evde sir ağda yapan var mı nasıl yapılıyor

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve pnrarsln tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : pnrarsln
  1. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    sir ağda kullanmadım hiç . okudum netten ama kullananlardan bilgi almak istedim kartuş falan ne onu neyle ısıtıcaz bilgiler için şimdidien teşekür edrim

2. 3 Temmuz 2010
  3. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Kartuş denilen şey dikdörtgen içi ağdayla dolu bir şişe.Onların oturtuldukları ısıtıcıları var.ıçine koyup fişini takıyorsunuz ısınınca alıp kullanabiliyorsunuz.Ya da eski usül olarak o kartuşları suyla temas ettirmeden (içine kaçırmadan) cezve ,kettle yardımıyla da ısıtabilirsiniz.Hazır olunca o kartuş denen şişenin içindeki ağda su kıvamına geliyor, ve istediğiniz yere yağlı boya yapar gibi sürüp sonra da işleme başlıyorsunuz :) Umarım anlatabilmişimdir.

4. 4 Temmuz 2010
  5. pnrarsln

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    evet güzel anlattınız da o kartuşun içine ağda nasıl koyuluyo

6. 4 Temmuz 2010
  7. Masalimgercekoldu

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Onlar hazır, yani 3-5 liraya içinde ağdası zaten olan dikdörtgen kutuları (kartuş) satın alıyorsunuz.Sadece yaptığınız, o içi zaten ağdayla dolu olan kutuyu sıcak suda tutup, içinin normalde katı ağdasının akışkan olmasını sağlamak.Hepsi bu.ıçindeki ağda bitince kartuşu direk atıyorsunuz, 3-5 liraya yenisini alıyorsunuz.
    Ağdacı gibi oldum bu bilgilerle :p

8. 4 Temmuz 2010
  9. pnrarsln

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    aa iyiymiş ben diğer ağdadan kullanıyorum çok zahmetli oluyo . kartuşu alıcam ısıtıcam sürücem çok basit tamam anladım çooook teşkür ederim

10. 4 Temmuz 2010
  11. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ya bende ilk defa sir alayım dedim.. konserve ağda aldım..heryere bulaştı.. yapış yapış oldum..yağı da bi işe yaramıyo.. şu kartuşlara bakayım bari.. bi yere bulaşmıyosa alıcam canım bak :) bulaşmıyo dimi? dökülme akma fln_?

12. 4 Temmuz 2010
  13. Masalimgercekoldu

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Ağdacıya çıkmışken adım devam edeyim :p
    Sıvı olduğu için böyle koltuk altı terleme önleyicileri gibi kenarından kavrayıp kibar kibar sürüyorsunuz, öyle su gibi de akımıyor, kıvamlı.
    Bulaşmaya gelirsek ilk yaptığımda ne akla hizmetse gazete serip yaptım.İşim bitince bacaklarımda magazin, siyaset ve futbol haberleri vardı, simsiyah.Biraz pratiklik kazanmak lazım.Şimdi bir örtüyle, yanıma tüm malzemeleri alıp, kısa sürede hallediyorum.

14. 4 Temmuz 2010
  15. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106

hmm.. bide yanmayalım canım ya. sir ağda çabuk donuyo.. zırt pırt ısıtmak gerekiyo onu da :bbo: ben daha yeni yeni alıştırıyorum bikini bölgemi.. sirle hiç yapmadım ..neyse bakıcam çaresine sağol cnm benm :1hug:

16. 4 Temmuz 2010
  17. masalruya

masalruya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım kartuş sir ağda çok pratik ve çok kullanışlı ben 4 aydır evde kullanıyorum kendim tavsiye ederim bacaklar koltuk altı için ideal bacakalrımı komple almam 15 dk sürüyor benim suda cezvede ısıtmak çok zor olur çabuk soğur ayarını tutturamazsın canın acır sonra depilissimanın sir ağda setleri var içerisinde makinesi kartuşu ağda bezi ağda yağı herşey var içerisinde fişe takıyorsun o kadar. ama sir ağdadadepilissimadan şaşma çok iyi ağdacılar bile bu markayı kullanıyor.

18. 6 Temmuz 2010
  19. Umutlu30

Umutlu30 vazgeçilmezimmm Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    ben kartuşlu olanından aldım 2. süremiyorum hemen kuruyor ağda başlığınıda cok zor cevirmiştim
    makinesi ile kullananla böyle problem yaşıyormu bende düşünüyorum makineli almayı ama hala karar vermedim