkki

14. 17 Mart 2009
  15. purplem

purplem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kredi kartı yok.
    gereksiz alışveriş yok.
    elektriğe suya sonsuz dikkat.
    telefona dikkat.
    herşeye sonsuz dikkat dikkat dikkat.....
    yoksa halimiz harap:nazar:

16. 17 Mart 2009
  17. minnick

minnick rütbesizim benn... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eşimi dizginleyerek ev ekonomisine en büyük katkıyı sağlıyoruummm :lepi::lepi::içelim:

18. 17 Mart 2009
  19. etkin

etkin Guru Üye

Beğenildi:
    1.044
    Ödül Puanları:
    323
    Eşimin yanında çalışarak ona yardımcı olmaya çalışıyorum.Kıyafet alışverişi yapmıyorum , olanlarla yetiniyorum.mutfak alışverişini de asgariye indirdik .bir yere giderken mesafe çok uzun değilse yürüyerek gitmeyi tercih ediyorum.