Evde saç Bakım kürü..

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve ilgin_82 tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

3 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ilgin_82
  1. ilgin_82

ilgin_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar;

Benimde yaklaşık bir kaç ay öncesinde saçlarım boyadan yıpranışmış kötü bir haldeydi..öncesinde de saçımı parlak göstersin diye de sık boyatan biriyidim..saçlarım zaten ince telli,kuru,cansız,tiftik tiftikti..Birde çok dökülüyordu..Birde zor taranıyordu. yani..Şimdi 15 günde bir kendim bakım yapıyorum..

1-öncesinde aktardan saç dökülmesine karşı saç bakım yağı almıştım..içinde baya bir kaç tane yağ çeşidi var..jojoba,susam,badem,..vb Hepsini hatırlamıyorum..Şişe bittiği için atmışım..

2-Sarımsak yağı ( Bakım yağımda parfüm de oldugu için kokusunun kalması konusunda hiç sorun yaşamadım..)

3-yılan yağı

4-1 tane yumurta sarısı

5-Bir tatlı kaşığı elma sirkesi, ve Bir tatlı kaşığı zeytin yağı

6-Bepanthen,Vitabil C, Evigen birer ampul kırıyordum.

sonra hepsini saç diplerinden başlayarak bütün saçıma sürüp streç filmle sıkıca sarıp ısıtılmış havluyla 2 saat bekletiyorum..

Eskisine göre baya saçlarım canlandı..Bu arada bakım uzmanları saçların sadece dıştan tedavi olmayacağını günlükte vitamin almamızı öneriyorlar..Birde one a day vitamin alıyordum günde bir kere..şimdi 2 aydır kullanmıyorum gerçi..

saçlarım baya değişti..yumuşacık oluyor ve elektiklenmiyor..Buarada şampuanda önemli Ben John Frieda kullanıyorum..Birde avonun zeytin yağı bakımı var..Bakım günüm gelmeden bir hafta öncesinde de avon planet spa saç bakım maskesi uyuguluyorum..Tavsiye ederim..

şu sinemakiyi yeni duydum...Onuda demeyi düşnüyorum..zemuszemus hihoyyyt

2. 4 Nisan 2010
  3. simeron

simeron TATLIŞ'yla çok mutlu :)) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    o sözünü ettiğiniz yağ,mecitefendi saç bakım yağı olabilir mi?? CADIARZU içerik açısından tahminde bulunayım dedimde kendi bakımınızda çok güzelmiş fakat sinamekiyide şiddetle tavsiye ederim iyi bakımlar yerimseniben

4. 4 Nisan 2010
  5. ilgin_82

ilgin_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Simeron,

Evet..mecitefendi saç bakım yağı...Gayet memnunum..sinemakiyi de bu bakıma mı eklesem yoksa onu sadece hafta bir şeklinde sadece onu mu uygulasam?! açıkçası önceden hiç duymamıştım sinemakiyi..

6. 4 Nisan 2010
  7. simeron

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım kontes arkadaşımızın konusu tavsiye edebilirim sana orda biçok sorunun cevabını sorabilirsin.. kaydirigubbakcemile5

8. 4 Nisan 2010
  9. simeron

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108