Ev krizi...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve schatzi tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : schatzi
  1. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar benim sorunuma da yardımcı olursanız sevinirim.Eşimin bir abisi ve bir ablası var.En küçük çocuk.Eşimin ailesi emekli olduklarında 2 erkek çocuk için birer ev almış.Eşime ve abisine yani.Daha sonra evlerin birini abisine, eşiminkini de ablasına vermişler.Benim baskılarım sonucu bir kooperatife girdi eşim nişanlıyken.2 sene o evi beklemek için nişanlı kaldık.Ailesi sadece kayıtta 9000 ve aylık taksitlerini ödedi.12.000lik ara taksidi eşim o 2 yıllık nişanlılık döneminde ödedi ve eşyalarımız ve düğünümüz için beraber para biriktirdik.Beraber ödedik.Şimdi kooperatif 10.000TLlik bir ödeme daha istiyor.2 senelik de aylık ödeme var.Temmuzda anahtar tesliminde 25.000lik bir toplu ödeme daha var.Ve o 2 yıllık taksidi de anahtar tesliminde toplu istiyorlar.Temmuzdan sonra eşimin ailesi hiçbir ödeme yapmak durumunda kalmayacak yani.7 aylık evliyiz.700TLkira ödüyoruz.Eşimin ailesi kooperatifin aylık ödemelerini ödüyor fakat o 10.000 ve 25.000 i bize bırakmış görünüyorlar.Eşim ailesinin durumunun belli olduğunu ve ödeyemeyeceklerini söylüyor.Nişanlılığımızdan beri bunun kavgasını ediyoruz.Biz 11 yıldır birlikteyiz.2 sene nişanlı kaldık.Yani eşim için alıan evi ablasına veren insanlar eşimin de evleneceğini biliyor olması gerekirdi değil mi?Eşya ve düğün paramızı bile biz beraber biriktirdik.Borçsuz evlendik.Evi onlar ödüyor görünüyordu ama temmuzdan sonra 35.000TLyi bizim sırtımıza atıp çekilecekler.biz öldükten sonra oturduğumuz ev size kalır diyorlar.30 yıllık bina.20 sene sonra da bize kalsa ne işime yarar?Bu konu ne zaman açılsa kavga ediyoruz.Haklı ya da haksızsam lütfen fikir verin.

2. 6 Şubat 2009
  3. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    baştan bu ev senin deyip de o evi ablasına vermeleri olmamış
    ama gerçekten ödeyecek durumları yoksa yapılacak bişi yok
    boşuna eşinle tartışığ da gerilmeyin bence
    buna da şükret,en azından aylık taksitlerini ödüyorlarmış
    onu da yapmayanlar var...

4. 6 Şubat 2009
  5. kk-delisi

kk-delisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şükret kardeşim en azından taksitlerinizi ödüyorlarmış. Bizede evinizin taksitlerini ödeyeceğiz merak etmeyin yarı yolda bırakmayız sizi deyip gidip tokiye yazıldılar ve düğün borçlarıyla birlikte ev taksitini de üzerimize yıktılar. Gelin alışverişini bile ben ödedim.:eek:klava::eek:klava: Benim evime eşya alınmadı ama kayınvalidem yeni gelinmiş gibi oturma odası salon dizdi kendine. Belki böylesi daha hayırlıdır. Hiç minnetim yok şimdi kimseye. Eşim askere gidecek bana merak etme yardım ederiz diyolar ama bir çöp bile beklentim yok verdikleri sözleri nasıl tuttuklarını biliyorum çünkü. Boş yere birbirinizi yemeyin sizde. Eşinin yapabileceği bişey yokki. Ödemiyorsa ödemiyordur zaten eşiniz ne yapabilir ki?

6. 6 Şubat 2009
  7. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    2.5 yıldır aylık ödelererini yapıyorlar fakat temmuzda kalan 2 yıllık taksidi toplu ödeneceğinden o da bize kalmış durumda.10.000 de ona ödeyeceğiz.Benim sorunum eşime diye alınan evin ablasına verilmiş olması.diğer ev de abisinde.Ortada böyle bir ev olmasaydı elbette bize neden almıyorlar diye tutturmayacaktım.Sizlerin de sıkıntıları hallolur inşallah arkadaşlar.

8. 6 Şubat 2009
  9. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım keşke benim de o kadar da olsa bi el tutanım olsa bence haline şükretmelisin ne kadarda olsa yardım etmişler hiç etmeyedebilirlerdi...
    bu zamanda kolay değil....
    evin hayırlı olsun allah içinde sağlıkla oturmayı nasip etsin...
    bence eşinin üzeine gitme eğer ailesi hiç yapmasaydı o daha kötü olacaktı bu defa hepsi size kalacaktı bardağa dolu tarafında bak bide......
    :nazar:

10. 6 Şubat 2009
  11. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bence haline şükret. İki erkeğe alınıp sadece kıza alınmasaydı o da haksızlık olmaz mıydı sence?İnsanlar güçleri yettiğince bütün evlatlarına destek olmuşlar işte. Bu insanlar size bu kadar yardım ederken senin ailen ne yapıyor peki?

12. 6 Şubat 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben aslina bakarsan ortada bir haksizlik göremiyorum....onlarin evide size kalacakmis yani her evladina birer ev düsünmüsler ...He belki onlar yeni evlerde oturuyor siz eski evi alacksiniz diye düsünüyorsan hakli olabilirsin lakin yinede sükür et be güzelim, böyle ince ince evladinin gelecegini düsünmeyen ne kadar cok aileler var biliyormusun...:nazar:

Ayrica senin esinle beraber yaptigin emek verdigin sana herzaman daha tatli gelecektir kanimca...Kendim yaptim diyebileceksin...hem elinden geldigi kadar yine yardimci olmuslar bunada sükür öyle degilmi?a.s

14. 6 Şubat 2009
  15. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153

16. 6 Şubat 2009
  17. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Gülsüm Sultancım diğer arkadaşların görüşelrine de önem veriyorum tabi ki ama seni uzun süredir siteden tanıdığım ve yazılarını okuduğum için fikrin benim için önemli.Teşekkür ederim.Benim sorun yaptığım eşime alınana evin ablasına verilmiş olması.700 tl kira ödüyoruz zaten.Neden bir tek biz sıkıntı çekiyoruz buna hırslanıyorum.Ve evler çok lüks.Şimdinin 200 300 milyarlık evleri.Alırken tek dairenin fiyatına 2 daire alabiliyorlarmış ama 2 oğlanlara diye almışlar.Yani isteseler 3 çocuğa da ayrı alabilirlermiş.O evlerde kesinlikle ama kesinlikle gözüm yok.Görümcemi de severim.eşim de borcu nasıl ödiycem diye düşünüp duruyor.

18. 6 Şubat 2009
  19. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    yani canım sizden önce ablası evlendiyse kızlarının ihtiyaçları varsa ona vermelerinde ben bi yanlışlık görmüyorum
    sizede yardım etmişler etmemiş değillerki öldükten sonra bu evde sizin olsun demişler ne güzel ev eski olabilir ama ev sonuçta oturmazsın satarsın veya kiraya verirsiniz
    onların bir evi olur sizin iki eviniz olur
    yada olmadı artık son çare söyleyeceksiniz durumumuz bu diye allah kolaylık versin

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.