evde doğuuuummm

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve mslmn tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Mart 2010
    Konu Sahibi : mslmn
  1. mslmn

mslmn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    slm aranıza yeni katılanlardanım.bnde doğum öykümü paylaşmak istedim.burdakilerden biraz farklı çünkü evde doğum yaptım:) kısaca anlatmaya çalışıyım.annem emekli ebe hemşire.burdan da anlaşıldığına göre annem yaptırdı doğumumu.(diğer ablamları yaptırdığı gibi) 3 aylık ewliyken çok isteyerek hamile kaldım.3-4 haftalıkken bebeğimi kaybettim.bu olaydan 2 ay sonra tekrar hamile kaldım.hemde en yakın arkadaşımla beraber hamile klmıştık.haftalarımız bile aynıydı.büyük bir sabırla 34. haftaya geldik.ve annemde 34. haftamda doğumuma kadar yanımda kalmak için yanıma geldi. annem çalışma hayatında hastanelerin dışında yüzlerce kez ev doğumlarına gitmişti.ve ablamlarında doğumlarını annem ewde yaptırmıştı. bu yüzden ewde doğum yapmak bana itici gelmiyordu.aksine ewde doğum yapmayı nedense çok istiyordum...geldik 38.haftaya annnem arada bi alttan beni kontrol ediodu açılmam var mı die 1 parmak açılman var dedi. hafiftende sancılarım vardı.o gece çok sancılarım geldi burda bi özel hastaneeye gittik nst ye bağladılar sancıların başlamış dediler şimdi git sabah 8 de gel doğuma alırız dediler ama hastanede k iebeye çok sinir oldum.suratsız bişeydi annemi yanıma almıordu kimse giremez diodu.sonra sancılarım hafifleyince eve gittik tabi ben nasıl ağlıyorum. bn hastanede doğum yapmam die.o gün gündüz hiç sancılarım olmadı.saat 3 de bnmle birlikte hamile kalan arkadışımın haberi gelmişti sezeryanla doğum yapmıştı bana da heyecan bastı.anneme hadi anne bana da suni sancı tak sancılarımı başlatalım diodum sürekli.akşam saat 8 de tekrar sancılarım başladı.annem alttan muayene etti 2 parmak olmuştu açıklığım.saat akşam 10 da ablam annemi aradı ne kadar açıklığım olduğunu sordu annem 2 parmak dedi.ablam da dedi ki:sen bana 1 parmak açıklığım varken suni sancı takmıştın bu kızına kıyamıyorsun da heralde takmıyosun dedi. anneme gaz verdi:)bende bir an önce doğurmak istiyodum o sancıların nasıl bişi olduğunu merak ediodum. saat 22.30 da annem suni sancı taktı 23.00 sancılarım başladı.ahh anlatamam size o sancıları yaşan bilir ancak. rabbim doğum yapan ve yapacak olan bütün müslüman kardeşlerime yardım etsin.ve annem saat gece 2.50 de tamamen açıldığını söledi dünyalar bnm oldu.artık bndan sonra sancılarım azaldı sadece ıkınma hisii geliyordu.ve sonunda ıkına ıkına gece 3.20 gece kızım dünyaya geldi. annesinden çıkar çıkmaz gözlerini açtı etrafa bakınıyodu eşim hemen şükür secdesi yaptı aylarca beraber dua etmiştik allahım sen ne büyüksün ne güzel yaratmıştı..işte hanımlar böle rabbime hamd olsun hiç bir sorun yaşamadık.benimkisi ewde doğum yapmak cesaret işiydi.:teytey ( he bu arada şu anda kızım 7 aylık)

jelibon25 bunu beğendi.
  2. 5 Mart 2010
  3. SuRMeLi

SuRMeLi yiğitim cennetteki yavrum.. Pro Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    153
    iyi cesaret.. Gule gule buyutun cocugunuzu..

4. 5 Mart 2010
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    gozun aydın bebısın saglıklı buyusun

6. 5 Mart 2010
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    gerçekmisin ve ciddimisinakannehir

8. 5 Mart 2010
  9. mslmn

mslmn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çok saolun arkadaşlar evet çok ciddiyim

10. 5 Mart 2010
  11. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Ay ne güzel.Tamamen doğal süreci yaşamışsın.Keşke benimde öyle olsaydı.Ama ikiside sezeryan oldu.Bebeğinizi güle güle büyütün.Tebrik ederim.:nazar:

12. 5 Mart 2010
  13. beren2008

beren2008 2013 benim yılım olacak:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    vallahi büyük cesaret ya rabbim analı babalı büyütsün canım

14. 5 Mart 2010
  15. mslmn

mslmn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    gerçekten çok güzel.belki sizin 3. normal olurr inş....

16. 5 Mart 2010
  17. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Vay anasını..Evde doğum haa..Maşallah çok rahat bir doğum olmuş sonuç olarak..

Allah hayırlı uzun ömür versin..

18. 5 Mart 2010
  19. mslmn

mslmn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    amin cnm isteyene rabbim nasip etsin

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.