Evde yalnızken çok korkuyorum

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve esoux tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

16 Eylül 2009
    Konu Sahibi : esoux
  1. esoux

esoux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selamkızlar ,

ben evde yalnız kalıp kendimle vakit geçirmeyi özgürce davranabilemyi çok seviyorum.Fakat o kdar çok paranoyağım ki..herşeyden korkuyorm!!! hafif bi rüzgar uğultusu minicik bi çıtırtı..aklınıza gelebilcek herşey..
    telefon çalsa açamıyorum biri evde olup olmadığımı yokluyor sanırım eve gelip bana zarar vericekler falan diye düşünceler geçiyor aklımdan..sonradan komik buluyorum ama o an nasıl bir tedirginlik anlatamam

zil çalsa heleki..kalp krizi geçirmektenkorkuyorum..
    evde yalnız kaldıımda kenidmi odama kitliyorum..
    bilmiiyorum içimde sürekli evde gezinirken biriyle burun buruna gelcekmişim gbi bir korku var :gitme::1ninca::1ninca::1ninca::1ninca:

napabilirim sizce bu iğrenç paranoyayo yenmek için :1no2:

2. 16 Eylül 2009
  3. ela nil

ela nil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yazdıklarında kendimi buldum aynı korkuyu tedirginliği bende yaşıyorumm.ve bu duruma çok sinir oluyorum. bazen kendimle, korkumla inatlaşıyorum üstüne gidiyorum ama başedemiyorum.
    sürekli dualar okuyorum yada elimde sopa vs. geziyorum evde. inş geçicek bi gün ama sabır.:d

4. 16 Eylül 2009
  5. ms09

ms09 Guest

Arkadaşlar birincisi bu tarz korkuları yaratabilecek filmleri izlemeyin, sohbetlere girmeyin, okumayın. ıkincisi korkunun üstüne gidin yani kendinizi odaya kapatmayın mutfakta biri olduğunu düşünüyorsanız gidin bakın mutfağa birinin olmadığını görün ve bu görüntüyü beyninize kazıyın. Ha bu demek değilki tabi öyle cahil cesareti sergileyin orada burada. Hepimiz evimizin kapısını kilitliyoruz, önlemlerimizi alıyoruz ama böyle kusura bakmayın saçma diyeceğim korkularla kendinize eziyet etmeyin. Öcü falan yok bunlar hep çocukluktan beyine yerleşen saçmalıklar. Uzmanlar boşuna çocukluğa bu kadar önem vermiyorlar. Tüm davranışlarımızın büyük bir kısmı çocuklukla ilişkili. O yüzden bas bas bağırıyoruz yeri geldiği zaman tv izlemetmeyin çocuklarınıza, susturmak için, 2 lokma yemek fazla yesin diye korkular salmayın içlerine. Çünkü sonunda her şeyden korkan hiç bir şeye ses çıkarmayan ya da en iyisi nereden neyin geldiğine bakmadan her şeyi kabul eden bireyler çıkıyor ortaya. Kusura bakmayın sizin sorununuzdan yola çıkarak fazlaca bir şeyler söyledim ama çevremde çok görüyorum bunun gibi bir takım olayları. Sizlerde hiçbir şekilde başa çıkamıyorsanız bu korkularınızla lütfen bir uzmana görünün. Çözülmesi kolay bir sorun terapiyle. Sevgirle...

6. 16 Eylül 2009
  7. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    Çocukluğuma indirdiniz beni
    Çocukken apartmandan arkadaşım vardı şimdi istanbulda kulakları çinlasın ama epey küçüğüz ve feci yaramazıs
    Bizim kömürlük merakımız vardı korka korka girerdik sırf milletin attığı eski eşyaları kurcalamak için sonra kömürlüğü fetedince çatı hevesimiz başladı derken yan apartmanın kömürlüğü dadandık
    Sanırım o günlerden hatıra kalan öyle kolay kolay korkmuyorum değil evde apartmanda hatta sitede bile yanlız kalabilirim.

Sizin korkularınızda eminin böyle ufak egzersizlerle geçebilcek şeyler. Hadi kızlar kömürlüğe :))

8. 16 Eylül 2009
  9. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.692
    Ödül Puanları:
    463
    amarıkan gerilim-korku filmleri yüzünden
    bunları izleye izleye bilinçaltımıza yerleşiyo
    bende evde yanlızken banyo yapamam

10. 16 Eylül 2009
  11. esoux

esoux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim korkum insandışı varlıklardan kaynaklanmıyor.. genelde korktuğum bir kişi olarak oluyor.. bu durumdan nefret ediyorum gerçekten :sinifsinif:

12. 16 Eylül 2009
  13. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    Belki biraz abartılı bi boyuttasın ama insanlardan korkmak en azından mantıklı.

14. 16 Eylül 2009
  15. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok korkardım.
    aslında hala daha korkarım
    ama evlenince eşimde gece işe gitmek zorunda kalınca alışmaya başladım denilebilir
    evin her yerini kontrol ederim kapıları camları kaparım dış kapıyı kilitler sürgüsünü çekerim kendimi de oturma odasına kapatırım eşim gelinceye kadar yani sabaha kadar tv internet filan takılırım can sıkıntısından başka birşey yok çok şükür şimdi bebekte gelince korkmak aklıma bile gelmez herhalde.

16. 18 Eylül 2009
  17. hilalce

hilalce No MaN no cRy... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı duyguları paylaşıyoruz senninle

18. 18 Eylül 2009
  19. bebegem

bebegem BEBEĞİMİ VER RABBİM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aslında bu korkuların çözümü şu

bir zamanlar bende aygaz kapalımı diye defalrca gider gelirdim...sonra dış kapıyı kapattımmı diye defalrca iter çekerdim....

sonra bir gün şöyle dedim...duygumu bırak duyguyu sök at beynimle yürü....

yani şu: eğer o kapıyı çektiysem kapanmıştır

eğer aygaza elimi tutup elim yanmıyorsa kapanmıştır koku yoksa gaz kaçırmamıştır

ben beynime bunları yükledimmm.....

ve inanın şuan çooooooooooook rahatımm sonsuz derecede rahatımmmmm kapaıyı çekip arabama atlayıp geziyorum........