Evcil Hayvanlarınızla tanışmanız nasıl oldu?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve pisicik_26 tarafından 14 Şubat 2009 başlatılmıştır.

14 Şubat 2009
    Konu Sahibi : pisicik_26
  1. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    mrb hayvanlarla ilk nasıl tanıştınız hatırlıyormusunuz yoksa saçmamı oldu? annemin bir kedisi varmış ve ben doğduğumda beşimin yanında yatar annemden başka kimseyi yaklaştırmazmış beşiğe..ve ben kendimi bildim bileli kedi besliyorum hayvanları çok seviyorum ama kedilere karşı bi bağımlılığım var 3 gün kedi sevmesem doyurmasam kendimi üzgün mutsuzz hissediyorum..
    şuan 36 haftalık hamileyim eşimden dolayı evde 30 tane kanarya var bu yüzden sokak kedilerine ve annemdeki kedilere saldırıyorum görünce :) peki siz ilk nasıl tanıştınız hayvanlarla paylaşmak istermisiniz?

2. 14 Şubat 2009
  3. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Hayvanlarla ilk dayımın çiftliğinde tanıştım sanırım.Bir sürü köpeği,kuşu,bıldırcını,keçisi vardı.Hep oynardım onlarla.
    Hatta dayım bir keresinde yumurtayı ışığa tutmuştu ,civcivin yumurtadan çıkışını bile küçükken canlı yayın olarak izlemiştima.s

Karınca yuvalarının üzerine gölgelik yerler yapardı öyle ilginç bir adamkaydirigubbakcemile3

Kendi aşkımla(Makbule oluyor adı,çirkin maymun) randevu üzerine tanıştık.

Veterinere kedi almak için gittik ama bir baktım maymun gibi bir şey.Nasıl da utangaçtı ilk geldiği günlerde.Ama şimdi maşallah evde birşey yapmadan kendisine danışıyoruz öyle bir otoritesi var hanımağa olduşakkıdı

Makbule'den önce,kuşum,tavşanım,kaplumbağam,hamsterım,akvaryumum ve sincabım oldu.Veterinere götürdüğümde artık normal hayvanlar besleseniz demişti
    adamcağız:nazar:

4. 15 Şubat 2009
  5. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bilmem ki annemin karnında diyim bari çünkü hangi bir hikayeyi anlatayım sayfalar yetmez evimde maymun bile beslemiş biri olarak

6. 15 Şubat 2009
  7. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

çok güzel bir deneyim bence...o utangaç şimdi evde terör estiriyor yani ama herşeyleri güzel be..

8. 15 Şubat 2009
  9. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ben çok istemiştim maymun beslemeyi ama evde kedilerim çok olduğu için anlaşamazlar demişti veteriner..çok yaramaz oluyorlarmış canı ne isterse onu yapar sana inat mutfaktaki bardakları atar kırar bile diyordu :)
    hoş annemdeki patişim oraya gidince onunla çok ilgilenmezsem mutfafta tezgahın üzerine çıkıp ne varsa aşağı atıyor ama öyle tatlı bakıyorki sonra kızmaya bile kıyamıyorum

10. 20 Şubat 2009
  11. FirstLady

FirstLady ÇiLeK Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    ben ilk kedimle yani tekirle 4-5 yaşlarında tanıştım. evimizin neşesiydi. sonra birden yok oldu. evimiz bahçeli olduğu için, dolaşmasına babacığım izin veriyordu. babamın omuzundan inmezdi. kürküm o benim derdi. en çok babam üzülmüştü kaybolduğuna. günlerce aramıştı.
    daha sonra babam evde pek çok balık, kanarya, kedi ve tavşan beslemişti. ben babam sayesinde hayvanlarla tanıştım. hatta tavuk ve köpeğimiz bile vardı.
    şimdi evler apartman. evlerimizde sınırlı hayvan besliyebiliyoruz. benim son kedimle kızım sayesinde tanıştım. çok minik bişeydi. benim avcuma sığıyordu. bakışlarına aşık oldum. kocaman kulakçıkları vardı. tavşanım diye seviyordum. şimdi kulakçıkları küçüldü. hala öyle masum bakıyor ki anlatamam. onu çok seviyorum. şimdi o benim son aşkım.

12. 20 Şubat 2009
  13. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

zaten o bakışları yokmu insanın içini eritiyo..geçenlerde üsk deniz kenarına gittik eşimle ve yiyecek bişeyler aldık tam yiyecekken yemyeşil gözleri olan bi kedi arabanın yanında durdu gözlerini bana dikti ne mümkün onu yemek içim gitti hemen ona yedirdim ama benim karnım doydu sanki açlığım o an geçti gitti..
    arabaya aldık kucağımda uyudu biraz eşimde kaloriferi açtı o buz gibi kulakları patileri burnu sıcacık olmuştu karnı doydu vede uyudu sonra gitmek zorunda kaldık ve arabadan indirip gitmem lazım insanlara dikkat et yine gelicem dedim döndü yüzüme baktı bir kere kısık şekilde miyavladı ve koşarak gitti aklım hala onda kaldı okadar çok etkilendimki anlatamam...ilk fırsatta yine gidicem...

14. 12 Kasım 2010
  15. kurabik

kurabik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    sanırım ilk kuşum canım oldu, daha sonra köpeğim topitop, daha sonra sırayla cankuş, fındık kuşum. 72 tane kardeşimin beslediği balık sülalesi :) bi kanarya ..... ankaralı gonzales hamster, köpekim maya :) şu an evde 2 kaplumbikimiz var... bi ara pamukum vardı yani tavşanım :) ama alerjik oldum he he öle olmasaydım şu an küçük bi çiftliğim olurdu sanırım.... hayvanları çok seviyorum....

16. 16 Aralık 2010
  17. kedicikcns

kedicikcns Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    519
    Ödül Puanları:
    113
    anneannemlerin kedileri vardı ben küçükken. uzun yıllar da oldu.okula başlayana kadar sık sık onlarda kalıyodum annem çalıştığı için.ilk orda başladı hayvan sevgisi.sokakta gördüğüm her hayvana sevgi duymaya başladım ve sonra kendi evimizde muhabbet kuşu,balık,su kaplumbağası,kanarya,kedilerimiz ve köpeğimiz oldu.köpeğimizi 2 aylıkken almıştık malesef 3 ay önce vefat etti 15 yaşında.şimdi de köpeklerimiz var.hayvansız hayat düşünemiyorum.çünkü hayatımda her zaman yeri olmuştur :KK16:

18. 24 Aralık 2010
  19. Aleyna8

Aleyna8 pamuğum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :nazar::nazar::nazar:sütten yeni kesilmişken geldi evime,minicikti ortada koşturup duruyordu saatlerce izlemiştim eve geldiği gün kendi kendine oynarken koştururken...1 ay sonra benim ihmalkarlığım yüzünden 5.kattan düşmüş sabah,uyandığımda yoktu o duyguyu anlatamam ya delirdim resmen,ayakkabılarımı bile girmeden sokağa koştum bir baktımki yavrum apartmanın dibinde kirlenmiş öylece bekliyor sanki dersinki işe gidecek otobüs bekliyor,,caddeye bakan camdan düşmüş bir haylide gezmişki tüyleri çalı ot içindeydi yan tarafımız arsa çünkü yeşillik dolu..allahıma şükürler olsunki çalınmadı ve sağlığı yerindeydi...bebek olduğu için düştüğü zaman haliyle poposuna 5 iğne yedi 1 haftada,, bana nasıl kızmıştır kimbilir....ne denir nasıl anlatılır bilmiyorum o benim nefesim canım bitanem herşeyim....şimdi 1.5 yaşında dünyalar güzeli bir prenses oldu:nazar::nazar::nazar:büyüdüde eş istemeye bile başladı annem benim...