Ev Hanımları

Konusu 'Mesleklerimiz ve Biz' forumundadır ve kakule tarafından 11 Nisan 2007 başlatılmıştır.

11 Nisan 2007
    Konu Sahibi : kakule
  1. kakule

kakule Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    306
    Ben Aslinda Modelist'im Ama Uzun Yillardir Evimde Kidemli Ev Hanimliği Yapiyorum... MODELİST OLMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA FİKİRLER VEREBİLİRİM..
    KALIP YADA TEKSTİLLE İLGİLİ SORU VE SORUNLARINIZ VARSA BİLGİLERİM TAPTAZE DURUYOR HER KONUDA YARDIMCI OLABİLİRİM...

2. 13 Nisan 2007
  3. setenayay74

setenayay74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben asıl teknik ressamlık okudum. ama bir ara 1sene modelistlik kursuna gittim. 1 ayda b.sayarlı modeliste gittim ama maalesef tekstil sektöründe çalışmadım kendi işime döndüm. ama fırsat bulursam dikiş kursunada gitmek istiyorum

4. 14 Nisan 2007
  5. kakule

kakule Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    306
    setenay cım modelistliğin asıl kuralı dikiş tekniklerini bilmektir... bende bilgisayarlı modelistlik kursu aldım ama önce manuel kalıp sistemini bilmekte fayda var... modelistliği düşünürsen tavsiye ederim çok zevkli bir iştir.. hele bide hazırladığın koleksiyonlardan takdir alırsan değme keyfine...

6. 15 Nisan 2007
  7. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Kakule sağol canım .ya bende 15 yaşım dan beri dikiş dikiyorum kalıpla .kendim bizzat giyinmeye pek meraklıyım hiç kimsede olmayan kumaş ve model sadece sende var düşünsene ,bencillik değil benim kisi yanlış anlaşılmaasın haaaa.Tek sorun diktiğim modelleri eşim pek beğenmez laf aramızda.sorum yok teşekkür ediyorum..eyvah geç oldu ben yatiim.

8. 17 Nisan 2007
  9. setenayay74

setenayay74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

10. 18 Nisan 2007
  11. selens

selens Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende eski bir turizmci olarak artık ev hanımlığına terfi ettim yaklaşık 3 senedir ama en korktuğum şey ingilizceyi unutmak ve yavaş yavaş unutuyorum..

12. 18 Nisan 2007
  13. kakule

kakule Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    306
    setenay cım benim ilk bu işi öğrendiğim ustam erkekti. oda 28 yaşındayken başlamış bu işe.. hatta adam bisiklet tornacsıymış zamanında:))) bu işe merak salmış. oda çay getir götür işlerine bakarak kapmış bu mesleği ve şefim mezurasız cetvelsiz ceket kalıbı çıkarıyodu hemde tam 10 dakikada:)

tabi bi bayan için zor olabilir böyle başlamak ama bizde kesimhaneden fireleri toplayak başladık. kurslardan direk almıyolar zaten modelhanelere... önce bi tozunu yutman lazım:)
    hatiş dikiş bilmenin en güzel tarafıda budur ya zaten.. istediğin modeli istediğin renkte istediğin kumaşa önce sen dik kendin giyin... bende çok yaptım zamanında...bide milletin '' hep kendine dikiyon hani bize yokmu'' demeleri olmasa....

14. 18 Nisan 2007
  15. aylacım

aylacım Guest

evet hepimizin derdi aynı..
    bende ögretmenim ama çok az yapabildim
    önce çocuklarımın ögretmeni oldum onları yetiştirdim
    şimdi torunlarımla öğretmencilik oynuyorummm...
    eşim asla çalışmama izin vermedi...
    ama hiç boş duramam birşeyler yapıp üretmeyi çok severim,dikiş dikerim,örgü örerim.kırkyama yaparım ev hanımlığı dişinda tabi...

16. 19 Nisan 2007
  17. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    selens bende ev hanımıyım ve benimde ingilizcem ve flamancam zamanında çok iyi idi aynen senin dediğin gibi bende yavaş yavaş unutuyorum çok kötü yaa.

18. 20 Nisan 2007
  19. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.774
    Ödül Puanları:
    663
    Kıdemli Evhanımıyım demişsin bacım,bu araya sokulan meslekte neyin nesi:mymeka: yerim ben senin modelistliğini:içelim: ben öyle kalıp malıp çıkaramam beğenirim keserim dikerim,oldu oldu olmadı salla gitsin :))))))zaten çabuk sıkılan biriyim birde öyle kalıplarla falan uğraşırsam yanmışım,göz ayarı yaparım,pratik keser hemen dikerim profesyonel değilim,amatör bir ruhla senelerdir basmadan uzun etek dikebiliyorum:)kendim ve kızım dışında kobaylarım olmadı:))))))) Hocam ders ver bana:çok üzgünüm: kumaş nasıl katledilmez,teyel sürfile gibi bana angarya gelen ince işler olmadan nasıl dikiş dikerim:bbo: