Evde hazrladmz bakmlar

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve aysha tarafından 21 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2006
    Konu Sahibi : aysha
  1. aysha

aysha Guru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    288
    Slm arkadaşlar,
    Bu formulleri 1 aydır deniyorum cildim inanılmaz değişti herkese tavsiye ederim.

Siyah Üzüm Çekirdeği : Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı

Bağ dkusunu korur. cildin bütünlüğünü ve esnekliğinin korunmasını sağlar. Deriye hasar veren faktörlere karşı koruma sağlar. Cildin elastikiyetini sağlar. Ödem varis gibi problemleri azaltır. Kolestörolü düşürür. Kalp krizi riskini azaltır. En önemlisi KARA ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ E vitamininden 50 kat C vitaminiden 20 kat daha etkili bir antioksidandır.

Keten Tohumu: Sabah aç karnına 2 tatlı kaşığı

Omega 3 - Omega 6 ve Omega 9 yağ asitlerini bir arada bulunduran nadir bitkilerden. Kandaki kolestrol seviyesini düşürür. Kalp krizi ve damar tıkanması riskini azaltır. Sedef, Egzema gibi cilt problemlerinde tedaviye yardımcı olur(bende egzema var 'dı' kullanmaya başladığımdan beri sorunum yok oldu).adet öncesi sendrom belirtilerini hafifletilmesinede yönelik kullanılır. Kemikleri kuvetlendirir.
    HER BAYANIN 25 YAŞINDAN SONRA MUHAKKA OMEGA 3-6-9 KULLANMASI GEREKİR (özellikle menepoz öncesi ve sonrası)

Isırgan Otu Tohumu
    : Sabah aç karnına 1 çay kaşığı

Egzema ve egzemaya eşlik eden baş ağrılarıısırgan otu çayı ile iyileştirileilirler. Isırgan otu, böbrek ve mesane taşı oluşumuna karşı da kullanılabilir. Böbrek hastalıkları ve zorlu baş ağrıları genellikle bir arada görülürler. Egzemalar genellikle dahili bir nedene dayandıklarından, onları içerden, kan temizleyici bitkilerle iyleştirmek gerekebilir. Isırganotu, en başta gelen kan temizleyici ve aynı zamanda kan yaptırıcı bir bitkidir. Böylece, pankreas üzerinde de çok olumlu etkileri olduğu için, ısırganotu çayı ile kandaki şeker düzeyi düşürülebilir. İdrar yolları hastalıkları ve iltihapları, da bitki çayı ile iyileştirilebilirler. Aynı zamanda da dışkılama kolaylıkları sağladığından, bir ilkbahar kürü için özellikle önerilir. lkbaharda ve sonbaharda filizlendiğinde, onunla 4 haftalık bir çay kürü yapmak önemlidir. Sabahları aç karnına, kahvaltıdan yarım saat önce bir bardak ve gün boyunca 1-2 bardak çayı yudumlanarak içilebilir. Bu tür çay kürlerinden sonra kişi kendini anlatılamayacak kadar iyi hissedebilir. Ayrıca bu çayın lezzeti hiç de kötü değildir. Ama duyarlı kişiler, ona biraz papatya veya nane ekleyerek, lezzetini ve kokusunu değiştirebilirler.

Suyesili61 bunu beğendi.
  2. 20 Şubat 2007
  3. arnisa

arnisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu karışımların hepsini birdenmi sabahları içiyorsun

4. 23 Şubat 2007
  5. BenAysegUl

BenAysegUl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bunlari nasil iciyorsun? suya katipdami? yoksa öyle kasiklayipdami? ben bugün o üzüm cekirdeginin tozundan denim dedim. suya katipda ictim bütün midem bulandi. tadi berbatmis. :KK43:(((

6. 11 Mart 2007
  7. ECRXIXNA

ECRXIXNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ARKADAŞLAR HEPİMİZİN MALUM YA GÖZ ALTLARINDA KIRIŞIK YADA MORLUK MUTLAKA VARDIR.

BUNU ÖNLEMEK İÇİN KOZMETİK ÜRÜNLERENİ ÇOKÇA PARA YATIRMAYIN.BEN KULLANDIM MEMNUNKALDIM .

AKTARLARDA SATILAN BUĞDAY YAĞI MORLUK VE KIRIŞIKLIKLARA ÇOK İYİ GELİYOR.:1yes2: :1yes2: :1yes2:

AKŞAMLARI PARMAK UCUNUZLA MASAJ YAPARAK SÜRÜN.KULANDIKTAN SONRA DEĞİŞİKLİĞİ FARKEDECESİNİZ...

GÜZEL GÜNLER...:içelim: :içelim: :içelim:

Bende 3 Günde Farketti.göz Altlarim Artik Okadar Güzel Geliyorki Tavsiye Ederim Inanin.içine Birazcikta Hint Yaği Katin Etkisi Dahada Artacak.emin Olun Masaj Yapmayi Unutmayin Ufak Dokunuşlar Halinde Ama...

Bide Unutmadan Belirteyim Buğday Yaği Içinde çokça Vitamini Varmiş Ve Cildi Besliyormuş.aldiğim Aktar Tavsiye Etti Hakikaten Yumaşik Yapiyor...sonuçta Doğal Bi Yağ...

Suyesili61 bunu beğendi.
  8. 18 Mart 2007
  9. hexe

hexe Guest

selam kizlar tam benim konum buyday yagini ben de kullaniyom kayisi yagida cok iyi kirisikliklar icin ama size tavsiyem yatmadan iki saat önce sürün tam emmesi icin cildin yüzünüze sürerken asagidan yukari parmaklarinizla masaj yapin yer cekimin den etkilendigi icin yukari yukari sürün yaglari yada kremleri
    birde ben bir limonu suyunu cikartip maden suyuya karistirip buz kalibina koyuyorum buzluga atip her gün kaktigim da yüzümde gezdiriyorum cildi toparliyo ayrica göz altlarinizda morluk varsa yada sisme patates veya kivi koyun kivinin icini yeyin kabuklarini göz altlarina koyun patatesi yemeyin ama cig güzel degil :1yes2: :1yes2:

10. 29 Mart 2007
  11. Shiilla

Shiilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yüz için nemlendirici maske
    Malzemeler: Yumurta sarısı + süt
    Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra, sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
    Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.
    Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

* Siyah noktaların sonu geliyor
    Malzemeler: limon suyu + yoğurt
    Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.
    Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
    Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

* Sivilceler için karnı bahar
    Malzemeler: Karnı bahar + Zeytinyağı
    Hazırlanışı: Sekiz adet karnı bahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.
    Ne işe yarıyor: Karnı bahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.
    Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir yada iki kez.

* Kırışıklara karşı maske
    Malzemeler: Kaymak + Elma
    Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
    Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.
    Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

* Yağlı ciltler için
    Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
    Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.
    Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.
    Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre on-on beş günde bir tekrarlayabilirsiniz.

12. 6 Nisan 2007
  13. EU1

EU1 Guest

Hassas olduğu için cildenin temizliğini badem yağı ile yapan seksi yıldız, ilginç bir yöntemle cildini beyazlatıyor. Pirinci haşlandığı suyu soğuduktan sonra yüzüne süren ve kuruduktan sonra silen Claudia, böylece cildini sıkılaştırıyor. Musluk suyu ile cildini yıkamayan Schiffer, bunun için ya yağmur ya da arı suyu tercih ediyor. Melisa bitkisinin mucizesinden faydalanan güzel yıldız, melisayı demlendirip, ya kompres ya da buğu banyosu olarak uyguluyor. Bu yöntem, güzel yıldızın cildinin tazelenmesini ve yaşlanmamasını sağlıyor.

Bence denemekte yarar var:)

14. 11 Nisan 2007
  15. ayçin

ayçin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben innovanın maskesini toniğini ve göz çevresi kremini kullanıyorum üçüde çok güzel ürünler ve kesinlikle cildim oldukça canlandı tavsiye ederim nemlendiricim farklı eğer cildin kuruysa ismini veririm.

16. 23 Nisan 2007
  17. kamelya

kamelya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar 1 haftadır bugday yağını kullanıyorum cildime cok iyi geldi benim cildim karma üstelik sivilce izlerimide yavaş yavaş gecirdigini görüyorum yalnız kullanmak isteyenlere tavsiyem ben pamuga döküp ıslatıyorum direk sürmüyorum ve akşam yatarken kullanmanızı tavsiye ederim

18. 24 Nisan 2007
  19. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben de kayısı yağı kullandım ve hiç memnun kalmadım.aslında çok hassas bir sildim var belkide o yüzden iyi gelmemiştir..ben bu tür yağları genelde cildime sürmeyi çekiniyorum..söylediğim gibi çok hassas bir cilde sahibim.fakat hiç sivilcem yok ...şuana kadar herhangi bir krem düzenli olarak kullanmadım...yanlız size tavsiyem arkadaşlar bol bol maydonoz yiyin..cilde mükemmel bir canlılık ve parlaklık sağlıyot.cilt için yanlızca kremlere ve maskelere gerek yok..doğal yollarla ve biraz sabırlada harikalar yaratabilirsiniz..bu biraz zaman alabilir belki ama faydasını göreceğinize eminim...birde herakşam yatmadan önce 1 kase yoğurt yiyin..düzenli olarak yediğiniz takdirde faydasını göreceğinize eminim..günde 2 litre su içmeyi ihmal etmeyin....ve soğan suyu...akşam kaynattığınız suyun içine yarım hatta çeğrek soğanı atın her sabah aç karnında bir bardak için..düzenli olarak yaptığınız takdirde faydasını göreceksiniz...soğan yanlız cilde değil vücüttaki tüm hastalıklarda iyi gelir..umarım bu önerilerimin sizlere faydası olur arkadaşlar