Evde ekonomik gulsuyu yapimi

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve selmaizmirli tarafından 24 Kasım 2007 başlatılmıştır.

24 Kasım 2007
    Konu Sahibi : selmaizmirli
  1. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Arkadaslar gul suyu zaten ekonomik bir urun diger tonik vs gibi hazir urunlere gore.Bende zaten yuzume tonik olarak once otaci nin gulsuyunu kullaniyordum.Simdi ise liseden bir arkadasimin tavsiyesiyle gul suyumu kendim yapip dahada ucuza getiriyorum :)

Tarif soyle: aktardan alacaginiz kuru gul yapraklarini cam bir siseye koydugunuz saf sunun icine koyun (tabi iyice yikayarak)Sonra agzini kapatip 2 gun acmadan buz dolabinda bekletin.2 gunun sonunca agzini acip kullanabilirsiniz :) Tabiki bol gul yapragi atmak gerekiyor yogun konsantrasyonlu bir gul suyu icin :)

2. 24 Kasım 2007
  3. Gelincik

Gelincik 1 çiçek 1 de böceğim Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    aaaa çok güzel bende kurutulmuş gül vardı işe yaramıyor diye bir ara atmayı bile düşünmüştüm bak ne güzel değerlendirilebilr çok teşk canım hemn deneyeceğim..

4. 24 Kasım 2007
  5. burcum2044

burcum2044 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bikere yapım dediim gülleri şişe içine doldurdum bikaç gün beklettim dışarda iğren bişi oldu güller küflendi su içinde bidahakine buz dolabında deniycemmm

6. 24 Kasım 2007
  7. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    evde gülsuyu var ne zamandır sürecem unutuyorum ya.Ama çok işe yradığını biliyorum daha önce kullanmıştım.Kızlar zaten ucuz bişey bi şişe epey gidiyor walla uğraşamam ben böle yapmakla :pp
    Ama yapanlara da sözüm yok yani yanlış anlamayın :KK66:

8. 18 Ekim 2010
  9. FeArLeS_gRiL

FeArLeS_gRiL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    cnm saf su derken cnm hazır sumu yoksaCADIARZU

10. 5 Mayıs 2011
  11. dindymene

dindymene Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben evde yapmayı daha uygun buluyorum, çünkü dışarıdan aldıklarımın içerisinde ne var bilmiyorum. belki de normal su içerisine sadece gül esansı koymuşlar, gül suyu diye normal su sürüyorum, bilmiyorum ki. güvenemiyorum ben. özellikle mesleğim icabı tıbbi aromatik bitkiler üretimi/işlemesi yapan kişilerle iç içe olduğum için aklımda hep şüphe kalıyor. şu an kullandığımı da Isparta'dan getirtiyorum.

ama saf su olayını çözemedim. demek istediğin şişe su mu ?