Evde Manikür Nasıl Yapılır???

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Eller İçin Öneriler' forumundadır ve marsel tarafından 1 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : marsel
  1. marsel

marsel Guest

Siz de benim gibi kuaförlerdeki temizliğe çok güvenmiyorsanız artık manikürünüzü evde yapabilirsiniz. Zaten çoğu kez evde televizyonun karşısında yapmak daha çok hoşuma gidiyor. Böylelikle hem vakitten de tasarruf etmiş oluyorum :). Bir kere eliniz alıştıktan sonra çok pratikleşiyorsunuz. İşte evde manikür yapmanın yolları ve püf noktaları:

Gerekli Malzemeler:
    · Kâğıt törpü (Metal törpü tırnaklara zararlıymış)
    · İçine elinizi sokabileceğiniz ağzı geniş bir kâse
    · Et makası
    · Kâğıt havlu
    · Aseton
    · Oje
    · Kolonya

Bu aletleri temin ettikten sonra manikürümüze başlayabiliriz:

1. Öncelikle eğer tırnaklarınızda oje varsa asetonlu pamukla tırnaklarınızı silin.
    2. Tırnaklarınızı törpüyle şekillendirin. Tırnaklarınızı zayıflatabileceğinden törpüyü kenarlarına sürmemeye dikkat edin. Verilecek en uygun şekil elinize yakışandır.
    3. Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi, kâseye koyduğunuz bulaşık deterjanlı/ sıvı sabunlu ılık suya batırın ve 5 dakika kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra, elinizi kurulayın ve yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Sonra, dikkatli bir biçimde et makasıyla tırnak etlerinizi temizleyin. Çok derine inmemeye dikkat etmelisiniz yoksa kanayabilirler. Aynı işlemi diğer elinize de uygulayın.
    4. Ellerinize ve tırnaklarınıza kolonya dökün ki mikroptan arınsınlar.
    5. Şimdi de tırnaklara renk verme zamanı. İstediğiniz bir ojeyi tırnaklarınıza sürün ve kurumaları için bekleyin. Eğer ojenin altına parlatıcı (cila) sürerseniz hem tırnaklarınız sararmaz hem de ojeniz daha uzun süre dayanır.
    6. Son aşama olarak da makasınızı kolonyayla temizleyin.

İşte bu kadar basit :)

2. 1 Ağustos 2008
  3. alex

alex Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben de sana aynen katılıyorum.
    ben de hep evde yaparım manikürümü ve de çok pratik oluyor ve de temiz.
    güzellik salonlarına pek güvenmiyorum da.kötükedihüso

4. 1 Ağustos 2008
  5. EU1

EU1 Guest

ben bugun bir manikür setti aldim cok guzel cok uygun basliklari falan var törpisi falan var pilli calisiyor tavsiye ederim ama ankaradan aladim uygunda fiyati

6. 4 Ağustos 2008
  7. MeDuSa

MeDuSa Guest

aslında manikür setim var
    ama sadece makasla oval şekilde kesiyorum törpü yapmak bazen zamanımı alıo ama herkes bayılıo tırnaklarıma
    çünkü tırnak yapım gül şeklinde deil lale sanırım bilenler vardır iki çeşitide :)
    bugün daha sordular manikürü kime yaptırdın die inanamıoplar sanırım tırnaklarımı seviorum

8. 4 Ağustos 2008
  9. dertlikxixz

dertlikxixz hoşgeldin :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    peki direk kolonya dökünce çok yakmıo mu:uhm:

10. 4 Ağustos 2008
  11. dxuxnya_gxuxzeli

dxuxnya_gxuxzeli Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede yakar demi yani

12. 4 Ağustos 2008
  13. Zeca

Zeca Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tırnak etlerini keserken kanatmazsanız yakmaz. Kanayan yer olduysa yakabilir.

14. 4 Ağustos 2008
  15. sudish

sudish Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    genelde bende evde yaparım manikürümü dışarda yaptırcaksamda kendi setimi götürüyorum onla yaptırıyorum.. peki pedikürü napıosunuz kızlar?? ben sadece her banyo yaptığımda ponzo taşıyla ponzoluyorum topuklarımı tırnak etlerime dokunmuyorum ama pek de istediğim gibi olmuyolar:uhm:

16. 6 Ağustos 2008
  17. MeDuSa

MeDuSa Guest

hiç pedikür yapmıom cnm bilmiom valla hihoyyyt hihoyyyt

18. 6 Ağustos 2008
  19. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    manikürümü kendim yapıorum.. annem ben ilk okuldayken basladı bana yapmaya.. tırnaklarım törpülenir kelkan etler temizlenirdi... liseden beride kendim yapıorum.. kuaföre hayatta güvenemem.. bikere annemin tırnaklarını kırıp kanatmıslardı.. o zaman töbe ettim annemin yüzündeki iadeyi görünce..