Evde hayvan besleme ile ilgili araştırma

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve BinbirRenk tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

16 Mart 2010
    Konu Sahibi : BinbirRenk
  1. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    İngiltere’de yapılan bir araştırma, evlerinde hayvan beslenen çocukların bağışıklık sisteminin daha güçlü olduğunu ve hastalık nedeniyle okula gitmeme oranlarının düşük çıktığını ortaya koydu.

Evde hayvan beslemenin en çok faydasının görüldüğü yaşların 5 ila 8 arası olduğunu da belirten uzmanlar, “ancak bütün yaşlardaki çocukların bunun büyük faydasını gördüğü ve hastalık nedeniyle devamsızlık yapmaktan kurtulduğu görülüyor” dedi.

Warwick Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya başkanlık eden Dr. June McNicholas, evinde hayvan beslenen çocukların beslenmeyenlere oranla her öğrenim yılında okula ortalama 18 gün daha fazla gidebildiğinin tespit edildiğini bildirdi.

Araştırma ayrıca, çocukların hayvanlarından edindikleri diğer bazı faydaları gözler önüne seriyor. Çocukların yüzde 30’u korktuğu zamanlar hayvanları sayesinde sakinleşirken, yüzde 28’i de aile üyeleriyle anlaşmazlıklarından sonra besledikleri hayvanın şefkatine sığınıyor.
    (Alıntı)

2. 16 Mart 2010
  3. Blackberry

Blackberry Allahım sen bizi koru Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sakınan göze çöp batarmış zaten. Benim çevremdeki çocuklar kaloriferli evlerde sıcacık oturur yedikleri önlerinde yemedikleri ardında ama hep hastadırlar. Ama Çadırlarda yaşayan Romanların çocuklarına baktığında ayağı çıplak, üstü başı perişan ama yinede yanaklarından kan damlar :)))) Buda onun gibi birşey

4. 16 Mart 2010
  5. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Aynen öyle canım. Ben de çevremde çok gözlemledim. Hayvan bakılmayan evlerin çocukları hep hasta. Çocuğa bir kuş bile olsa baktırın hem sorumluluk alsın hem de bağışıklık kazansın diyorum.
    Çocuk mikrop kaparmış, evi kirletirmiş vs. bilinçsiz laflar.:1no2:
    Oysa aşıları, bakımı iyi olduktan sonra zararı değil, yararı olur. Bir anlasalar.benneyaptımki

6. 17 Mart 2010
  7. demlicay

demlicay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle haklısınız ama maalesef buna karşı çıkan kesimde oldukça fazla :KK43:(
    benim 5 yaşında bir oğlum ve iki kedim var evimde,
    hayvan sevgisi ile büyümeli bir çocuk ne olursa olsun kedi köpek dahi olmasada mutalaka bir kuş veya balık kesinlikle olmalı
    ayrıca kendi gözlemlerime dayanarak söylemek isterimki hayvan sevgisi ile büyümek ileriki yaşlarda insana merhamet,şefkat ve sorumluluk duygularını fazlasıyla katıyor

8. 17 Mart 2010
  9. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzel bir paylaşım olmuş..

10. 17 Mart 2010
  11. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Evet özellikle merhamet duygusu için çok önemli.a.s Bazen görüyorum çocuklar bir köpeği sevmek istiyorlar. Anneleri hemen sakın dokunma, pis o diye tepki veriyorlar.
    Böyle insanlarla nasıl doğa ve hayvan sevgisi olur artık sözde kalıyor.
    Onun için bizdeki sevgi sahibinin yanında görünce 'aa ne şeker' demekten ibaret kalıyor maalesef.:umursamaz:

12. 17 Mart 2010
  13. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Teşekkür ederim canımvereliniortak

14. 17 Mart 2010
  15. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bencede yani avrupa her evde var neredeyse ozaman adamlar hastalık icinde yuzuyor olurlardı..kim ne derse desin gelismis toplumlarda yasayan ve cagdas insanlar evinde hayvan besliyor..digerleride hayvanlarla kavga ediyorlar:)

16. 17 Mart 2010
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    gelişmiş avrupa ülkeleri hep hayvan besliyor. çocuklar köpeklerle çok güzel arkadaslık ediyor. onu gezdiriyor mamasını suyunu koyuyor. bilinçleniyor. sorumluluık duygusu artıyor.

evimde iki köpeğim var birini de annemde bıraktım. yeni evliyim herkes bebek yapınca köpekleri atarsın diyor. deli oluyorum. bebek olursa köpeklerim bebeğe abla olucak. ki apartman da 4. katta oturuyoruz en sakin daire biziz.
    köpeklerimin sesi hiç çıkmaz. bizimle yatar kalkarlar. çok eğitimli uslu köpeklerdir. kimileri çocuğunu bile böyle terbiyeli eğitemiyor deli oluyorum!
    eve gelen misafiri köpek sevmiyor ve istemiyorsa kabul etmiyorum. kimse için kuçularımı kısıtlamam.
    yeğenlerim geliyor biri henüz 2 yaşında bayılıyor köpeklerime sıkıştırıyor onları öpüyor. hiç zarar vermez benim köpeklerim. yakın çevrem bilinçli uzaktan laf söyleyenlere deli oluyorum.

18. 18 Mart 2010
  19. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Gandhi'nin güzel bir sözü var 'Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi hayvanlara karşı davranışlarından anlaşılır' diye. gerçekten gelişmiş ülkeler kendini belli ediyor. Hayvanların ve doğanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeler.