Evcil Hayvan Beslediğim İçin Evden Çıkarılabilir miyim?

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve XOXzgxuxrCe tarafından 13 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : XOXzgxuxrCe
  1. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar yardımcı olur musunuz lütfen. Evimde 2 kedim var , eve girerken kedilerimizin olduğunu belirttik ve sakıncası olmadığı söylenince evi kiraladık.
    Ekimde bir yılımız dolacak ama bir ay önce evden kediler yüzünden ayrılmamız gerektiği söylendi.
    Ev sahibimiz bizden memnun aslında , kiramızı gününden önce veriyoruz. Evimiz sessiz sakin bir ev, üstelik tek bir çivi bile çakmayız zarar vermemek için.
    Kendi halimizde yaşayıp gidiyoruz yani.
    Bize söylenen evi bu ay boşaltmamız gerektiği, kontratımız yok nedense ev sahibimiz yaparız dedi ama yapmadı. Sadece biz doğal gaz alırken formalite icabı yaptık. Ev sahibimizin imzası yok.
    Neyse şimdi benim kedilerim yüzünden evden çıkarılmam mümkün mü?
    Mahkemeye verebilir miyim ? Ne kadar sürede sonuçlanır?
    Mahkemeye verebilirler mi? Kazanma ihtimalleri var mı?
    Kediler sessiz sedasız hayvanlardır biliyorsunuz :)

2. 13 Temmuz 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Bizim apartmanda köpek besleyen 3 komşu var..
    Apartman toplantısında genel karar aldık "izin veriyoruz" diyerek her mülk sahibi imza attı..
    Bildiğim kadarı ile kedi için de aynı kararı aldırırsanız sorun olmuyor. Ama eğer komşular razı olmazsa uygun değildir diye geçiyor...
    Ben bu kadar biliyorum,uzmanlar gelince daha yeterli,kapsamlı ve gerçek yorumlar yazar sanırım..gamyoncuiremsu

4. 13 Temmuz 2008
  5. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Yahu kime ne çıldıracam ya.

Hayır kocaman bir köpek beslersin evde devamlı havlar tamam şikayet et(Ki ona da karşıyım ama neyse)

Ama kedi bahane edilir mi yahu sesleri bile çıkmaz, nasıl insan bunlar ya.

Bence kediyi bahane etmiş sizi evden çıkarmak için.

6. 13 Temmuz 2008
  7. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    İşte benim merak ettiğim de mahkemeye versem ki sinirleniyorum öyle bir şey yapabilirim :) acaba kazanabilir miyim?
    Ya da bunlar kedileri bahane ediyorlarsa mahkemelik olursak kazanabilirler mi?
    Çünkü başka hiç bir neden yok yerimseniben
    Bir de öyle insanlarla muhatabım ki bana kirayı ve anahtarı aşağıdaki markete bırakırsınız diyor :roflol::roflol:
    Yahu ben kiramı verip öyle oturuyorum oturmadığım, ayın kirasını neden vereyim üstelik içerde 850 ytl depozitom var:)Evde en küçük bir çivi bile çakmadım boyayı kendim yaptım boyasız teslim aldım.
    Üst kattaki kiracıya depozitosunu vermemişler, o yüzden 2 ay oturmayı düşünüyorum ama işte ya huzursuzluk çıkarırlarsa diye de düşünüyorum bir yandan.

8. 13 Temmuz 2008
  9. yexsximg

yexsximg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım siz 850 ytl yi verirken karşılığında imza almışmıydınız imza aldınız inşallah bu bir belge olur hiç değilse canım amcam avukat bana ne sormak istersen sor ben ondan alırım cevabınıa.s ayrıca bence bırak mahkemeye versin bu sana zaman kazandırır kimde görülmüş bir ayda evden çıkarttmak:eek:klava: mahkeme devam ederkende siz ev bulursunuz bu arada kontratta yapmamış bu onun aleyhine bence Şenizçok öptüm

10. 14 Temmuz 2008
  11. XOXzgxuxrCe

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Kontrat yapalım dedim kiralarken, yaparız bir ara dedi.Kirayı da depozitoyu da elden verdik. Sonra da öyle kaldı görüşmedik. Kirayı da altta oturan annesine verdik hep.
    Yani belgem yok elimde.
    Şikayet etmelerini gerektiren bir şey yok, kedilerin onlara bir zararı yok, evimde kavga yok döğüş yok, sessiz sedasız oturuyoruz.
    Neyi bahane edip imza toplanabilir ki :)
    Kontrat yoksa ve bunu vergi kaçırmak için yaptıysa o zaman mahkemeye veremez zaten öyle mi ?
    Öyleyse tek düşünmem gereken, ekimin 14 üne kadar bizi huzursuz edip etmeyecekleri sanırım.

12. 14 Temmuz 2008
  13. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Özgürcem , apartman yönetim planında hayvan beslenmeyeceğine dair bir madde var mı ? Bu da önemli .Bizim sitede hayvan beslenemez diye bir madde var ama kedisi ,köpeği olan insan çok .Bu nedenle rahatım .Yöneticiye kalsa minicik felçli bir köpeğin bile tekerlekli arabası ile çimlerde gezmesinden rahatsız .Sevgisiz insanlar ne olacak :kızgın:.Minicik bir hayvanın başını okşayıp o sıcaklığı alamadıktan sonra ne desek boş .:1hug:

14. 14 Temmuz 2008
  15. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Allah allah kedilerin onlara ne zararı varki, hadi köpek olsa havlıyor gecenin bir yarısı dicem ama kedi bu..Bir söz bile var, "kedi gibi sessiz"

16. 15 Temmuz 2008
  17. olimpos

olimpos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mahkemelere ev hayvanlarının tahliyesi için açılan davalarda adeta standarta dönüşmüş olan uygulama , tapudan apartman yönetim planının getirtilerek orada yasak hüküm olup olmasına göre değişmektedir. Apartmanda bulunan tüm kat malikleri toplanıp hayvandan şikayet etmediklerini yazılı olarak beyan etseler ya da tanık olarak ifade verseler bile yıllar önce tapuya bir şekilde dercedilmiş apartman yönetim planının bu yasağını aşamamaktadırlar. Bir diğer değişle , apartman ya da site yönetim planında kimi durumlarda “kedi köpek tavuk keçi vs gibi hayvan beslenemez” ibarelerinin bulunması mahkemelerin bu kadar kolay tahliyeye karar vermelerine neden olmaktadır. AMA BURADA TAHLİYE EDİLEN SİZ DEĞİL HAYVANLAR !

18. 15 Temmuz 2008
  19. Joy

Joy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    113
    bu insanları anlamıyorum ben arkadaşım.neden çoğu kimsede hayvan sevgisi yok..bizimde köpeğimizden rahatsız komşularımız.üstelikte aynı apartmanda olanlar değil yan binada oturanlar.tamam geceleri bazen havlıyor çatıda besliyoruz ve kapalı bir alan, biz bile zor duyuyoruz sesini onlar nasıl rahatsız oluyo anlamadım ya neyse...