Evde yapılan maskelere dikkat

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve sibel_sga tarafından 22 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : sibel_sga
  1. sibel_sga

sibel_sga Guest

Ablam evde yapılan maskeleri uyguladı kendisine cildine tam tersi etki yaptı .Cildinde egzama çıktı kızlar haberiniz olsun aman dikkat edin. Dermotoloğa gitti ve sakın yapma dedi ona ve başka kremler verdi şimdi tedavi görüyor. HABERİNİZ OLSUN.

2. 22 Mayıs 2008
  3. sibel_sga

sibel_sga Guest

O da burdan okumuş mısır unu ve yoğurt ve içine bişeyde daha koyup bunları karıştırıp yüzüne uygulamış ve 1 hafta sonra yüzünde kırmızı benekler oluştu vel pul pul dökülmeye başladı hemen dr gitti ve teşhis egzama olmuş. Dr hemen ne kullandıysan bi daha sakın kullanma dedi ve kendi kremler verdi.

4. 23 Mayıs 2008
  5. AsiMavi

AsiMavi ♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar insan bence yuzune hic bir sey surmemeli makyaj malzemeleri yuz maskeleri bunlar insanin yuzunu mahvediyor.bence en guzeli insanin kendi dogal guzelligi.

6. 23 Mayıs 2008
  7. Bi-tanem

Bi-tanem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    88
    arkadasım cok doğru söylüyorsun bende bu maskeleri yapalı yüzümde egzama olmuş yeni giitiğim cilt uzmanı herkese yaramadıgını söyledi yaparken abartmamanızı öneririm

8. 23 Mayıs 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Yoğurt & Kabartma tozu yüzümü kabarttı. Şişti. Hbaerinz olsn ben esmerim kızarma pek olmas ama her tarfm kızarmıştı..

10. 23 Mayıs 2008
  11. sibel_sga

sibel_sga Guest

Dikkat etmek lazım herkesin cildi farklı herkesin uyguladığı aynı sonuçlar vermez.Bir de mutlaka cilt bakım uzmanından yardım almak gerek. Güzelleşelim derken başımıza iş açmayalım dimi arkadaşlar

12. 27 Mayıs 2008
  13. Esmerxxx

Esmerxxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yoğurtla kabartma tozu benim cildimide mahvetti kırmızı benekcikler oluştu sızlattı. şimdi sadece haftada bi yumurta akıyla mısır unu peelingi yapıyorum hemen arkasına kayısılı elmalı maskesi yapıp bepanten sürüyorum şimdilik cildim düzelmeye başladı gibi.parlıyo ama halen biraz kırmızı lekeler var önceden kalma.inşllh zamanla bişe olmaz düzelmeye başlar.

14. 28 Mayıs 2008
  15. evet arkadaşlar evdeki cilt bakımları güzel ama önce cilt tipini iyi belirlemeli
    kuru ciltler kesinlikle limonlu maskelerden uzak durmalı ve 5 dk fazla bekletmemeli
    ki benimde kurudur ... 15 günde bir yoğurt kullanıyorum ama yoğurdu suyla seyrettiyorum...
    yağ oranını dengeliyor
    yoğurt karbonat evet çok tehlikeli diş etleri bile 2 dk fazla fırçaladığımda tahriş ediyor...
    zaten bakım ürünleri kızarma ve kaşıntı yapıyorsa hemen kullanımı bırakılmalı ..
    lütfen dikkatli olalım...

16. 28 Mayıs 2008
  17. MeDuSa

MeDuSa Guest

kızlar kabartma tozu cidden ne alaka ya
    yapmayın böyle şeyler lütfen
    yakında biri yüzüne kireç çözücü sür iyi gelir dese onu da mı yapacağız
    yani azcık mantıklı olalım canlarım ya
    Allah korusun hepimizi hastalıklardan...........

18. 24 Temmuz 2009
  19. Rumkizi

Rumkizi Guest

Ben hic sasmam eger ciltte sorunlar olursa bu tur maskerleri kullaninca. Cunku bunlar cok etkili maddeler limon olsun karbonat tozu migdemize zarar verebilen maddeler cildimize haliyle zarar verir ..En iyisi zararsiz olanlari uygulamak ..sositososito