evde bebeği ile yalnız olan anneler bakın lütfen

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve kubra_suden tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

11 Şubat 2009
    Konu Sahibi : kubra_suden
  1. kubra_suden

kubra_suden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar ben evde kızımla yalnızım ve genelde akşam yemeği hazırlayamıyorum geçiştiriyoruz işte.siz hergün ne yapıyosunuz bide hergün hergün yapacak yemek bulamıyorum eşim sebze yemiyo,ben gaz yapan şeyleri yemiyorum geriye kırmızı ve beyaz et çorba makarna kalıyo siz neler yapıyonuz ya bi akşam yemeği hazırlayıp eşimi bekleyemiyorum diye iyice morallerim bozulmaya başladı.hatta layınvalide ile oturanlara özendim bile en azından iki kişi diye zaten bende 23 martta iş başı yapıcam en azından o zamana kadar eşim eve gelince hazır yemek bulsun diyorum ama hazırlayamayınca çok morallerim bozuluyo.
    bi de eşlerinize kahvaltı hazırlayabiliyomusunuz.ben hergün hazırlıyodum 2 gündür kızım tam o saatlerde uyanıyo hazırlayamadım o yüzden de çok üzüldüm.hatta geceden hazırlasam mı diye düşündüm siz neler yapıyonuz yoksa ben kocacığımı çok mu fazla düşünüyorum.
    son bişey gün boyunca neler yiyosunuz kendinize na hazırlıyosunuz?pıratik, gaz yapmayan hazırlayabileceğim bişey varmı?
    beni bilgilendirirseniz sevinicem mesela bu akşam ne yapayım diye sabahtan kara kara düşünmeye başladım.dün akşam lahmacun söyledik of ya yemekle kafayı yıcem bana akıl verin şimdiden mersi

2. 11 Şubat 2009
  3. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben de bebeğimle yalnızım. Aynı sorunları ben de yaşıyorum zaman zaman hatta bazen kendime bi öğlen yemeği bile hazırlayamayıp o gün akşama kadar meyveyle idare ettiğim çok gün oluyor. Bizde genelde yemekleri akşam eşim işten eve gelince kendi hazırlıyor. Onun yaptığı da senin bahsettiğin gibi hazır çorba-kırmızı ya da beyaz et ve makarma oluyor. Ara sıra fırsat bulabilirsem ben bişeyler yapmaya çalışıyorum. Mesela bugün havuç çorbası ile etli dolma yapmayı planlıyorum.

Bu arada süper fresh dondurulmuş sebzeler çok pratik oluyor. Mesela dondurulmuş bezelye, bamya, ıspanak, fasulye buzdolabımda mutlaka oluyor. Onların içinde domatesi falan da oluyor genelde. Yağparken sadece soğanı eti koyup pişirmek kalıyor geriye. Dar zamanlarda ancak öyle sebze yapabiliyorum. Bu arada dondurulmuş doğranmış soğanları da çok tavsiye ederim çok pratik.

Eşime kahvaltıyı ise doğumdan beri sadece hsonları hazırlayabiliyorum. Hafta arası kendi bişeyler yiyip çıkıyor ya da işyerinde simit poğaça ile geçiştiriyor...

Hepimizin durumu benzer neredeyse, çok üzülüp de dert etme canım. Kendi başımıza hem bebek büyütüp hem çamaşırı, bulaşığı, ütüsü, temizliğiyle uğraşıyoruz. Bırak yemek işlerini de biraz eşin üstlensin...

4. 11 Şubat 2009
  5. EU3

EU3 Guest

biz genelde kayınvalideme gidyoruz yemek için ama evdede oğlumu koltuğuna koyup mutfağa yanıma alıp yemeğimi yapıyorum melela dün ıspanaklı tavuk sarma, patates püresi, pilav salata yaptımki dün oğlum çok huysuzdu, bugünde başemelli karnıbahar, makarna ve bir çorba yapıcam,

gündüz ise kendime genelde salatalar yada börek vs. yapıyorum, bugün kısır yapacaktım ama yeşillik kalmamış evde
    bu arda kahvaltı hazırlamıyorum sadece haftasonları, önümüzdeki hafta bende çalışmaya başlayacam birlikte yaparız, sende üzülme bence simit poaça yesin ne olacak

bazende hiçbirşey yapamadığımda oluyor o zamanda eşim gelimce yapıyoruz bişiiler

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Şubat 2009
  6. 11 Şubat 2009
  7. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    ya bence çok dert edilecek bişey değil gibime geldi..yani ne bileyim ben mi rahatım biraz acaba..ben kızımı koltuğuna koyuyorum mutfakta güle oynaya yemek yapıyorum..tamam bazen bende ne yapsam diye düşünüyorum bulamayınca netten bakıyorum evde de olan malzemelerle yapıyorum bişeyler ..gaz sorununu hiç düşünmüyorum herşeyi yapıyorum herşeyi yiyorum..gün içinde eşimi arıyorum ne yemek istersin diye soruyorum ..böyle geçiyo zamanımız..

8. 11 Şubat 2009
  9. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende hep yalnızım yemeğimi kızım uyurken yapıyorum uyanıksada koltuğuna koyup onuda alıyorum mutfağa,yaptığım yemek genelde 2günde bitiyo o yüzden 2 günde 1 yemek yapıyorum dün mercimek çorbası,pilav bide tavuk köftesi yapmıştım,bugün zeytinyağlı barbunya yapıcam onların yanına yazdan buzluğa atmıştım. közlenmiş patlıcanım biberim falan oluyo onları dondurucudan çıkarıp yoğurtlıyorum arada. yazdan hazırladığın şeyler varsa dondurucunda onlardan yapabilirsn cnm.gündüzleri kendime çorba salata filan yapıyorum.eşime kahvaltı hazırlayamıyorum valla kusura bakmasın h.sonları o bana hazırlıyo:KK70:

10. 11 Şubat 2009
  11. XSXEKERXIXM

XSXEKERXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı beni anlatmışın bende kızımla yanlızım dogumdan beri yemek yapamıyorum kahvaltı zor yapıyorum eşime kahvaltı yapmayı sevmez evlendigimiz günden beri bu böyle bende bi ara kaynanamn yanına tasınsam mı diye düşündüm ama vazgeçtim allahtan canım kocişim çoook anlayışlı bizde dün dürüm söyledik ondan önceki gün makarna bugun ne olucak bilmiyorum allahtan sütüm var su anda canım ne istiyo biliyomusunuz pilav etlı kurufasülye çok özledim ya n zamn düzene gircez bende merak ediyorum bilen varsa söylesin.-tatlicadiarzu-kafamçokkarıştı

12. 11 Şubat 2009
  13. XSXEKERXIXM

XSXEKERXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gaz sorununu düşünmüyorum yazmışsın gaz yapan şeyleri yiyomusun bebeginin gazı olmuyomu???

14. 11 Şubat 2009
  15. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kübra çok dert etme bence. Kızın gündüz uyumuyorsa ya da tüm vaktini onunla geçirmek istiyorsan yemek yapamazsın eşin de bu durumu anlar heralde. Ben kızım uyurken yapıyorum yemeği genellikle. Artık gaz olayımız kalmadığı için de her şeyi yapıyorum. Akşam yemeğinde mutlaka salata olsun diyorum çünkü kendimi sağlıklı hissediyorum o zaman :) Sebze yemeği yapıyorum haftanın en az 3 günü. Fırındaki şeyler de beni kurtarıyor. Mesela fırın trorbasının içine tüm sebzeleri ve tavuk at kendi kendine leziz bir yemek olsun. Hem de pratik ben çok kullanıyorum fırın torbasını. Onun dışında öğlen akşamdan kalan ya da o akşam için yaptığım çorbadan yiyorum süt olsun öğün atlamayayım diye ama meyveyle ya da bisküvilerle geçiştirdiğim de oluyor. Tabii yemek yapma işi bir gün alıyor araya giren bir sürü şeyle. Mesela dün 4 de başladığım salata 6 da bitti :)) Bebeğin uyuyunca ya da onunla beraber mutfakta bir şeyler yapabilirsin bence. Ama süt verdiğimiz için sebzelere ağırlık ver derim.

16. 11 Şubat 2009
  17. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de bulgur, nohut, kuru fasulye, süt içip yiyorum Allah'a şükür gaz sorunumuz olmuyor ama ben en başından beri pek kısmadım gaz yapan şeyleri. Bebişim de alıştı artık heralde.

18. 11 Şubat 2009
  19. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende yalnızım aksama kadar. ve maalesef öğün atladığım cok oluyor :S tek basıma yemek yemeyı hıc sevmıyorum. abur cuburla gecistiriyorum. sanırım en saglıklı ögünüm aksam yemeği çünkü mutlaka sebze pişiriyorum yada beyaz et. esıme kahvaltı hazırlayamıyorum cunku uyuyo oluyorum o saatte :). haftasonları ancak. bazen hıc yemek yapamadıgım veya canımın ıstemedıgıde oluyor o zaman kahvaltılık vs ıdare edıyoruz. gaz yapan yıyeceklere bende dıkkat etmıyorum artık. cok sukur azaldı gaz problemımız.ama cabuk yemek dıyorsan en guzel en cabuk ve en yararlısı makarna. yanınada ton balıklı salata off :)