Evde Temizlik

Konusu 'Püf Noktaları' forumundadır ve dione tarafından 23 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : dione
  1. dione

dione Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Banyodaki armatürler
    Banyonuzdaki armatürlerinizi parlatacak özel sıvınız bitmişse üzülmeyin.Önceden nemlendirdiğiniz bir parça bezi una batırıp,armatürlerinizi bununla ovarsanız,özel deterjana gerek kalmadığını görebilirsiniz.
    Kapılarınız sarardıysa
    Kapılarınızı ne kadar silerseniz silin,özellikle beyaz renkte olanlar,kış aylarında kalorifer ve soba havasından nasibini büyük ölçüde alır.İşte bu durumda sararan kapıları temizlemek için soğandan yararlanın.Birkaç soğanı,kabuğunu soyduktan sonrayumuşayıncaya kadar haşlayın.Sonra da soğumaya bırakın.Hafif ılıkken bu suya batıracagınız bir bezle sararan kapılarınızı silin.Sarılıktan iz kalmayacaktır.
    Toz bezleri
    Toz bezlerinin,toz bırakmasından yakınıyorsanız o zaman her toz aldıktan sonra bezin durulama suyuna bir miktar gliserin katın.Böylece bir dahaki sefere rahat toz alabilirsiniz.
    Radyatörlerin Tozunu Alırken
    Radyatörlerin tozunu almak gözünüzde büyüyorsa,birde şunu deneyin.Radyatörlerin arkasına ıslak bezler asın.Sonra da elektirikli süpürgenizin hava püskürten tarafıyla tozları,radyatörlerin arkasına doğru üfleyin.Böylece arkaya uçuşan tozlar,asılı olan ıslak bezlere yapışacaktır.
    Banyo perdesi için
    Siz de bilirsiniz ki,zamanla banyo perdeleri kararır.Özellikle uç kısmında,çıkmayan siyah lekeler oluşur.Bu izleri çıkaramazsınız ama oluşmasını önleyebilirsiniz.
    Her banyodan sonra,kısaca perde her ıslandıktan sonra,sirkeli suyla siler ve kurularsanız,kararmasını önleyebilirsiniz.

2. 23 Ağustos 2007
  3. gulfuren

gulfuren gülfuren Üye

Beğenildi:
    2.641
    Ödül Puanları:
    163
    Paylaşımın için teşekkürler..Bende kireç için sirke kullanıyorum..Çaydanlıkta işe yarıyor canım...

4. 23 Ağustos 2007
  5. dione

dione Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evet çok işe yarıyor.Daha önce kireç sökücü kullanıyordum ama içim rahat değildi.İçindeki kimyasallar beni tedirgin ediyordu.Sonra bir arkadaşım sirkeyi tavsiye etti.Denedim süperdi.Şimdi artık ben de kullanıyorum.Teşekkürler.

6. 9 Eylül 2008
  7. 27Eylul

27Eylul RABBİM SENDEN İSTİYORUM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tavsiyelerin için teşekür ederim canıım deniyecem mutlaka.

8. 9 Eylül 2008
  9. pilli_hatun

pilli_hatun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler çok güzel bilgiler canım

10. 21 Temmuz 2009
  11. Ekinoks

Ekinoks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    108
    elektirikli süpürgenin hava üfleyen tarafı ne olaki... arka taraftan bi hava geliyor ama o dediğinizmi acaba.

12. 28 Temmuz 2009
  13. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    güzel paylaşımınız için tşk.a.s.

14. 14 Ocak 2011
  15. AhuDudu_

AhuDudu_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    peteklerin temizliği beni deli ediyor... mutlaka denicem... teşekkürler....:KK66:)