Evde Saçlarını Oryalle Açan Arkadaşlar??

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve eylemcetinkaya tarafından 7 Kasım 2011 başlatılmıştır.

7 Kasım 2011
    Konu Sahibi : eylemcetinkaya
  1. eylemcetinkaya

eylemcetinkaya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar burada saçlarını oryalle açan arkadaşlarımız bilgilerini bizimle paylaşabilir mi? Nasıl kullanılır ne kadar bekletilir krem oryal mi toz oryal mi daha sağlıklıdır saçımızı yakmamak için nelere dikkat etmemiz gerekir gibi merak ettiklerim var benim yardımcı olursanız sevinirim :)

2. 7 Kasım 2011
  3. LadyEvil

LadyEvil Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Önceki konuna da yorum yapmıştım saç boyama konusunda tecruben yoktu sanırım
    O yüzden oryali tek başına kullanmanı önermem riskli bir iş çünkü ve saçların koyu renk baya
    Ama ben yine de bilgi vereyim
    Kuaför depolarında boya siliciler var
    Ben kullanmadım benim de saçlarımda siyah boya var
    Ve yıllarca saç boyamış tecrubeli biri olarak boya akıtmaktan korkarım cesaret edemedim hala
    Kullanım talimatı içinde vardır zaten ne kadar bekleteceğin saçının koyuluğuna bağlı
    Siliciyi alırsın önce bir tutamında denersin sürekli kontrol edersin saçının durumunu
    Açılma süresine bakarsın ve bütün saçlarına o sürede bekletirsin
    Ama sık sık kontrol etmen lazım yanma kopma olmaması açısından
    Saçların ince telliyse hiç kullanma kopabilir
    Saçların koyu turuncuya yakın bir renkte açılır
    İstediğin renk açık kumraldı sanırım turuncunun üzerine açık kumral elde edemezsin
    Ben dün daha önce laciverte boyadığım ve aktıkça kızıl-mor olan saçlarımı açıcı kullanmaktan korktuğum için ekstra açıcı serisinden yoğun küllü bir platine boyadım
    Rengi biraz kırması ve küllünün kızıllığı alması açısından
    Ama kızıllıklar aynen kaldı yoğun küllü olmasına rağmen
    Yani açtıktan sonra o turunculuktan kurtulmak oldukça zor olur
    Sen bir anda istediğin rengi elde etmek için açıcı kullanmak istiyorsun ama yine elde edemeyeceksin yani
    Boşuna saçını yıpratmış olacaksın
    Bence ya kuaföre git ya da kademe kademe açmaya çalış
    Kuaförde de saçın büyük ihtimalle yıpranacak ama en azından turunculuktan daha kolay kurtarabilirler diye düşünüyorum

4. 7 Kasım 2011
  5. eylemcetinkaya

eylemcetinkaya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok ya cesaret edemem ben böyle bi işleme. teşekkürler ilgilendiğin için . ben 20-25 günde bir açık kumrala boyamaya karar verdim istdiğim saç rengini elde edene kadar.

6. 9 Kasım 2011
  7. kitikiti

kitikiti Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bazı kuaförler şaçları açmak için çamasır suyu kullanıyormuş hiç duydunuzmu ?:KK17:

8. 9 Kasım 2011
  9. kitikiti

kitikiti Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bazı kuaförler şaçları açmak için çamasır suyu kullanıyormuş hiç duydunuzmu ?:KK17:
    çamsır da neyse çamaşır olcekti :KK1:

10. 9 Kasım 2011
  11. ciykinkuybaa

ciykinkuybaa Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben yemistim öyle bir halt :KK9::KK9::KK9: Marketden hazir oryal almistim. Ayni sac boyalari gibi paketde satiliyor, üzerindede kullanma talimati ....

Malum hepimiz biliyoruz kuaförler sac rengini acarken oryali önce sac uclarina en son diplerine sürer... Kafa derisinin sicakligiyla daha cabuk acilir dip saclar. O heyecanla sakin unutma bunu !!! ve 2 paket oryal al eger arada koyu renkli kalmis saclar olursa sadece oralara sürer rengini acarsin yoksa damali damali olursun

12. 10 Kasım 2011
  13. KittyConda

KittyConda Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evde açarsan büyük ihtimalle renk farklılıkları olucaktır.
    saçın koyu renk ve boyalıysa koyu bir turuncu çıkar. çok açık bir renk istiyorsan elde edebileceğini sanmıyorum. kahve tonlarında da turunculuklar kalıyormuş sanırım.

saçın doğalsa güzel açılıyor. civciv sarısı olabilir ilk açtığında. bayağı uzun bekletmen gerek tabi.

herneyse bir defalık kullanmayacaksan eğer, oryali kafa derine değdirmeden yap. deriye çooook hasar veriyor. :KK55:

14. 10 Kasım 2011
  15. KittyConda

KittyConda Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

hiç duymadım ben:26: kullanan kuaför varsa da dolandırıcılık gibi bir şey bu habersiz yapmışsa. saça ve derisine büyük ihtimalle çok zarar verir.

16. 10 Kasım 2011
  17. atractive

atractive Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sakın ha evde açma orielle saçını orieller uzman işi canım saçını yakar ve yıpratır hatta kopmasına neden olursun uzman bir kuaföre git kaç ton açmak istediğini söyle o en sağlıklı şekilde açar zaten:KK34:

18. 31 Aralık 2011
  19. duccio

duccio Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kolestonun yoğın açıcısı var o gayet iyi açıyo yıpranmada çok az tabi saça göre değişir bide saçını açacak arkadaşlara tavsiye dip boyası gelipte evde saç saçmak istenler dikkatli olmalı boyanın açıldığı yer başka dip başka tonda açılıyo..